Karşıdan Yüklemeler Konumunu Değiştirmek

Karşıdan Yüklemeler Konumunu Değiştirmek

İnternet Explorer tarayıcısında özellikle 8 ve 9 versiyonlarında standart olarak download klasörü belgelerim içerisinde yer alan Karşıdan Yüklemeler oluyor, ancak bazılarımız bu konumdan pek hoşnut olmadıklarından (örneğin ben) bu konumu masaüstü olarak değiştirmek istiyorlar..

İnternet Explorer kullanıcıları;

İnternet Explorer açıkken araçlar butonuna tıklayıp (yada klavyeden ALT + X tuşlarına basıp) açılan menüden Karşıdan Yüklemeleri Görüntüle bağlantısına tıklayın (yada doğrudan CTRL + J tuşlarına basın)..

Karşıdan Yüklemeler Konumunu Değiştirmek

Açılan pencerede hemen sol altta yer alan Seçenekler bağlantısına tıklayın ve karşınıza download konumunu değiştirebileceğiniz bölüm gelsin.. Bu bölümde Gözat (Browse) butonuna bastıktan sonra açılan bölümde Masaüstü veya sizin istediğiniz konumu seçin ve işlemi tamamlayın..

Karşıdan Yüklemeler Konumunu Değiştirmek

Bu işlemden sonra internet explorer ile yaptığınız tüm indirme işlemlerindeki dosyalar sizin seçtiğiniz konuma kayıt edilecek..

Microsoft Edge kullanıcıları; 

Edge tarayıcınız açıkken sağ üstteki 3 nokta menüsüne tıklayın, ardından Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Görüntüle yolunu izleyin. İndirilenler başlığı altında Downloads klasörü konumunu göreceksiniz. Değiştir butonu ile konumu değiştirebilirsiniz. Artık indirilen dosyalar yeni konuma indirilecek.

>> Microsoft Edge Dosya İndirme Konumunu Değiştirme

Chrome kullanıcıları;

Chrome tarayıcınız açıkken sağ üstteki 3 nokta menüsüne tıklayın, ardından Ayarlar, sayfanın en altından Gelişmiş Ayarları Göster.. yolunu izleyin. İndirilenler başlığı altından indirmeler konumunu değiştirebilirsiniz.

Firefox kullanıcıları;

Firefox tarayıcınız açıkken sağ üstteki yatay 3 çizgi menüsüne tıklayın, ardından Seçenekler‘e tıklayın. Karşınıza açılan ekranda İndirme başlığı altından İndirilenler konumunu değiştirebilirsiniz.