İnternetten ve Mobilden Kargo Takip Etme – Kargo Sorgulama

İnternetten ve Mobilden Kargo Takip Etme - Kargo Sorgulama

İnternetten alışveriş yapmanın uygun fiyattan sonraki en cazip özelliği, ürünlerin kapınıza kadar getirilmesidir.. 70-80 kiloluk çamaşır makinesini de, 10-20 gramlık zımba telini de birkaç günde getirir, elden teslim ederler. “Aldıklarımın hepsini nasıl taşıyacağım?” derdi yoktur. Kargo fiyatını uygun denk getirdiyseniz ne bulduysanız alabilirsiniz. Tabi kargonuz dağıtıma çıktığında evde birilerinin olması şartı ile! Aksi halde kargonuzu almaya kendiniz gidersiniz. 

Böyle bir durum yaşanmaması için, kargo takip olayı icat edilmiş. İyi ki de böyle bir imkan var. “Her an kargo gelebilir” diye düşünmeden, kargonun tahmini teslim zamanını bilerek gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bazen durum düşündüğümüz gibi olmasa da, kargo şirketleri takip bilgilerini hatalı yada eksik girseler de kargo ile teslimat büyük bir rahatlık.

Anlayacağınız üzere bu yazımızın konusu; İnternetten kargo takibi.

Sürekli internet alışverişi yapanlar için sorun olmadığını biliyorum fakat nadiren internet alışverişi yapanlar kargolarını nasıl takip ederler?

Acemiler yada acelesi olanlar için bilindik kargo şirketlerinin kargo takip yollarını ve iletişim bilgilerini hemen aşağıda paylaşıyorum..

Eğer unuttuğum şirketler yada merak ettiğiniz başka konular varsa, yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz. Ayrıca kargo sorgulama için elinizde kargo takip numarası olması gerektiğini unutmayın! Aşağıdaki sitelerden birine girip ad ve soyadınız ile kargo sorgulayamazsınız.

UPS KARGO: Ürünleri genelde biraz pahalıya taşırlar, bu sebeple çok tercih edilmez ancak sağlam taşırlar. Kargo takibinde ürünü getirecekleri aracın anlık olarak harita takibini bile yapabilirsiniz. Web üzerinden ve mobilden gönderi takibi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

>> UPS Gönderi Takibi
>> Detaylı Sorgulama
>> UPS Android Uygulaması
>> UPS Apple Uygulaması
>> UPS İletişim

ARAS KARGO: Bölgeden bölgeye farklılık gösterse de genelde ürünleri zamanında teslim etmeye çalışıyorlar. Pazarın büyük kısmına hakim olduklarından genelde bu kargo firması tercih ediliyor ve bazen Aras kargo harici seçeneğiniz olmayabiliyor. Web üzerinden ve mobilden gönderi takibi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

>> ARAS Gönderi Takibi
>> Facebook ile Gönderi Takibi
>> ARAS Android Uygulaması
>> ARAS Apple Uygulaması
>> ARAS Windows Uygulaması
>> ARAS İletişim

YURTİÇİ KARGO: Aras kargodan sonra en çok tercih ettiğim ikinci şirket. UPS biraz pahalı geliyor. E-ticarette de zaten Aras ve Yurtiçi en çok tercih edilenler.. Yurtiçi kargoda teslimatta gayet iyi fakat şubeden şubeye farklar olabiliyor. Yani benim bölgemdeki şube harika çalışırken, sizin şubeniz delirtebiliyor. Web üzerinden ve mobilden gönderi takibi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

>> YURTİÇİ Gönderi Takibi
>> YURTİÇİ Android Uygulaması
>> YURTİÇİ Apple Uygulaması
>> YURTİÇİ İletişim

MNG KARGO: E-ticaretin bir zamanlar en popüler kargo firmalarından birisi idi. Şimdilerde daha çok bireysel gönderilerde tercih ediliyor. Bireysel gönderilerde de PTT’ye göre epey yüksek bir fiyat veriyorlar. Bu sebeple kargo taşımacılığından işlerin onlar için çok iyi gittiğini sanmıyorum. Web üzerinden ve mobilden gönderi takibi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

>> MNG Gönderi Takibi
>> İnter Gönderi Takibi
>> MNG Android Uygulaması
>> MNG Apple Uygulaması
>> MNG İletişim

SÜRAT KARGO: Çok yaygın şube ağı yok ancak uygun fiyat sebebi ile n11, gittigidiyor, sahibinden.com alışverişlerinde teslimat için Sürat kargonun tercih edildiği zamanlar olabiliyor. Web üzerinden gönderi takibi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Resmi mobil uygulamaları henüz yok.

>> SÜRAT Gönderi Takibi
>> SÜRAT İletişim

PTT KARGO: Eskiden mektup gönderip aldığımız PTT, artık e-ticaret işine de el attı. PTT’ye ait bir e-ticaret sitesi olan epttavm.com üzerinden yapılan alışverişlerin geneli PTT kargo ile teslim ediliyor. Ayrıca rakiplerine göre harika denebilecek gönderi ücretleri teklif ettiklerinden bireysel tercihlerde de öne çıkmaya başladılar. Fakat web siteleri ve çalışma sistemleri halen daha memur mantığında, gayet amatörce. Web üzerinden ve mobilden gönderi takibi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

>> PTT Gönderi Takibi
>> PTT Android Uygulaması
>> PTT Apple Uygulaması
>> PTT İletişim

HOROZ LOJİSTİK: Büyük ve ağır ebatlı gönderiler için en çok tercih edilen ve işini sağlam yapan lojistik şirketi. İnternetten çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı vb. büyük, pahalı ürünler satın aldıysanız muhtemelen Horoz ile gelecektir. Gönderinizin web üzerinden veya mobilden takibi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

>> HOROZ Gönderi Takibi
>> HOROZ Android Uygulaması
>> HOROZ Apple Uygulaması
>> HOROZ Windows Uygulaması
>> HOROZ İletişim

FedEx / TNT: Türkiye’de çok fazla tercih edilmese de yurtdışı alışverişler bazen FedEx ile gönderilmekte ve Türkiye’de yetkilendirdiği TNT tarafından teslim edilmekte. Gönderinizin web üzerinden veya mobilden takibi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

>> FedEx Gönderi Takibi
>> TNT Gönderi Takibi
>> TNT Android Uygulaması
>> TNT Apple Uygulaması
>> FedEx Android Uygulaması
>> FedEx Apple Uygulaması
>> FedEx – TNT İletişim

KURYENET: Genellikle kredi kartı, banka kartı gibi posta teslimlerini yapan bir firmadır kendileri.. Bir gönderiniz varsa bireysel yada kurumsal gönderi takip numarası ile kuryenet.com.tr üzerinden gönderinizin son durumunu kontrol edebilirsiniz.

https://www.kuryenet.com.tr/tr/