Netflix Hediye Kartı Satın Alma ve Hediye Kodu Kullanma

Netflix Hediye Kartı Satın Alma ve Hediye Kodu Kullanma

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix’de iki çeşit ödeme yöntemi var; hesabınıza banka kartı tanımlayacaksınız yada hediye kartı kodu kullanarak hesabınıza nakit para yükleyeceksiniz. Herkesin her zaman banka kartı olmayabiliyor yada banka kartı Netflix için uygun olmayabiliyor, bu durumda ikinci seçeneğe mecbur kalıyoruz. Peki Netflix hediye kartını nereden alacağız? Hediye kartı kodunu nasıl kullanacağız?

Netflix Hediye Kartı Satın Alma!

Hediye kartı satın almak için iki seçeneğiniz var; Netflix’in şu sayfasında duyurulan yetkili satıcılardan hediye kartı satın alacaksınız. Ya da internette hediye kartı satışı yapılan yerlerden Netflix hediye kartı satın alacaksınız..

İnternetten hediye kartı satın almak içinde güvenilir oyun satış sitelerine (g2a.com gibi) yada gittigidiyor.com’a bakmanız gerekecek.

Benim geçmişte kullandıklarım; g2a.com, oyunfor.com ve gittigidiyor.com..

Güvenilir bir yer bulduğunuzda oradan online olarak kodu satın alacak yada üç perakendeciden satın aldığınız kartın arkasındaki (yada size verilen fişteki) 11 haneli kodu alarak Netflix’in redeem (kod aktif etme) sayfasına gideceksiniz.

Netflix Kodunu Kullanma!

Netflix’in hediye kartı kodu girdiğimiz sayfası şu;

https://www.netflix.com/redeem

Fiziki kartta satın alsanız, dijital kod da satın alsanız yukarıdaki sayfayı kullanıyorsunuz. Fakat öncesinde hesabınıza oturum açmanız gerek.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra redeem sayfasına gidiyor, 11 haneli kodu yazıp KULLAN butonuna tıklıyorsunuz.

netflix hediye kodu kullanma

Kodu girdikten sonra herhangi bir sorun yaşamazsanız bir sonraki seçim ekranına geçiyorsunuz.

netflix hediye kartı kodu kullanma

Hediye kartı bakiyesi o an açık olan hesaba işlenecekse Hesabıma İşle, başka bir hesaba gönderecek yada birisine hediye edecekseniz Başka Hesaba İşle butonuna tıklıyorsunuz.

Hesabıma İşle butonuna tıkladığınızda ise bakiyenin hesabınıza yüklendiğini bildiren şu ekran ile karşılaşıyorsunuz.

netflix.com hediye kodu kuponu kullanma

Artık hediye kartı bakiyeniz hesabınızda tanımlı duruyor olacak. Bunun kontrolünü aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.

https://www.netflix.com/YourAccount

O bağlantıya girdiğinizde Fatura Ayrıntıları başlığının hemen altına bakın,

25 TL alacağınız bir sonraki faturanıza eklenecek.

gibi bir not görüyorsanız, bakiyeniz hesabınızda tanımlı demektir.

Artık ilk ay ve bakiyenizin yettiği kadar süre ödemeleriniz bakiyenizden yapılacak. Eğer bakiyeniz tam 1 ayı karşılamaya yetmiyorsa, bakiyenizin yettiği kadar süre Netflix’i kullanabilecek ve sonrasında yeniden bakiye yüklemeniz yada banka kartından ödeme yapmanız gerekecek. Ya da hesabınızda bir banka kartı tanımlı ise, bakiyenizdeki paranın eksik kalan kısmı kartınızdan çekilerek sonraki ay ödemesi de otomatik olarak tamamlanmış olacak.

Netflix Hediye Kartı Kullanım Sorunları!

Steam vb. sitelerde pek kod sorunları olmuyor ancak Netflix’de arada bir sorun çıkabiliyor ve resmi NetflixTürkiye hesapları da pek konuyla ilgili değiller.

  • Denk gelebileceğiniz ilk sorun, satın aldığınız kodun geçersiz olması! 

Bunu tabi ki kodu aktif etmeye çalıştığınızda göreceksiniz. Sonrasında satıcı Teknosa, D&R, Mediamarkt ise, gidip sorunu bu mağazalara bildireceksiniz.

Eğer kodu internet üzerinden satın aldıysanız, satıcı ile iletişime geçeceksiniz. Satıcı iyi niyetli ise size yeni bir kod verebilir. Kötü niyetli ise arıza çıkarabilir. Bu nedenle internetten hediye kartı kodu satın alacaksanız Gittigidiyor gibi onay sistemi olan yerleri tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

  • Denk gelebileceğiniz ikinci sorun, Netflix Site Error.

Netflix Hediye Kartı Satın Alma ve Hediye Kodu Kullanma

Bu sorun sanırım Netflix sunucularından kaynaklanıyor. Çözüm ise; aralar vererek farklı cihazlarda kodu girmeyi tekrar tekrar denemek.

Bir tane cihazınız varsa, tarayıcının çerezlerini temizleyip sonra tekrar deneyeceksiniz.

Ve birde Hesap sayfasından banka kartınızı kontrol edeceksiniz. Eğer hesabınızda banka kartı ekli fakat son kullanma tarihinin geçmesi gibi bir durum varsa Netflix bu sebeple de arıza çıkarabiliyor.

  • Diğer sorunlar.. 

Farklı bir sorun yaşarsanız önce Netflix’in yardım sayfasına bakacaksınız, sonra Netflix ile canlı sohbet başlatacak yada Netflix müşteri hizmetlerini arayacaksınız.

0850-390-7444

Türkçe destek 11:00 23:00 EET – Pzt – Paz saatleri arasında veriliyor. İngilizce destek 7/24 mevcut.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Netflix Hesabından Banka Kartı Silme! Abonelik İptal!