Hepsiburada’dan Ön Ödemeli “HepsiPay” Sanal Kart

Hepsiburada'dan Ön Ödemeli "HepsiPay" Sanal Kart

Harcama yaptıkça iadeler ve ödüller kazandıran ön ödemeli kartlar arasına şimdi yeni bir seçenek daha eklendi. Yıllardır sorunsuz bir şekilde internet alışverişlerimizi gerçekleştirdiğimiz Hepsiburada.com tarafından sunulan, Hepsipay isimli dijital cüzdana ek olarak tanımlanan bu yeni sanal kart hizmeti, sadece mobil uygulamasını güncellemiş olanlarda görünüyor ve uygulama hesabınızdan Hepsipay başlığına gittiğinizde birkaç saniye içinde Hepsipay sanal kartınızı oluşturup, hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

HepsiPay Kart ile Her Yerde Harcayın, Harcadıkça Kazanın!

Hepsipay kart, henüz yeni bir kart. Tıpkı Türk Telekom’un Pokus kartı gibi pek cazip kampanyalar sunmuyor. Fakat sürekli internet üstünden alışveriş yapan, alışveriş yaparken fiziksel kartının güvenliğinden endişe eden, sadece param kadar harcama yapayım, yanında da azıcık da olsa biraz iade kazanayım diyenler için iyi bir alternatif seçenek sunmaya hazırlanıyor.

Hepsiburada ekibine yeni hizmetlerini sorduğumda geleceği ile ilgili bana şu bilgiyi verdiler; “Şuan için kartımız her yerde geçerli değil ve her alışverişte %3 iade kazanamıyorsunuz. Fakat yakın zamanda kartın her yerde geçmesi ve her alışverişte iade para kazandırması için altyapı çalışmalarına devam ediyoruz.”

Peki bu karta nasıl sahip oluyoruz?

Fiziki Hepsipay kart henüz kullanıma sunulmadı. Bu nedenle şimdilik sadece sanal kartından yararlanabiliyoruz ve Hepsiburada HepsiPay kart sahibi olmak için şunu yapıyoruz;

 • Hepsiburada mobil uygulamanızın güncel sürüm olduğuna emin oluyor,
 • Hepsiburada uygulaması hesabım sayfasından HepsiPay başlığına dokunuyor,
 • HepsiPay sayfasında karşınıza sanal kart oluşturma ekranı geldiyse sanal kartınızı oluşturuyor,

Hepsiburada'dan Ön Ödemeli "HepsiPay" Sanal Kart

 • Sanal kartınız oluşturulduysa hemen kartınıza ait bilgiler ile HepsiPay bakiyenizdeki paralarla alışveriş yapmaya başlıyorsunuz.

Diyelim ki HepsiPay kartınızı kullanmıyorsunuz, yine aynı sayfada yer alan kart ayarları butonundan kartınızı dondurabiliyor, ele geçirilme durumlarına karşı da kart yenileme yapabiliyorsunuz.

Peki HepsiPay kart hakkında başka neler merak ediyorsunuz? 

 • HepsiPay kart ücretsiz bir kart.
 • HepsiPay karta herhangi bir üyelik aidatı vb. ücret ödenmiyor.
 • HepsiPay kart ile kart bilgilerini girebildiğimiz sanal poslu e-ticaret sitelerinde ve QR kod ile harcama yapılabilen fiziki mağazalarda harcama yapabiliyoruz. (Tabi hala kartın geçmediği yerler varmış!)
 • HepsiPay kart ile yapılan alıverişlerden %3 para iadesi kazanıyoruz. (Kartın iade kazandırması için anlaşmalı mağazalardan alışveriş yapılması gerekiyor.)
 • HepsiPay kart şuan için sanal bir kart, fakat yakın zamanda fiziki kartı da kullanıma sunulmuş olacak.
 • HepsiPay kart ile yasal harcama limiti 2750 tl, fakat hesabınızı doğrularsanız bu limit artıyor.
 • HepsiPay kart ile mevcut HepsiPay paralarımızı harcayamıyor, sadece nakit yükleme yaptığımız paraları harcayabiliyoruz. Hediye HepsiPay paraları ise şimdilik sadece Hepsiburada.com’da harcayabiliyoruz.
 • Ve; Her hesap 1 tane HepsiPay kart sahibi olabiliyor. Herkes sadece kendi hesabındaki kartı kullanabiliyor. HepsiPay kart sahibi olabilmek için Hepsiburada hesap sahibinin 18 yaşından büyük olması gerekiyor.

HepsiPay kart henüz çok yeni ve inanıyorum ki fiziksel kartı çıktığında bir çok mağazada daha fazla kampanya ve para iadesi yapacaktır. Bu nedenle tıpkı diğer ön ödemeli kartlar gibi bunda da kartımı aldım, düzenleyecekleri cazip kampanyaları beklemeye koyuldum.

HepsiPay hesabınızı ve ücretsiz HepsiPay kartınızı oluşturmak için Hepsiburada uygulamasını aşağıdaki bağlantılardan mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz.

>> Google Play’de Hepsiburada
>> Apple Store’da Hepsiburada