Ödeme Teknolojileri Sağlayıcısı İyzico’dan Ön Ödemeli “İyzico Kart”

Ödeme Teknolojileri Sağlayıcısı İyzico'dan Ön Ödemeli "İyzico Kart"

2013’te farklı büyüklüklerdeki şirketlere e-ticaret dünyasında sanal POS hizmeti ve yapay zeka tabanlı ödeme teknolojileri sunmak amacıyla kurulan İyzico, kendi ön ödemeli kartı İyzico Kart’ı çıkardı. İyzico’nun ön ödemeli kart adımı ile kullanıcılar daha fazla kampanya ve indirim seçeneğine, ön ödemeli kartlar kategorisinde açık ara önde olan İninal, Paycell ve Tosla ise, daha dişli, daha güçlü bir rakibe kavuşmuş oldular.

>> TOSLA Kart Nedir? Nereden Satın Alınır?
>> İninal Kart Nedir? Nereden Satın Alınır?
>> Paycell Kart Nedir? Nereden Satın Alınır?

İyzico bizlere iki seçenek sunuyor. Biri ön ödemeli İyzico sanal kart, diğeri temassız ön ödemeli İyzico kart.

Temassız İyzico kart şuan için ücretsiz satılıyor. Temassız kartınızı teslim almak istiyorsanız, İyzico uygulamasını indiriyor, uygulama üstünden ücretsiz kartınızı talep ediyorsunuz.

Ben sadece sanal kart ile işimi hallederim diyorsanız, sadece İyzico uygulamasını indiriyor, Kart sekmesinden ücretsiz sanal kartınızı oluşturuyorsunuz.

Peki neden İyzico kart sahibi olmalıyız?

İşte İyzico Kartın Güzellikleri!

 • İyzico Kart, kullanım olarak banka hesap kartlarından ya da kredi kartlarından farklı değil. Mağazalarda ve internette diğer kartların kullanıldığı her yerde kullanılabiliyor.
 • İyzico Kart kullanmak için sözleşme imzalamak, kefil göstermek gibi bir dert yok. Hemen şimdi İyzico uygulamasını indirip ücretsiz sanal kartını oluşturabiliyorsun.
 • İyzico Kart kullanmak için sadece bir cep telefonu numarasına sahip olmak ve TC vatandaşı olmak yeterli.
 • Yaş sınırı olmadığı gibi, hesap işletim ücreti ya da yıllık kredi kartı aidatı gibi yüksek masraflarda yok. (İlk 1 yıl kart ücreti yok.)
 • İyzico Kart’ı yurt içinde ve yurt dışında tüm mağaza ve internet alışverişlerinde, banka kartlarının geçtiği her yerde kullanabilir; harcamaları temassız İyzico kart ile gerçekleştirebiliyorsun.
 • İyzico Kart ile kampanyaları takip ederek yapılan harcamalardan indirimler ve geri iadeler kazanabiliyorsun.
 • İyzico Kart’a; Türkiye’deki tüm banka ve PTT ATM’lerinden, kayıtlı banka/kredi kartların ile iyzico mobil uygulaması üzerinden, EFT/havale işlemleri ve iyzico mobil uygulaması üzerinden mobil operatörün aracılığıyla para yatırabiliyorsun.
 • Ve ayrıca, İyzico Kart’ın ile tüm ATM’lerden para çekebiliyor, iyzico mobil uygulaması üzerinden kendine ait bir banka hesabına para transferi yapabiliyorsun.

Şuan için İyzico kart çok yeni. Yani kampanyalar sayfası yeterince dolu değil. Fakat ilerleyen süreçte daha fazla e-ticaret şirketinin katılımı ile farklı farklı kampanyalar geleceğine ve bu işten karlı çıkanın biz kullanıcılar olacağına eminim. Bu nedenle İyzico’da erkenden yerini almakta fayda olduğunu düşünüyorum.

İyzico Uygulaması İndir!

İyzico uygulamasını ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantılardan indirebilir, hızlıca kayıt olup ve sanal kartını oluşturup, kampanyalardan yararlanmaya başlayabilirsin.

>> Google Play’de İYZİCO

>> Apple Store’da İYZİCO

İyzico Temassız Fiziksel Kart Nereden Alınır?

İyzico’nun ücretsiz dağıttığı fiziksel kartını şuan için sadece İyzico uygulaması üstünden teslimat adresi bilgilerini girerek talep edebilirsin. Talep ettiğin temassız kart, 1-2 hafta içinde gönderdiğin bilgilerdeki adrese kurye ile teslim edilir. Tabi ilerleyen süreçte kartın satış ağı daha genişletilecek ve e-ticaret siteleri de buna dahil edilecektir. Tercih sana kalmış.

İyzico, Ücretler ve Limitler: 

 • Temassız fiziksel kart, şimdilik ücretsiz.
 • Aylık kart kullanım ücreti şimdilik yok.
 • İyzico kartına banka kartı, havale, eft ve atm’den para yüklemek ücretsiz.
 • Havale ile karttan para çekmek ücretsiz.
 • Mobil ödeme ile para yüklemenin ücreti %8.50.
 • Atm’den para çekiminin ücreti 1 TL + %1.15.
 • Atm’den bakiye sorgulamanın ücreti 0.25 kuruş.
 • Standart hesap sahipleri; kartında en fazla 1250 tl bulundurabilir, kartına aylık en fazla 1250 tl yükleme yapabilir, kartından yıllık en fazla 500 tl çekim yapabilir.
 • Doğrulanmış hesap sahipleri; kartına aylık en fazla 100 bin TL yatırabilir, kartından günlük en fazla 10 bin tl çekebilir, kartından yıllık en fazla 50 bin tl çekebilir.
 • Sözleşmeli hesap sahipleri; kartına en fazla 250 bin TL yatırabilir, kartından günlük en fazla 20 bin tl çekebilir, kartından yıllık en fazla 100 bin tl çekebilirler.

Yükleme limitleri, harcama limitleri için bu sayfaya göz atabilir, İyzico kart kampanyalarına bu sayfadan ulaşabilir ve İyzico Kart ile ilgili iletişim için 0216 599 01 00 numaralı müşteri hizmetleri hattından ya da İyzico uygulaması içinde Destek sekmesinden ulaşabilirsiniz.

>> İyzico Web Sitesi
>> İyzico Twitter Hesabı
>> İyzico Facebook Hesabı