Hiç Şaşmayan Kesin Saat “Time.is”

Hiç Şaşmayan Kesin Saat "Time.is"

Bugün Pelin isimli arkadaşımın gönderdiği mail sayesinde tanıştığım bir siteyi sizlere tanıtmak istiyorum. Sitenin adresi www.time.is, sitede her ülkeye uyarlanmış otomatik dil kullanıldığı için siteye girdiğinizde sitenin Türkçe olduğunu göreceksiniz, bu nedenle sitenin bir Türk icadı olduğunu sanabilirsiniz. Ancak ne yazık ki öyle değil, sitenin Türkçe çevirisini Ayşegül Ataman isimli bir Türk hanım yapmış.

Tamam iyi güzel diyorsun da bu site ne şimdi?

Time.is isimli bu sitede dünyanın 7 milyon lokasyonunun kesin saati veriliyor.. “Kesin saat ne?” diyecek olursanız, hani olur ya birimizin saati 5 dakika ileridir, diğerimizin 3 dakika geri, birimizin ki de illa doğru.. işte Time.is sitesinde de “bizim saatimiz kesin doğru, saatinizi ayarlamak istiyorsanız buyrun size doğru saat” diyorlar..

www.time.is

Yukarıdaki bağlantıdan siteye girdiğinizde ekranda şuan ki saati göreceksiniz ve hemen sol üstte bilgisayar saatinizin kaç dakika/saniye ileri veya geri olduğunu göreceksiniz.. Site bulunduğunuz lokasyonu otomatik olarak buluyor ve konumunuz için geçerli kesin saati size gösteriyor..

Site sadece doğru saati söylemekle kalmıyor, sayfa kişiselleştirmesi yapmaya imkan veriyor ve lokasyonlar arası saat karşılaştırması yapmanızı sağlıyor..

Sayfa kişiselleştirme bizim pek işimize yaramaz, neden derseniz aranızda kaç kişi siteyi açılış sayfası yapıp kullanacak ki?.. Siteyi açılış sayfası yapmak isteyenler için kişiselleştirme bölümü kullanışlı olabilir. Bunun haricinde “buradaki ve oradaki saat” adını verdikleri sayfadan istediğiniz sayıda konum arasındaki saat farkını karşılaştırı, sonucu görüntüleyebiliyorsunuz..

Hiç Şaşmayan Kesin Saat "Time.is"

Lokasyon karşılaştırması yapmak isteyenler bu bağlantıdan ilgili sayfaya gidip lokasyon 1 yazan yere ilk lokasyonun adını yazmalı (örneğin: izmir yazdığınızda açılır menüde izmir/Turkey çıkacak bu nedenle geçerli lokasyonlar girmelisiniz), lokasyon 1 için geçerli konumu seçtikten sonra lokasyon 2 yazan yere de karşılaştırılacak diğer konumun adını yazmalısınız. Eğer daha fazla lokasyon karşılaştıracaksanız sonradan görünen lokasyon kutucuklarına diğer konumları yazıp sonrada Saati karşılaştır butonu yardımıyla karşılaştırma işlemini başlatmalısınız.

Hiç Şaşmayan Kesin Saat "Time.is"

Biz genelde konumlar arası saat farklarını pek önemsemeyiz ama iş adamları, sık sık seyahat edenler plan programlarını yaparken ülkeler arası saat farklarına çok dikkat ederler, bu nedendendir ki time.is hem saat, hem takvim hem de ülkeler arası saat karşılaştırması uygulamaları ile çok yararlı bir site olmuş..

Time.is ile ilgili daha fazla bilgi arayanlar bu sayfaya göz gezdirebilirler..