Pratik, Estetik, Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Çalışma Masası

Pratik, Estetik, Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Çalışma Masası

Başlık biraz garip gelebilir ama çalışma masası mevzusunda çok mağdur olmuş, çok araştırma yapmış ve en sonunda aradığını bulmuş birisi olarak aynen böyle bir yazı yazmam gerekiyordu. Araştırmalarım birkaç sene sürdü (ki doğal karşılarsınız 10 yıldır blog yazıyorum), hep bel ağrısı çektim, hep sorunlar yaşadım ve en sonunda bir Youtube videosunda aradığım şeyi buldum. 

Çok Amaçlı Portatif Sehpa!

Video sanırım Teknoseyir sitesinin Youtube kanalında bir oyun incelemesine ait idi. Oyun incelemesini bir çalışma masası üstündeki bilgisayardan sunuyorlardı ve tabi ki bu bir sponsorluk anlaşması olduğu için video sırasında masanın markasını da söylediler. Hemen araştırma yaptım, masanın birkaç farklı modeli olduğunu, üretim patentinin tek bir firmada olduğunu ve sadece onlar tarafından satışı yapıldığını gördüm. Azıcıkta olsa bir tereddüt ile orta boy sehpayı sipariş ettim ve o günden bu güne (Kasım 2017’den bu yana) tam 1 sene geçti.

Bir senedir bel ağrısı yok, ortada yer kaplayan bir masa sorunu yok, görünümü gayet estetik, devrilme gibi bir sorun hiç yaşamadım. Hatta boyunu ayarlayabilmemiz için yapılan tasarım beni biraz korkutmuştu ama (üstüne baya abanıyorum) o konuda da hiç bir sorun yaşamadım. Fiyatı ise elinize geçen ürün için bence gayet normal. (Bella’nın fiyatı 210 TL civarı.)

Benim kullandığım model Eva Concetto Bella. Daha bunun Bianca’sı, Profesyonel’i felan var. Firma bunlar hariç bir sürü farklı model çalışma masası, bir sürü ofis malzemesi, sandalye vb. şeyler üretiyor. Tasarım genelde aynı, estetik, kaliteli ve gösterişli.

Benim kullandığım masa 17,3 laptop ve fare için geniş geniş bir model. Hatta bardakta koyuyorum rahat rahat. Bir ufak modeli var, laptop ve mouse zor sığıyor ama netbook kullananlar yada sadece sehpa olarak kullanmak isteyenler için iyi. Bella’nın bir farklı modeli daha var, içinden sürgülü parça çıkıyor ve masa öne doğru uzuyor.

Bir yıllık deneyimimle şunu söyleyebilirim; elimdeki masaya bir şey olsa, gider yine aynı modelinden satın alırım.

Güncelleme: Sehpayı satın alalı 2 sene oldu ve şuan baktığımda fiyatının 165 TL’den 330 TL’ye çıktığını görüyorum. Eski fiyatı ile gayet cazip bir fırsattı fakat güncel fiyatı ile iki kez düşünürüm.

Alternatifler için N11.com ve Hepsiburada.com‘a göz atabilirsiniz.

Eğer benim gibi rahat bir çalışma masası yada sehpa arıyorsanız alın demiyorum ama araştırın, inceleyin. İçinize sinerse satın alırsınız zaten. Satış yapan firma garanti konusunda da hep yanınızda duruyor, ufak bir sorunuz, sorununuz olursa hemen telefon ediyorlar.

Mesela; masayı satın aldığınızda kargo ile yassı bir kutuda puzzle gibi parça parça geliyor ürününüz. Ancak tasarımından kaynaklı olarak basit bir şekilde tüm parçaları birleştirip masanızı kullanıma hazır hale getirebiliyorsunuz. Yani demonte dolaplar gibi zorluk çekmiyorsunuz.

Diyelim ki kutudan eksik bir vida yada parça çıktı, firmaya ulaşıyorsunuz ve hemen size eksik parçaları gönderiyorlar.

Yukarıda da söylediğim gibi; eğer pratik, estetik ve kaliteli bir çalışma masası istiyorsanız bu markanın ürünlerine bir göz atmanızda yarar var. Firma İstanbul’dan üretim ve satış yapıyor, internet üzerinden sipariş için ise hepsiburada.com, n11.com yada firmanın kendi web sitelerini kullanabiliyorsunuz.

Firma adı: Eva Concetto İstanbul Ofis Mobilya
Adresi: Ofis Mobilya, Yukarı Dudullu Mh. Necip Fazıl Bulvarı, Alemdağ Cd. No 18 / C, 34000
Telefonları: (0216) 640 01 01
Web siteleri:

http://www.evaconcetto.com
https://www.istanbulofismobilya.com.tr

N11.com satış sayfaları:

https://www.n11.com/magaza/istanbulofismobilya

Bahsettiğim çalışma masalarının detaylı bir çok resmini hem kendi web sitelerinde, hemde hepsiburada.com ve n11.com sayfalarında bulabilirsiniz. Bu sebeple yazıya sadece benim kullandığım Bella modelinden bir örnek resim ekliyor, yazımı bu şekilde bitiriyorum. Fakat çalışma masaları hakkında bir sorunuz olursa yada bizzat kullandığım modelin son durumunu merak ederseniz yazı altından yorum yazmanız halinde elimden geldiğince bilgi vermeye, yardım etmeye çalışırım.

Pratik, Estetik, Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Çalışma Masası

(Sandalye ürüne dahil değil ama belki onunda satışını yapıyor olabilirler.)