Ücretsiz Portal Modu “Portal Revolution” Steam’de Yayınlandı!

Ücretsiz Portal Modu "Portal Revolution" Steam'de Yayınlandı!

8 yıldır geliştirme aşamasında olan ücretsiz Portal 2 modu Portal Revolution nihayet yayınlandı. Steam’de Portal 2 oyununa sahip olan tüm oyuncuların ücretsiz olarak erişebileceği mod, an itibari ile Steam üstünden indirilip oynanabiliyor. Eğer daha önce Portal 2 oyununu yasal olarak satın almadıysanız, Portal 2‘nin mevcutta %90 indirim görerek 0.57 $’dan satışta olduğunu ve bu indirimin 11 Ocak tarihine kadar devam edeceğini belirtmekte yarar var!

Yeni Bir Hikaye, 40 Yeni Bulmaca!

Portal: Revolution, Portal 2’deki ölü ve çürüyen Aperture tesisindeki olaylardan hemen öncesine odaklanan, hayran yapımı bir mod. Oyun, yeni test unsurlarından yararlanan 40 yeni bulmaca içeriyor ve mevcut mekanikleri Portal 2’de görülmeyen farklı bir şekilde sunuyor.

Oyunun zorluk seviyesi Portal 2’nin bittiği yerde başlıyor, ancak korkmayın. Tüm yeni mekanikler ve gelişmiş portal hileleri oyun başında detaylıca öğretiliyor. Titiz oyun testleri yoluyla, her oyuncunun bulmacaları çözebilmesi sağlanıyor. Her ne kadar bazı odalar portal silahının havada ateşlenmesini gerektirse de, hiçbir bulmaca ileri düzeyde zorlu hareket gerektirmiyor.

Portal: Revolution, oynayış tecrübenize göre yaklaşık 5 ila 7 saatlik bir oyun süresi sunuyor.

Oyunun Hikayesi!

Portal ve Portal 2 arasında geçen Portal: Revolution modu, yeni karakterler kullanarak yepyeni bir hikaye anlatıyor. Stirling adlı bir kişilik küresi tarafından uyandırılan bir denek olarak oynuyoruz ve Aperture’u eski ihtişamına kavuşturabilecek güçlü bir cihaz bulma görevine katılıyoruz.

Oyun, Portal 2: Community Edition moturunun değiştirilmiş bir versiyonunu kullanıyor ve orijinal oyunda imkansız olacak bazı deneyimleri bu modda kullanma imkanı sağladığı söyleniyor.

Modu merak ediyorsanız, indirme bağlantısını ve kısa tanıtım videosunu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

>> Steam’de Portal: Revolution

Oyuna Ait Merak Edilenler: 

 • Atölye desteği olacak mı?
  Bir atölye çalışması yapma planımız yok ancak yine de SDK’yı kullanarak özel haritalar oluşturabileceksiniz.
 • Multiplayer oynanabilecek mi?
  Hayır.
 • Mod yapmak için Portal: Revolution’ı kullanabilecek miyiz?
  Evet. Motorumuzu kendi modlarınız için bir temel olarak kullanmakta özgürsünüz. Ancak mod geliştiricilere destek veya güncelleme sağlayamayacağız. Portal 2: Community Edition’ın modlar için daha uygun olabileceğini unutmayın.
 • Oyunu oynamak için Portal 2’ye sahip olmam gerekiyor mu?
  Evet, Portal: Revolution’ı indirmek için Steam’de Portal 2’ye sahip olmanız gerekecek. Ancak modu oynamak için Portal 2 kurmanıza gerek yok.
 • Oyunun sistem gereksinimleri ne?
  Bunu açıklamak zor. 1080p en yüksek ayarlarda oynamak için özel bir grafik kartına ve iyi bir CPU’ya ihtiyacınız olacak. 10 yaşından küçük olan her şey iyi olmalıdır. Referans özelliklerini Steam Mağazası sayfamızda bulabilirsiniz. Özel bir GPU’nuz yoksa (örn. Intel HD Graphics…), oynanabilir FPS elde etmek için grafik ayarlarınızı düşürmeniz gerekecektir. Grafik ayarlarının dünya dekorasyonlarına etkisi yoktur, yalnızca görüntülenme kalitesine etkisi vardır.