İnternetten Bilet Satın Alabileceğiniz Güvenilir Siteler

İnternetten Bilet Satın Alabileceğiniz Güvenilir Siteler

Artık her işimizi internet üstünden halletmeye başladık. Fatura ödemeleri, bireysel ve kurumsal alışverişler, devlet işleri.. Sınav sonuçlarını da internetten sorguluyoruz, sınav başvurularını da internet üstünden yapıyoruz. Telefon, internet arıza bildirimleri, eğitimler, sertifikasyon kursları vb. daha bir sürü şey..

Neden böyle oldu? Çünkü internet bize; para kazandırdı, zaman kazandırdı ve zamandan kazanırken psikolojik olarak da huzur kazandırdı.

Yani düşünsenize herhangi bir yere, bir mağazaya gitmişsiniz, bir ürün görmüşsünüz. Satıcıyla uğraşmıyorsunuz, önceden denenmiş ürünleri denemekle yada beden vs aramakla uğraşmıyorsunuz, esnafa “indirim yapsana” demiyorsunuz. İnternette nerede ne varsa, işinize geliyorsa, indirim fırsatlarını dahil edip alışverişinizi tamamlıyorsunuz. Adamlar kapıya kadar getiriyor. Yada kamu dairelerinde kuyruk beklemeden, sıcakta bayılmadan yine internet üstünden işlerinizi hallediyorsunuz.

Mesela Trabzon’a uçakla gitmeyi düşünüyorsunuz.. Bilet almak için ne yapmanız gerekiyor?

  • Bilet satan yeri arayacaksınız,
  • Bilet satan seyahat acentasına gideceksiniz,
  • Yada hava alanına gideceksiniz ve bileti anlık olarak alacaksınız.

Peki aynı bileti internet üstünden araştırıp, en uygun fiyatla satan yerden, erken rezervasyon seçeneği ve indirimleri ile en uygun ödeme yöntemlerini kullanarak satın alsanız daha iyi olmaz mıydı? Olurdu.

İşte insanlar artık bunu yapıyor. İyi de yapıyorlar. Tamam belki bilet olayında iade olayı felan biraz sorun olabilir ama zaten uçak biletinde iade sorunu yada uçağı kaçırınca iptal olma durumu yaşamayan var mı?

Normalde nasıl dikkatliyseniz, internet üstünden alışveriş yaparken de biraz dikkatli olmanız halinde daha karlı çıkmanızı kimse engelleyemez.  Öncelik güvenlik. Güvenilir yerleri tercih edin, kampanyaları takip edin ve biletinizi uygun fiyatlarla internet üstünden satın alın.

Peki İnternet Üstünden Bilet Nereden Alınır?

Bu yazımda sizlere harika bir liste sunacak ve yeni seçenekler oldukça yazımda güncelleme yapacağım. Ama sizlerinde yorumlarınızla katkılarınızı bekliyorum. Bildiğiniz, kullandığınız, güvendiğiniz bilet satışı yapan siteler varsa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Bilet satışı yapan siteleri iki kategoride listeleyeceğim;

  • Sinema, tiyatro, konser ve festival bileti satan siteler,
  • Otobüs, uçak, gemi ve tren bileti satan siteler..

>> Sinema, Tiyatro, Konser, Festival ve Spor Biletleri:

Bilenler bilmeyenlere söylesin. İnternet üstünden sinema, tiyatro, konser, festival ve spor biletleri, piyasa fiyatlarından daha uyguna satın alınabiliyor. Bunun için güvenilir siteleri ve kampanyalarını takip etmek gerekiyor. Ayrıca banka kartınız varsa onunda kampanyalarını takipte kalın. Mesela İş bankası, sinema biletlerini ucuza yada bedavaya getirebileceğiniz pek çok kampanya düzenliyor.

İnternet üstünden sinema, tiyatro, konser, festival ve spor etkinliği biletleri almak için tercih edebileceğiniz güvenilir siteler şunlar;

1) Biletix.com

Birçok etkinliğe bilet bulabileceğiniz, yılların online bilet satış sitesi. Bir şey eklememe gerek yok sanırım.

http://www.biletix.com

2) Biletinial.com

7-8 senedir hizmet vermekte olan bilet satış sitesi. Biletix’in dişli rakiplerinden biri. Sinema biletlerini gişedekinden daha ucuza sattıkları iddiasındalar.

https://www.biletinial.com

3) Stubhub.com.tr

Ebay’a ait bir bilet satış sitesi. Spor etkinlikleri, konserler, tiyatro oyunları ve daha fazlası için bilet bulabilir, satın alabilirsiniz. Mesela 11 Temmuz’da Shakira İstanbul’a geliyor. Biletler ise 192 TL’den başlıyor.

https://www.stubhub.com.tr

4) Mobilet.com

Sadece popüler değil, büyüklü küçüklü birçok etkinliğe bilet bulabileceğiniz web sitesi. Spor müsabakaları da dahil. Ayrıca ücretsiz etkinliklerden de bu site sayesinde haberdar olabilirsiniz.

https://www.mobilet.com

5) Cinemaximum.com.tr

Türkiye’nin dört bir yanındaki Cinemaximum sinemalarından online bilet alabileceğiniz resmi satış sitesi. Size en yakın sinemayı seçin, gitmek istediğiniz filmi seçin ve biletinizi alın.

https://www.cinemaximum.com.tr

6) Biletiva.com

Sinema, tiyatro harici operalara biletlerde bulabileceğiniz online bilet satış sitesi.

https://www.biletiva.com

>> Otobüs, Uçak, Gemi ve Tren Biletleri:

Otobüs ve uçak biletini artık çoğunlukla internet üstünden almaya başladık.. Nereden biliyorum? Tabi ki çevremde bu yolu tercih eden fazlaca insan var. Ancak bilmeyenler için şöyle uzunca bir liste yapmak ve içine gemi ile tren biletlerini de dahil etmekte yarar var.

İnternet üstünden otobüs, uçak, tren ve gemi biletleri almak için tercih edebileceğiniz güvenilir siteler şunlar;

1) BiletAll.com

Otobüs, uçak, tren, ido ve budo bileti alabileceğiniz bilet satış sitesi.

https://www.biletall.com

2) Enuygun.com

Uçak bileti fiyatlarını kıyaslayıp en uygunu seçip hemen satın alabileceğiniz ve bilet iptal seçeneğinden de yararlanabileceğiniz bilet satış sitesi.

https://www.enuygun.com

3) OBilet.com

Bir önceki site gibi en uygun fiyatı bulup, anında biletinizi satın alabileceğiniz, bilet iptal seçeneği de bulunan bir başka bilet satış sitesi.

https://www.obilet.com

4) Bilet.com

Uçak, otobüs, feribot ve hatta Yunanistan, Kıbrıs bileti dahi bulabileceğiniz online bilet satış sitesi. Bilet alarak indirim kuponları kazanabilir, kuponlarınızı anlaşmalı sitelerde harcayabilirsiniz.

https://www.bilet.com

5) Aerobilet.com.tr

Uçak, otobüs, feribot ve tur biletleri bulup satın alabileceğiniz bir web sitesi. Ayrıca dünya çapındaki 300 bin otelden de oda rezervasyonu yapabilirsiniz.

https://www.aerobilet.com.tr

6) Turna.com

1300’den fazla havayolunu, bilet fiyatlarını karşılaştırıp en uygun olanı satın alabileceğiniz uçak bileti satış sitesi. Uçuşa iki saat kalana kadar koşulsuz bilet iadesi yapabilir, arkadaşlarınızı siteye üye yaparak onların seyahatlerinden ödül kazanabilirsiniz. Ayrıca bilet satın aldıkça puan kazanır, puanlarınızla bedava bilet alabilirsiniz.

https://www.turna.com

7) Skyscanner.com.tr

12 senedir dünya çapında yayında olan ve en uygun, en ucuz bileti bulmanızı sağlayan karşılaştırmalı online bilet satış sitesi.

https://www.skyscanner.com.tr

8) Ucakbileti.com

Uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp en uygun olanı satın alabileceğiniz bir başka bilet satış sitesi. Sitenin belirli zamanlarda düzenlediği sepet indirimleri yada kampanyalarını yakaladığınızda, biletlerinizi daha da uygun fiyatlara alma şansınız olacak.

https://www.ucakbileti.com

9) Ucuzabilet.com

ETS Tur Turizm şirketine ait uçak bileti satış sitesi. Site üzerinden bilet fiyatlarını kıyaslayabilir, sizin için en uygun olanı satın alabilirsiniz.

https://www.ucuzabilet.com

10) N11.com

Yakın zamanda uçak bileti satışına başlayan e-ticaret pazarı. Biliyorsunuz ki N11.com Doğuş grubu ve Koreli SK grubu tarafından 2012 yılında kuruldu. Başlarda çok aktif olmayan site şimdilerde otomobile kadar pek çok şeyin satıldığı bir pazar haline geldi. Uçak bileti de N11 pazarının bir başka ürünü. Bu sitenin güzel yanı, N11’e özel indirim kuponlarını denk getirdiğinizde daha uygun fiyata uçak bileti alabilecek olmanız.

https://www.n11.com/ucak-bileti

Otobüs şirketlerinin web siteleri: 

1) KamilKoç

Kamil Koç’un resmi web sitesi. Kamil Koç otobüs biletlerinizi direk site üzerinden alıyor ve puan, indirim vb birçok fırsattan yararlanıyorsunuz.

