Netflix Kredi Kartı Silme! Netflix Abonelik İptal! Nasıl Yapılır?

Netflix Kredi Kartı Silme! Netflix Abonelik İptal! Nasıl Yapılır?

Online dizi ve film izleme platformu Netflix’i bir süre kullandınız ve artık kullanmayacağınız için kredi kartınızı hesabınızdan kaldırmak yada aboneliğinizi bir süreliğine iptal etmek istiyorsunuz. Fakat nasıl yapılacağını bulamadınız! Peki nasıl yapacak ve Netflix üyeliğinizi sonlandırarak, hesabınızda tanımlı banka kartı bilgilerini oradan kaldıracaksınız?

Öncelikle şunu belirteyim; hesabınızda tanımlı banka kartı bilgilerini ne yazık kı silemeyeceksiniz! Çünkü bu tarz platformlar genelde kart bilgilerini silmeniz için imkan sunmuyorlar. Bu nedenle önünüzde iki seçenek olacak..

1) Kart Bilgilerinizi Değiştireceksiniz.

Yukarıda belirttiğim gibi banka kartınızı, kredi kartınızı hesabınızdan silemezsiniz. Ayrıca Netflix hesabınızı da silemezsiniz. Fakat hesabınızda tanımlı banka kartı sizin için önemli ise bu kartın yerine kullanmayacağınız bir sanal kart ekleyerek kendinizi güvene alabilirsiniz.

Bu seçenek size mantıklı geliyorsa; aktif olarak kullanmadığınız yada içine genelde ufak miktarlarda para yüklediğiniz bir sanal kartınızı bulacak, aşağıdaki sayfaya gidip, Ödeme Bilgilerini Güncelle butonuna tıklayarak sanal kartınızı Netflix hesabınızdaki eski kart bilgileriniz ile değiştireceksiniz.

https://www.netflix.com/YourAccount

Eğer aktif bir sanal kartınız yoksa, İninal.com üzerinden ücretsiz olarak üye olup, kısa sürede aktif bir sanal kart oluşturabilirsiniz.

>> İninal Kart Nedir? Nereden Satın Alınır?

2) Netflix Aboneliğinizi Sonlandıracaksınız. 

Kart bilgilerini değiştirmek sizin için uygun bir seçenek değilse, o zaman Netflix aktif aboneliğinizi iptal edeceksiniz ve hesabınızda ekli banka kartından her ay para çekilmesinin önüne geçeceksiniz.

Bunun için; aşağıdaki bağlantıya gidecek,

https://www.netflix.com/YourAccount

Sol tarafta yer alan Üyeliği İptal Et butonuna tıklayacak

Netflix Kredi Kartı Silme! Netflix Abonelik İptal! Nasıl Yapılır?

ve sonrasında karşınıza gelen onay ekranında İptal İşlemini Tamamla butonuna tıklayacaksınız.

Netflix Kredi Kartı Silme! Netflix Abonelik İptal! Nasıl Yapılır?

Netflix hesabınızda tanımlı mail hesabınıza Netflix bildirimi ulaştıysa, aktif aboneliğiniz iptal oldu demektir.

Bundan sonra istediğiniz zaman hesabınıza giriş yapabilir, içeriklerin önizlemelerine bakabilir ve isterseniz aşağıdaki bağlantı üzerinden tekrar yeni bir abonelik planı seçerek aboneliğinizi yeniden başlatabilirsiniz.

https://www.netflix.com/AddPlan

Konuyla alakalı sorularınız olursa konu altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Netflix Hediye Kartı Satın Alma ve Hediye Kodu Kullanma