Paranormal Açık Dünya Hayatta Kalma Oyunu “Once Human”

Paranormal Açık Dünya Hayatta Kalma Oyunu "Once Human"

Yepyeni bir sandbox hayatta kalma oyunu geliyor, hem de bu oyunda ne ararsanız var! Oyunun adı Once Human. Oyun, kıyamet sonrası bir dünyada meta insanların tuhaf yaratıklar ve diğer meta insanlarla olan hayatta kalma mücadelelerine ev sahipliği yapıyor. Tek başımıza veya arkadaşlarımızla, geziyor, araştırıyor, savaşıyor, değerli madenleri toplayıp daha fazla envantere, daha fazla güce sahip oluyoruz.. Oyun, çok yakında oynaması ücretsiz olarak geliyor!

Yeni Bir Stüdyo, Yeni Tuhaf Bir Oyun!

Once Human, Starry Studios isimli bir oyun şirketi tarafından geliştiriliyor. Şirketi araştırdığınızda, bunun onların ilk oyunları olduğunu göreceksiniz fakat korkmayın! yeni bir The Day Before vakası değil. Çünkü Starry Studios, Çin merkezli oyun şirketi NetEase‘ye ait ve araştırdığımızda oyunun web sitesinde, oyunun Steam sayfasında da NetEase ismini görebiliyorsunuz. Ayrıca oyunun beta testlerine katılanlarda oyunun neredeyse kusursuz olduğunu söylüyorlar.

Büyük Bir Harita, Bolca Kaynak ve Bolca Düşman! 

Doğa üstü bir olay sonrası dünya ölmüş, insanlık yok olmuş. Hayatta kalan meta insanlar olarak görevimiz, dünyayı etkisi altına alan Stardust (yıldız tozu) isimli uzaylı maddenin kaynağını bulmak, ancak bunu yaparken kocaman bir haritada aklımızı kaçırmadan bizi bekleyen düşmanlarla mücadele ederek ilerlememiz gerekiyor.

Treant, Araksiam, Rabizex, Faul gölge avcısı, Şemsiye kafalı kadın, deniz anası kafalı kadın, spot kafalı adam, dev örümcekler, demogorgon benzeri yaratıklar, canlı ağaçlar, yürüyen otobüsler, saldıran taretler.. Daha bilmediğimiz birçok düşman bizi bekliyor. Aman dikkat edin de bunlardan birini eşya olarak güvenli evinize getirmeyin!

Aberrantlar olarak bilinen bu yaratıklar ilk aşamada çok saldırgan olmayabilirler ancak zaman geçtikçe daha da agresifleşecekler!

Hem Savaşın, Hem Sosyalleşin!

Oyun, oyunculara aşırı hava koşullarından kirli alanlara ve köşelerde gizlenen canavarlara kadar çevrenin baskısıyla uğraşırken; avlanma, zanaat yapma, inşa etme ve daha pek çok şey yapma şansı da sunuyor. Dünya bir süre garipliğini bıraktığında, ortalık sakinlediğinde aracınıza binip gezebilir, balık tutmaya gidebilir, değerli madenler toplayabilir ya da hayalinizdeki evi veya güvenli kaleyi inşa edebilirsiniz.

Tabi bunları tek başınıza yapmanıza gerek yok! Arkadaşlarınız veya diğer oyuncular ile tanışıp, ortak bir güvenli alan oluşturabilirsiniz. Diyelim meta arkadaşınız evinize bir zarar verdi, yaptıklarınız yok olmaz, tekrar üretebilmeniz için envanterinize gönderilir.

Ayrıca meta arkadaşlarınız ile ganimet toplamak veya yaratık avlamaktan bıktığınızda diğer meta insanlar ile kale savaşlarına girebilir, yeni bölgelerin sahibi olabilirsiniz. Ama dikkat et elindekini kaybetme!

Oyunun Sistem Gereksinimleri

Oyunu rahat bir şekilde oynayabilmek için; en düşük intel i5 işlemci, 8 gb ram bellek, directX 11 destekli 2 gb vram ekran kartı ve 50 gb kullanılabilir depolama alanına ihtiyacınız var. Ayrıca oyun aktif bir internet bağlantısı gerektiriyor.

Bunun haricinde geliştiriciler oyunun pay to win olmayacağını fakat oyun içi satın almalar olacağını söylüyorlar. Muhtemelen bu satın almalar; yeni giysiler, yeni eşyalar, yeni silah kaplamaları ve yeni araçlar olabilir.

Oyun, öncelikle PC platformu için yayınlanacak fakat mobil platformlar ve konsolların durumu henüz belli değil. Oyunun açık betasına resmi web sitesinden kayıt olabilir veya erişime açıldığında yüklemek için Steam sayfasından istek listenize ekleyebilirsiniz.

>> Steam’de Once Human

Ve tabi ki oyuna ait 9 dakikalık tuhaf oynanış videosunu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.