https://www.kamilkoc.com.tr

2) Ulusoy

Ulusoy’un resmi web sitesi. Ulusoy otobüs biletlerinizi doğrudan web sitesi üzerinden alabiliyorsunuz. Bilet alımlarında Ucard kullananlara cazip indirimler uyguluyorlar.

https://www.ulusoy.com.tr

3) Nilüfer 

Nilüfer Turizmin resmi web sitesi. İnternet üzerinden bilet alarak puan kazanabiliyor, puanlarla hediye bilet alabiliyorsunuz.

https://www.nilufer.com.tr

4) Pamukkale 

Pamukkale Seyahatin resmi web sitesi. Biletlerinizi doğrudan Pamukkale web sitesinden alabilir ve Pamukkart ayrıcalıkları ile Yanmaz Bilet hakkından faydalanabilirsiniz.

https://www.pamukkale.com.tr

Havayolu şirketlerinin web siteleri:

1) Türk Hava Yolları

Türk Hava Yollarının resmi web sitesi. Site üzerinden THY ve Anadolu Jet bileti satın alabilirsiniz.

https://www.turkishairlines.com

2) Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yollarının resmi web sitesi. Site üzerinden Fly Pegasus bileti satın alabilirsiniz.

https://www.flypgs.com

3) Atlas Global

AtlasJet havacılığın resmi web sitesi. Site üzerinden Atlas Global bileti satın alabilirsiniz.

https://www.atlasglb.com

4) Anadolu Jet

Türk Hava Yollarının yan markası olan Anadolu Jet’in resmi web sitesi. Anadolu Jet biletlerinizi bu site üzerinden de satın alabilirsiniz. Ayrıca site üzerinden güncel kampanyaları takip edebilir, kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

https://www.anadolujet.com/tr

5) Onur AİR

25 yıllık geçmişi olan Onur Air’in resmi web sitesi. Onur Air biletlerinizi bu site üzerinden satın alabilir, puan kazanabilir ve puanlarınızla tekrar bilet satın alabilirsiniz.

https://www.onurair.com/tr/

Uçak ve Gemi bileti satan tur şirketlerinin web siteleri:

1) Tatil Sepeti

14 senedir hizmet veren tatil planlama sitesi. Uçak bileti alabileceğiniz gibi otel, gemi, tur, araç kiralama gibi birçok tatil seçeneği mevcut.

https://www.tatilsepeti.com

2) Setur

KOÇ grubuna ait bir şirket Setur. Setur üzerinden tatilinizi planlayabilir, kampanyaları da takip ederek biletlerinizi yada tatilinizi tümden indirimli hale getirebilirsiniz.

https://www.setur.com.tr

3) Ets Tur

Tur diyince aklınıza gelebilecek her şeyi bulabileceğiniz bir tur sitesi. Hac & Umre ve Disneyland’da dahil bunlara.

https://www.etstur.com

4) Jolly Tur

Otel, tur, uçak ve otobüs bileti bulabileceğiniz tam tur paketi. Site üzerinden tatil planlarken banka kartlarına özel kampanyalardan yararlanabilir, tatilinizi daha uygun bir fiyata çekebilirsiniz.

https://www.jollytur.com

5) Tatil.com

Otel, tur ve uçak bileti. Tam bir tatil paketi. Tüm tatil planınızı bu site üzerinden ayarlayabilir, yani uçak biletinizi de bu site üstünden alabilirsiniz.

https://www.tatil.com

6) MNG Turizm

MNG Turizmin resmi web sitesi. Site üzerinden uçak biletlerini karşılaştırabilir, bilet satın alabilirsiniz. MNG tur, bildiğiniz üzere Mng grubuna ait bir şirket. Mng grubu bir zamanlar TV8’in de sahibiydi, sonradan tv kanalını Acun Ilıcalı’ya satarak medyadan çekildiler.

https://www.mngbilet.com

7) Anı Tur 

TV reklamlarına sinir olduğum turizm şirketinin web sitesi. Site üzerinden tatilinizi planlayabilir, tatilinizin uçak yada gemi biletini de bu site üzerinden satın alabilirsiniz.

https://www.anitur.com

TCDD tren bileti alabileceğiniz resmi kaynak:

TCDD genel müdürlüğünün resmi web sitesi. Aşağıdaki bağlantıdan doğrudan tren bileti satın alabilirsiniz.

https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr

İDO bileti alabileceğiniz resmi kaynak:

İstanbul Deniz Otobüsleri a.ş.’nin resmi web sitesi. Site üzerinden doğrudan İDO bileti satın alabilirsiniz.

https://www.ido.com.tr

BUDO bileti alabileceğiniz resmi kaynak: 

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı BUDO’nun resmi bilet satış sitesi. Burulaş’da BBB’ne bağlı bir şirket. Site üzerinden doğrudan BUDO bileti satın alabilirsiniz.

https://budo.burulas.com.tr