League of Legends Animasyon Dizisi “Arcane” Netflix’de!

League of Legends Animasyon Dizisi "Arcane" Netflix'de!

League of Legends 10. yıl kutlamaları sırasında Riot Games tarafından LoL evreninde geçecek olan bir animasyon dizisi duyurulmuş, dizinin adının Arcane olacağı ve dizinin 2020 senesinde yayınlanacağı bilgileri paylaşılmıştı. Fakat 2020 yılı ortalarına gelindiğinde, League of Legends blogunda paylaşılan şu duyuru ile öğrendik ki, dizi covid-19 salgını sebebiyle 2021 yılına ertelenmiş.. 2021 yılı geldi, geçiyor, Arcane yine ortalarda yok! Peki bu dizi ne zaman yayınlanacak?

Legends Arcane İkinci Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

İkinci sezon için duyurulan tarih Kasım 2024.

League of Legends Arcane’in Yayınlanacağı Tarih!?

Mobil League of Legends oyunu Wild Rift‘i, taktiksel fps oyunu Valorant‘ı yayınlayana kadar bizleri fıtık eden Riot Games, aynı şeyi şimdi Arcane için yapıyor ve ne diziyi yayınlıyor, ne de dizinin yayınlanacağı tarihi açıklıyor! Dizinin ne zaman yayınlanacağını halen daha bilmiyoruz.

Çünkü bu konuyla alakalı henüz hiç bir haber yada duyuru yok. Elimizde sadece eski bir blog yazısı ve dizinin ilk duyurulduğunda paylaşılan fragmanı var.

Dizi 2021 senesinde yayınlanacak ancak Nisan ayına girdiğimiz şu zamanlarda halen daha bir tarih yok. Ayrıca dizinin nerede yayınlanacağını da bilmiyoruz..

Güncelleme: Merakla beklenen LOL animasyon dizisi Arcane, Kasım ayı itibari ile Netflix’de yayınlandı. Şimdilik ilk sezona ait 3 bölümü izleyebileceğiniz dizinin sonraki 3 yeni bölümü 13 Kasım tarihinde yine Netflix’de olacak.

https://www.netflix.com/tr/title/81435684

Fakat diğer taraftan, Dota 2’nin artık bir anime dizisi var!

DOTA: Dragon’s Blood isimli anime dizi, 25 Mart 2021 tarihi itibari ile Netflix üzerinden yayınlanmış bulunuyor.

Dota2’nin Anime Dizisi “DOTA: Dragon’s Blood” Netflix’de Yayında!

Yani Dota 2’nin yayınlanmış bir anime dizisi var ancak LoL’un yok!

25 Mart 2021 tarihinde Netflix üzerinden 8 bölüm halinde yayınlanan DOTA: Dragon’s Blood, Dota evrenini ve Dota kahramanlarının maceralarını ekranlarımıza aktarıyor.

Anime dizi, Korra Efsanesi‘nin yapımcısı Studio Mir tarafından üretiliyor ve dizinin ilk sezonunda ejderha şovalyesi (Dragon Knight) Davian ile ay prensesi Mirana‘nın maceralarını izliyoruz.

Eğer Arcane yayınlanabilirse benzer şekilde dizinin League of Legends evreninde geçeceği ve iki LoL kahramanı Jinx ile Vi‘nin maceralarını aktaracağı söyleniyor..

DOTA: Dragon’s Blood için ilk yorumlar gayet iyi. Yani Dota 2 fanları tarafından başarılı bulundu.

Muhtemelen dizi beklenen izlenme rakamlarına ulaşırsa, her sezon farklı kahramanların farklı maceraları ile devam edecek.

Umarım Dota 2’nin anime dizisinin yayınlanmış olması Riot Games ekibini biraz hareketlendirir de 2019 yılında duyurdukları Arcane, 2021 yılı bitmeden, yaz aylarının başında Netflix yada Amazon Prime üzerinden yayınlanır.

Arcane’in 2019 yılında paylaşılan fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Konuyla alakalı duyuru yada bir bilgi paylaşıldığında yazımda güncelleme yapacağım!