Yepyeni Bir Otobüs Oyunu “Bus Driving Sim 22” Steam’de Satışta!

Yepyeni Bir Otobüs Oyunu "Bus Driving Sim 22" Steam'de Satışta!

Senelerdir mobil platformlara geliştirdikleri taksi, otobüs, kamyon ve tren sürüş simülasyon oyunları ile tanıdığımız Romanya merkezli yazılım şirketi OviLex Software, şimdi Steam ve konsollar için yeni bir oyun geliştiriyor. Oyunun adı Bus Driving Sim 2022. Oyunun adından da anlayacağınız gibi, bu bir otobüs simülasyon oyunu ve oyunun 2022 yılının ikinci çeyreğinde Steam üzerinden erken erişim olarak satışa sunulması planlanıyor.

>> Yepyeni ve Ücretsiz Mobil Otobüs Oyunu “Bus Simulator 2023”
>> En İyi Otobüs Simülasyon Oyunu “Bus Simulator 18”
>> Ücretsiz Otobüs Simülasyon Oyunu “Proton Bus Simulator”
>> İnşaat Simülasyon Oyunu “Construction Simulator 3”
>> Google Play ve Apple Store’un En İyi Simülasyon Oyunları

Oyunun satış fiyatı henüz duyurulmuş değil fakat Bus Simulator 21‘i rakip gördüğünü düşünerek, satış fiyatının 10 – 20 Dolar civarlarında olacağını, Türkiye satış fiyatının ise 90 -120 TL civarı olacağını tahmin ediyorum. Fakat tahminim tutar mı? Bunu görmek için 3 Haziran’ı beklememiz gerekiyor. Tabi oyunun yayım tarihi ertelenmez ise..

GÜNCEL BİLGİ: 

2019 senesinde yayınlanayacağı duyurulan oyun, nihayet 3 Haziran 2022 tarihinde Steam üzerinden erken erişime açıldı. Oyunun erken erişim satış fiyatı ise tam tahmin ettiğim gibi 20 dolar olarak belirlendi. Neyse ki Steam’in Türkiye’ye özel fiyat belirleme politikası bizleri yine kurtardı ve ilk başta 139 TL fiyattan satışa çıkan oyun, sonradan 59 TL fiyat ile daha cazip, daha satın alınabilir bir konuma geldi. Oyunu satın almak ya da istek listenize eklemek için hemen aşağıdaki mağaza bağlantısını kullanabilirsiniz.

https://store.steampowered.com/app/1032700/Bus_Driving_Sim_22/

Bus Simulator 21’e Alternatif Olabilecek Mi?

Başlıkta Bus Driving Sim 22’yi, Bus Simulator 21 için bir alternatif olarak tanımlamış olsam da, oyun henüz yayınlanmadığı için alternatif olup olamayacağını bilemiyorum. Fakat oyun duyurusunda belirtilen özelliklerden, oyunun doğrudan Bus Simulator 21’i rakip gördüğünü, ona bir alternatif olarak geleceğini düşünüyorum.

Oyunun Steam için yayım tarihi 3 Haziran. Tabi Ovilex bu oyunu 3 senedir erteliyor, yine erteler mi bilinmez?!.

Sonrasında oyun Windows, PS, Xbox, Nintendo Switch ve mobil platformlar Google Play, Apple Store içinde yayınlanacak.

Oyuna dair en yeni tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

>> OviLex Studio Oyunları
>> OviLex Studio Steam bağlantısı
>> OviLex Studio Youtube kanalı
>> OviLex Studio Facebook sayfası