DMAX Türkiye Digitürk, Dsmart, Kablo tv, Türksat Yayın Bilgileri

DMAX Türkiye Digitürk, Dsmart, Kablo tv, Türksat Yayın Bilgileri

Doğuş grubunun elinden çıkarmak istediği spor kanalı Ntv Spor, nihayet dünyaca ünlü Discovery Communications grubuna satıldı. Hatırlarsanız daha öncesinde de yine Doğuş grubuna ait olan Cnbc-e ekonomi kanalı, yine Discovery grubuna satılmış, sonrasında kanal TLC Türkiye‘ye dönüştürülmüştü.

Peki Ntv Spor’un geleceği ne olacak? Yerine hangi kanal gelecek?

Satın alım işlemi tamamlandığında Discovery grubu, karasal yayın hakları da hazırda bulunan sağlam bir ulusal kanalın sahibi olmuş olacak. Yani medya grubunun Türkiye’deki varlığı daha da güçlenecek.

Bu planlı büyümenin işleyişine bakılırsa Ntv Spor kapatılacak, yerine şifresiz yayın yapan yeni bir tv kanalı kurulacak. 2016 yılından beri kanalın adının Eurosport Türkiye olacağı söyleniyordu fakat Discovery grubundan gelen son bilgiye bakılırsa yeni kanalımızın ismi DMAX Türkiye!

Erkeklere yönelik içeriklerin ağırlıkta olacağı kanal biraz belgesel, biraz spor barındıracak. TLC’nin kadınlara yönelik olduğunu düşünürsek, Dmax’in de erkeklere yönelik olması gayet akıllıca.

DMAX Türkiye, 17 Mart 2018 saat 22:30 itibari ile tüm platformlarda SD ve HD yayına başladı.

Digitürk: Kanal 49
Dsmart: Kanal 46
Filbox: Kanal 31
Kablo tv: Kanal 47
Vodafone tv: Kanal 50
Türksat 4A: 12015 Yatay/H 27500
DMAX’i Canlı olarak aşağıdaki bağlantıdan da izleyebilirsiniz.

https://www.dmax.com.tr/canli-izle

Discovery grubunun hali hazırda Türkiye’ye yayın yapan; TLC Türkiye, Disney Channel Türkiye, Animal Planet, Eurosport 1 ve Discovery isimli tv kanalları mevcut.

>> Türkiye’nin Yeni Televizyon Kanalı TYT TÜRK
>> Türkiye’nin Yeni Ekonomi Kanalı “EKOTÜRK TV”
>> Türkiye’nin Yeni Haber Kanalı “Haber Global TV”