GTA5’de Otobüs Görevleri için LSTransit Otobüs Modu

GTA5'de Otobüs Görevleri için LSTransit Otobüs Modu

Biliyorsunuz ki GTA5’de taksi görevlerini mod yüklemeden oynayabiliyoruz fakat ambulans görevleri, kamyon görevleri, otobüs görevleri gibi eğlenceli görevler istiyorsak oyuna ek modlar yüklememiz gerekiyor. Bunun için tabi ki gta5-mods.com sitesine bakıyoruz ve sitede çalışan, güncelliğini yitirmemiş bir mod bulursak, onu oyunumuza yüklüyoruz. 

Bir aralar gta5-mods.com’da güzel bir otobüs modu vardı ve o mod sonradan bozuldu, güncellenmeyince de çöp oldu. Bu süreçte otobüs görevlerinden mahrum kaldık. Şimdi yeni bir otobüs modumuz var ve bu mod eğer güncel kalmaya devam ederse diğerinden de güzel.

Modu aşağıdaki bağlantıdan indiriyorsunuz, oyunun gereklilikleri zaten tamam ise sadece mod dosyalarını yükleyerek mod kurulumunu tamamlıyorsunuz.

>> LSTransit Bus Mod İndir

Modun Gereklilikleri Neler?

Öncelikle oyununuza script hook V, sonrasında script hook V .Net yüklü olması gerekiyor.

Script Hook V nedir biliyor olmalısınız. Bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan bu scripti indirin ve içindeki 3 dosyayı (ScriptHookV.dll, dinput8.dll, NativeTrainer.asi) GTA5 ana dizinine kopyalayın.

>> Script Hook V İndir

Script Hook V yüklediniz ama bunu da yükleyeceksiniz. Yoksa radyo modu asla çalışmaz. Paketi aşağıdaki bağlantıdan indirin, içindeki 2 dosyayı (ScriptHookVDotNet.asi, ScriptHookVDotNet2.dll) GTA5 ana dizinine kopyalayın.

>> Script Hook V .Net İndir

(Daha önce github’dan dosya indirmediyseniz; gittiğiniz bağlantıda ilk sırada Assets başlığı altındaki zip paketini indireceksiniz.)

Sonrasında GTA5 ana dizininde scripts isimli bir klasör olması gerekiyor. Eğer böyle bir klasör yoksa, o klasörü oluşturuyorsunuz ve mod paketindeki LSTransit klasörü ile LSTransit.dll, LSTransit.ini dosyalarını scripts klasörü içine kopyalıyorsunuz.

Artık oyuna girip otobüs görevlerini oynamaya başlayabilirsiniz.

Peki Nasıl Oynayacaksınız?

Öncelikle mod düzgün olarak kurulduysa oyun içinde hiçbir tuşa basmanız gerekmiyor. Haritayı açıyorsunuz, haritadaki 7 farklı otobüs rotasından birine araçla gidip, orada hazırda bekleyen boş otobüse biniyorsunuz.

GTA5'de Otobüs Görevleri için LSTransit Otobüs Modu

Otobüse bindiğiniz an artık görevler başlamış oluyor. Sol taraftaki küçük haritaya bakın ve sıradaki durağa ilerleyin.

GTA5'de Otobüs Görevleri için LSTransit Otobüs Modu

Durağa vardığınızda kapılar kendiliğinden açılıyor, yolcular biniyor, bir süre beklemeden sonra kapılar kapanıyor ve haritada sonraki durak beliriyor.

Her rotada yaklaşık 10 civarı durak geziyor, otobüsü göreve başladığınız durakta durdurunca görevi tamamlamış oluyorsunuz ve otomatik olarak otobüsten de indiriliyorsunuz.

Her görev tamamlamanın ödülü 150 Dolar.

Ayrıca otobüs modu görevlerini yaparken bir başka oyun modu olan Online Radyoları da kullanabiliyorsunuz. Modlar arası herhangi bir çakışma olmuyor ve örneğin radyo moduna herhangi bir Türk radyosu eklediyseniz, görev yapmak gerçekten çok daha keyifli oluyor.

>> GTA5 İnternet Radio Modu

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.