Japon İşi Yardımcı Hologram Oto Navigasyon Sistemi

Japon İşi Yardımcı Hologram Oto Navigasyon Sistemi

Japonlar yine geleceğin teknolojisine imzayı attılar. Bu seferki icat belkide geleceğe damgasını vuracak ve uygulama alanı git gide genişleyecek. Hep sinema filmlerinde görmeye alışık olduğumuz hologram teknolojisini otomotiv sektörüne aktaran japonlar, bizlere hem kolaylık hemde güvenlik sağlayacak olan Hologram Navigasyon sistemini geliştirdiler..

Yeni teknoloji sayesinde otomobilde ön sağ koltukta bir hologram sürekli şoföre yardımcı oluyor, peki navigasyon hologramın marifetleri neler?

Yolu tarif ediyor, şoför uyudu ise onu uyandırıyor, araçta yangın çıkmasına neden olacak ufak çaplı kazalarda araç sahibini uyarıyor, oto park sırasında şoföre yardımcı oluyor ve hatta aracı çalmaya çalışan hırsızı korkutuyor.. Anlattıklarım size şaka gibi gelmiş olabilir ancak birazdan aşağıdaki videoda anlattıklarımı gördüğünüzde şaka yapmadığımı anlayacaksınız..

Teknoloji henüz seri üretim ve satışa geçmemiş olsa da şimdiden milyonlarca sipariş geldiği söyleniyor.. Trafik kazalarında büyük azalmalara sebep olacak bu teknolojinin hayata geçtiği ve hızlı bir şekilde yaygınlaştığı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz..