Cyberpunk 2077 Anime Dizisi “Cyberpunk: Edgerunners”

cyberpunk edgerunner netflix - Cyberpunk 2077 Anime Dizisi "Cyberpunk: Edgerunners"

Witcher oyun serisinin yapımcısı Polonyalı video oyun şirketi CD Projekt’in gelecek temalı açık dünya oyunu Cyberpunk 2077’nin anime dizisi geliyor.  Anime serisi ile ilgili haber, Cyberpunk 2077’nin resmi Twitter hesabında şu bağlantıda, detayları ise Cyberpunk 2077’nin resmi blog sitesinde şu bağlantıda paylaşılıyor.

Tweet’de kısaca Cyberpunk 2077 ile aynı evrende geçecek Cyberpunk: Edgerunners isimli anime serisi duyurulurken, bağlantı verilen blog yazısında da CD Projekt ekibinin heyecanı, dizinin konusu ve yaratıcı ekibe ait bilgiler aktarılıyor.

Güncelleme: 2020 senesinde duyurusunu yaptığım anime serisi 13 Eylül 2022 tarihi itibari ile Netflix üzerinden yayına sunuldu. İlk sezonu toplam 10 bölümden oluşan anime dizi sadece Netflix’den izlenebiliyor. (Korsan dizi sitelerini saymazsak!)

Dizinin resmi Netflix sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.netflix.com/tr/title/81054853

Cyberpunk: Edgerunners Hakkında Öğrendiklerimiz!

Resmi duyuruya göre anime serisinin adı Cyberpunk: Edgerunners olacak. İlk sezonu toplam 10 bölümden oluşacak seri, Japonya merkezli tanınmış animasyon şirketi Studio Trigger tarafından üretilecek ve serinin konusu; geleceğin teknoloji şehrinde hayatta kalmaya çalışan bir sokak çocuğunun yaşadıkları olacak.

Serinin yönetmenliğini Hiroyuki Imaishi, yönetmen yardımcılığını Masahiko Otsuka, yaratıcı yönetmenliğini Hiromi Wakabayashi üstlenirken, karakter tasarımları ise Yoh Yoshinari ve Yuto Kaneko tarafından yapılacak. Senaryo ise Yoshiki Usa ve Masahiko Otsuka’nın ellerinden çıkacak.

Ve son olarak, serinin müzikleri Japon korku oyunu Silenthill’in bestelerini yapan Akira Yamaoka tarafından üretilecek.

Eğer bir aksilik olmaz, serinin kaderi Cyberpunk 2077 gibi olmaz ise, Cyberpunk: Edgerunners 2022 senesinde Netflix üzerinden izlenebilecek.

Cyberpunk 2077 oyununu Steam ve Epic Games üzerinden 249 TL fiyat ile ön sipariş verebilir, Cyberpunk: Edgerunners için paylaşılan 2 dakikalık duyuru videosunu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner