LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Karşıdan Yüklemeler Konumunu Değiştirmek - windows-destek

İnternet Explorer tarayıcısında özellikle 8 ve 9 versiyonlarında standart olarak download klasörü belgelerim içerisinde yer alan Karşıdan Yüklemeler oluyor, ancak bazılarımız bu konumdan pek hoşnut olmadıklarından (örneğin ben) bu konumu masaüstü olarak değiştirmek istiyorlar..

İnternet Explorer kullanıcıları;

İnternet Explorer açıkken araçlar butonuna tıklayıp (yada klavyeden ALT + X tuşlarına basıp) açılan menüden Karşıdan Yüklemeleri Görüntüle bağlantısına tıklayın (yada doğrudan CTRL + J tuşlarına basın)..

Karşıdan Yüklemeler Konumunu Değiştirmek - windows-destek

Açılan pencerede hemen sol altta yer alan Seçenekler bağlantısına tıklayın ve karşınıza download konumunu değiştirebileceğiniz bölüm gelsin.. Bu bölümde Gözat (Browse) butonuna bastıktan sonra açılan bölümde Masaüstü veya sizin istediğiniz konumu seçin ve işlemi tamamlayın..

Karşıdan Yüklemeler Konumunu Değiştirmek - windows-destek

Bu işlemden sonra internet explorer ile yaptığınız tüm indirme işlemlerindeki dosyalar sizin seçtiğiniz konuma kayıt edilecek..

Microsoft Edge kullanıcıları; 

Edge tarayıcınız açıkken sağ üstteki 3 nokta menüsüne tıklayın, ardından Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Görüntüle yolunu izleyin. İndirilenler başlığı altında Downloads klasörü konumunu göreceksiniz. Değiştir butonu ile konumu değiştirebilirsiniz. Artık indirilen dosyalar yeni konuma indirilecek.

>> Microsoft Edge Dosya İndirme Konumunu Değiştirme

Chrome kullanıcıları;

Chrome tarayıcınız açıkken sağ üstteki 3 nokta menüsüne tıklayın, ardından Ayarlar, sayfanın en altından Gelişmiş Ayarları Göster.. yolunu izleyin. İndirilenler başlığı altından indirmeler konumunu değiştirebilirsiniz.

Firefox kullanıcıları;

Firefox tarayıcınız açıkken sağ üstteki yatay 3 çizgi menüsüne tıklayın, ardından Seçenekler‘e tıklayın. Karşınıza açılan ekranda İndirme başlığı altından İndirilenler konumunu değiştirebilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Mayıs 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


  emirhan 15 Temmuz 2015, 00:13

  bendede oluyo ha bire bişeyler geliyo 

  0 bu dosyayı açmak veya kaydetmek istiyormusun ? diye bir sorudan yüzlerce geliyo ve kapatınca birdaha gelmeye başlıyolar ve bitmiyo yardım edersen sevinirim .

  admin 16 Temmuz 2015, 23:42

  @emirhan; Tarayıcınıza virüs bulaşmış olabilir. Sürekli tekrar eden bir download işlemi başlatıyordur. Aksi halde böyle bir sorun yaşanmaması gerekir. Virüs taraması ile bilgisayarınızda tarama yapın, internet explorer sürümünü güncellemeyi yada yeniden yüklemeyi deneyin. Windows güncellemelerini yüklemediyseniz son güncellemeleri alın.

  serhatkocaa 30 Ağustos 2015, 02:06

  Kardeşim o tiki de kaldırıyoruz yine de açılıyor pencere. Allah rızası için bi çözüm söylesin biri. 0 diye bi dosya indiriyor sanırım bunu engellemenin bi yolu olmalı. lütfen yardım edin

  admin 30 Ağustos 2015, 13:15

  @serhatkoca; 0 isimli bir dosya indiriyorsa tarayıcınıza virüs benzeri bir yazılım eklenmiş olabilir. Eklentileri kontrol edin, malwarebyte yazılımı ile bilgisayarda tarama yapın veya internet explorer’ı onarmayı deneyin.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019