Mahalle Kavgası Temalı Moba Oyunu “Awakening of Heroes”

Mahalle Kavgası Temalı Moba Oyunu "Awakening of Heroes"

Çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası, yani MOBA oyuncuları genelde bir oyuna takılıp kalır ve farklı seçenekleri denemezler ama ben genele dahil olanlardan değilim. League of Legends, Dota2, Vainglory, Mobile Legends, Arena of Valor ve Survival Heroes dahil pek çok moba oyununu geçmişte oynadım ve yeni seçeneklere de her daim açığım. Bu sebeple bazen “Yeni neler varmış?” diyerek araştırma yapar, güzel seçenekleri bulmak için gözüme kestirdiklerimi yükleyip, deneyimlerim. Awakening of Heroes’da onlardan biri.

>> League Of Legends’ın Mobil Sürümü Geliyor!
>> Marvel’ın Mobil Moba Oyunu “MARVEL Super War”

Oyun, bir moba oyunu. Aslında çok da yeni değil, 2015 yılından beri varmış fakat nerede varmış onu anlayamadım. Çünkü şuan sadece Google Play’de, Apple Store’da var ve oralar da Erken Erişim ya da TestFlight üzerinden oynanabiliyor.

Kimse bilmediği için belki oynanmıyor. Biraz tanıtım yapabilirlermiş ya da Steam’de yayınlasalar epey bir kitlesi olurmuş. Çünkü onu diğerlerinden farklı kılan 3 konu var;

  1. İnternetiniz olmasa dahi offline modda oynanabiliyor,
  2. Grafikleri ve kahramanları ile tam bir “Alice Harikalar Diyarında” havasına sahip,
  3. Oynanış açısından başarılı ve sanki klasik moba oynamıyor, bir mahalle kavgasında mücadele ediyormuşsunuz gibi!

Neden Mahalle Kavgası? 

Oyun ortamı bir mahalle.

Kahramanlar gündelik hayattan karakterler; yaşlı bir nine, afro polis, sapanlı bir çocuk, genç bir kız, balıkçı dede, obur ninja, mahallenin delisi, mahallenin hırsızı vs.

Kahramanların güçleri ise biraz daha Alicevari.

Bu sebeplerle oyun daha eğlenceli bir hal alıyor. Klasik mobadan sıkılırsanız bu tarafa geçip birazda bu tarafta eğlenebiliyorsunuz.

Awakening of Heroes şimdilik mobil cihazlarda, Android ve Apple platformunda oynanabiliyor. Fakat geliştiricinin oyunu bilgisayarlar için Steam üzerinde yayınlama planı var. Kendisine bu konuyla ilgili mail gönderdim ancak henüz cevap gelmedi.

Oyun final sürüm olarak yayınlandığında ve Steam platformuna da eklendiğinde yazımda güncelleme yapacağım. O zamana kadar oyunu Android ya da Apple cihazınızda deneyimlemek isterseniz Awakening of Heroes oyununu hemen şimdi aşağıdaki bağlantılardan indirip oynayabilirsiniz. Belki sizde seversiniz!

>> Google Play’de Awakening of Heroes
>> Apple Store’da Awakening of Heroes

Oyun ile alakalı sorularınız ya da oyun önerileriniz olursa konu altından yorum olarak yazabilirsiniz.