Oyunlardan Ekran Görüntüsü Alma Programı

Oyunlardan Ekran Görüntüsü Alma Programı

Bazı zaman gelir bilgisayarımızdan ekran görüntüsü yakalayıp onu kullanmak ister ve bunun içinde bilgisayarlarımızda print screen tuşunu, Windows 8 işletim sistemimizde Windows + print screen tuşunu kullanırız. Fakat yakalayacağımız ekran görüntüsü bir oyuna ait ise bu durumda kısayol tuşu işlevsiz kalır ek yazılımlara işimiz düşer. İşte Fraps, bu yazılımlardan birisi ve aralarında en iyisi.

Ücretsiz olarak ulaştığımız yazılım ufak bir kurulum işleminden sonra kullanıma hazır oluyor ve işini doğru bir şekilde yerine getiriyor.

Not: Steam kullanıyorsanız ve Steam üzerindeki bir oyunu oynuyorsanız Fraps olmadan F10 tuşu ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Yazılımın ücretsiz olmasının tabiki bir kısıtlaması var, yazılımı ücretsiz kullananlar kayıt edilecek ekran görüntüsünü sadece bmp formatında kayıt edebiliyor ve video yakalamak için süre kısıtlaması 30 saniye. Eğer kısıtlama istemezseniz yazılımı satın almanız gerekiyor.

Yazılımı aşağıdaki bağlantıdan indirebilir,

>> Ücretsiz Fraps Yazılımı İndir

Movies sekmesi altından video yakalama ayarlarını yapabilir,

Oyunlardan Ekran Görüntüsü Alma Programı

Screenshots sekmesi altından resim yakalama ayarlarını yapabilir,

Oyunlardan Ekran Görüntüsü Alma Programı

Ve oyun açık iken F9 yada F10 tuşları ile ekran görüntünüzü yakalayabilirsiniz.

  • Yazılım virüs vb. içermiyor.
  • Windows 8’de denendi çalışıyor.
  • Yazılım çalıştığında saatin yanına yerleştiğinden ayarlara ulaşmak için buradan uygulamaya tıklamak gerekiyor.
  • Yazılımın ücretsiz sürümü ile ne yazık ki sadece 30 saniyelik video kayıt ediliyor ve limiti kaldırmak için yani fraps’ın sınırsız sürümü için ise 37 dolar ödemek gerekiyor.
  • Görüntü yakalama tuşlarını özelleştirmek ise ücretsiz.