Çevrimiçi Eşli Mickey Mouse Korku Oyunu “İnfestation Origins”

Çevrimiçi Eşli Mickey Mouse Korku Oyunu "İnfestation Origins"

Disney’in 1928 senesinde yayınlanan Steamboat Willie isimli kısa filmi Mickey Mouse‘u içeriyordu ve şirketin telif hakları 95 yıl sonra, 1 Ocak 2024 tarihi itibari ile sona erdi. Telif haklarının sona ermesi ile karakter Mickey Mouse, kamu malına dönüşmüş oldu. İlgili haberin yayılmasından birkaç saat sonra ise, Nightmare Forge isimli bir oyun şirketi Mickey Mouse temalı hayatta kalma oyunu Infestation Origins‘in duyurusunu yaptı.  Çok yakında satışa sunulacak olan oyun şuan Steam üzerinden istek listesine eklenebiliyor fakat ne zaman satışa sunulacağı henüz açıklanmış değil.


Telif Hakları Sona Eren Mickey Mouse Filmi “Steamboat Willie”

Tüm dünyanın tanıdığı çizgi karakterler Mickey ve Minnie Mouse, 1 Ocak 2024 tarihi itibarı ile artık kamuya açıldı. Ancak Mickey’nin daha modern versiyonları, Steamboat Willie telif hakkının sona ermesinden etkilenmiyor ve Mickey, hikaye anlatımında, tema parkı etkinliklerinde ve Disney ürünlerinde Walt Disney Company’nin küresel elçisi olarak öncü bir rol oynamaya devam edecek.

Ayrıca telif hakkı dolan karakterler ile ilgili aşırıya kaçan bir kullanım tespit edilirse, Disney buna müdahale edebilecek.

Mickey Mouse’dan Esinlenen Korku Oyunu “İnfestation Origins”

Klasik karakterlerin ve şehir efsanelerinin çarpık versiyonlarının neden olduğu uğursuz istilaları tedavi eden bir yok edici olduğumuz, çevrimiçi eşli korku oyunu İnfestation Origins.. Oyunun odaklandığı baş kötü karakter Mickey Mouse. Oyun konsept olarak Dead by Daylight, Friday the 13th ve Five Nights at Freddy’s ile benzer sayılır. Koş, saklan, mücadele et, kurtul.

Oyunda 4 gerçek oyuncu, rastgele tepkiler veren yapay zeka haşerelerine karşı hayatta kalma mücadelesi veriyor. Haşere diyorum çünkü 4 ana karakter, neyle karşılaşacaklarını bilmedikleri bir yere ve sadece haşere avlamaya çağırılıyorlar fakat hiç ummadıkları bir kabusun içine düşüyorlar.

Oyunda 4 karakterin görevleri; takım olarak haşere istilasının kaynağını bulmak, kaynağı ararken bulduğu ipuçlarını takip etmek, gizlenmiş yuvaları imha etmek ve nihayetinde istilanın baş sorumlusu baş kötüyle yüzleşip onu ortadan kaldırmak.

Oyun, Nvidia DLSS desteği ile geliyor, rastgele defalarca oynanabiliyor ve minimum 8 gb ram, gtx1050 ekran kartı gerektiriyor.

Oyunu aşağıdaki bağlantıdan Steam istek listenize ekleyebilir ve satışa sunulduğunda satın alabilirsiniz.

>> Steam’de İnfestation Origins