LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Japon İşi Yardımcı Hologram Oto Navigasyon Sistemi - karma

Japonlar yine geleceğin teknolojisine imzayı attılar. Bu seferki icat belkide geleceğe damgasını vuracak ve uygulama alanı git gide genişleyecek. Hep sinema filmlerinde görmeye alışık olduğumuz hologram teknolojisini otomotiv sektörüne aktaran japonlar, bizlere hem kolaylık hemde güvenlik sağlayacak olan Hologram Navigasyon sistemini geliştirdiler..

Yeni teknoloji sayesinde otomobilde ön sağ koltukta bir hologram sürekli şoföre yardımcı oluyor, peki navigasyon hologramın marifetleri neler?

Yolu tarif ediyor, şoför uyudu ise onu uyandırıyor, araçta yangın çıkmasına neden olacak ufak çaplı kazalarda araç sahibini uyarıyor, oto park sırasında şoföre yardımcı oluyor ve hatta aracı çalmaya çalışan hırsızı korkutuyor.. Anlattıklarım size şaka gibi gelmiş olabilir ancak birazdan aşağıdaki videoda anlattıklarımı gördüğünüzde şaka yapmadığımı anlayacaksınız..

Teknoloji henüz seri üretim ve satışa geçmemiş olsa da şimdiden milyonlarca sipariş geldiği söyleniyor.. Trafik kazalarında büyük azalmalara sebep olacak bu teknolojinin hayata geçtiği ve hızlı bir şekilde yaygınlaştığı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz..

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Mart 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


    OZan 10 Mart 2011, 18:59

    Bu japonlardan herşey beklenir. bakalım neler göreceğiz daha…

    selçuk 10 Mart 2012, 00:15

    bu ne güzel iş ya

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019