League of Legends Çizgi Romanı; “League of Legends Ashe: Savaş Anası”

League of Legends Çizgi Romanı; "League of Legends Ashe: Savaş Anası"

Dünyanın en popüler Moba (çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası) oyunlarından biri olan League of Legends’in yapımcısı Riot Games ve dünya’nın en büyük çizgi roman şirketlerinden biri olan Marvel Entertainment, League of Legends hikayelerini çizgi romanlara uyarlamak için birlikte çalışma kararı aldılar. Oyunla ilgili ilk çizgi roman, League of Legends’ın ilk şampiyonlarından birinin kökenini konu alan League of Legends Ashe: Savaş Anası olacak.

League of Legends Animasyon Dizisi “Arcane” Ne Zaman Yayınlanacak?

League of Legends Ashe: Savaş Anası Çizgi Romanı!

Hem Lol oyuncuları, hem de çizgi roman severler, bu yeni işbirliği kapsamında LoL karakterlerini keşfetme ve en sevdikleri şampiyonların hikayelerine tanık olma fırsatı yakalayacaklar. Çizgi romana uyarlanacak ilk şampiyon, yukarıda da belirttiğim gibi League of Legend Ashe: Savaş Anası olacak. 19 Aralık’tan itibaren dijital platformlarda aylık olarak yayınlanacak olan fasiküller (çizgi roman bölümleri), Riot Games tarafından kitap haline getirilip 2019’un Mayıs ayında basılı olarak piyasaya sürülecek.

“League of Legends ve Marvel Evrenleri Birbirine Çok Benziyor”

Marvel ile yaptıkları işbirliği hakkında konuşan Riot Games Yaratıcı Geliştirme Lideri Greg Street iki evren için şunları söylüyor;

“Bir hikaye anlatma yöntemi olarak çizgi romanları çok seviyoruz; bu sayede League of Legends hayranları Runeterra hakkındaki yazılarımızı okumakla yetinmek zorunda kalmayacak, evreni kendi gözleriyle görebilecek. League of Legends ve Marvel Evrenleri arasında birçok benzerlik olduğunu görebiliyoruz. İki evrende de birbirinden çok farklı geçmişlere sahip ve merak uyandırıcı bir sürü karakter mevcut. Marvel’ın çizgi romanlar aracılığıyla evrenlerini geliştirmekte ve harika hikayeler yazmakta gösterdiği başarı, sektörü şekillendirmiş olan öğelerden biri. Biz de kendi hikayelerimize hayat vermek için onlarla birlikte çalışacağımız için çok mutluyuz.”

Marvel Yazı İşleri Müdürü C.B. Cebulski ise şu açıklamalarda bulunuyor;

“Hikâyelere karşı duydukları ilgi ve tutku, Marvel Evreni ve çizgi roman hayranlarıyla Lol oyuncu topluluğunu bir araya getiriyor. League of Legends sektörde en çok tanınan oyunlardan biri. Derin, kapsamlı karakterlere ve özgün bir evrene sahip olması oyunu çizgi roman olarak uyarlamak için son derece uygun bir hale getiriyor. Riot’la birlikte çalışarak dünyanın dört bir yanındaki hayranlar ve oyuncular adına League of Legends Evreni’ne yeni bir şeyler katmak için sabırsızlanıyoruz.”

League of Legends: Ashe: Savaş Anası, Riot Games yazarı Odin Austin Shafer‘ın ilk çizgi romanı olacak. Ona, baş döndürücü çizimleriyle Russ Manning ve En Yetenekli Yeni Çizer Ödülü adayı Nina Vakueva (Heavy Vınyl) eşlik edecek.

Belki de birkaç sene sonrasında Lol sinema film serisi ile buluşmamıza başlangıç olacak olan bu anlaşmadan aşırı mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum ve daha önce hiç Lol oynamamış olan arkadaşları Lol evrenini keşfetmeye davet ediyorum. Ayrıca Dota2’de ayrı bir Moba oyunudur ve onun evreni, karakterleri de kendine özgü ve harikadır. Bu tarz oyunlara başta alışmak zor olsa da, sonradan karakterlere de ısınmanız ile tiryakisi olmanız, saatlerce bilgisayar başından kalkamamanız gayet doğal bir sonucudur.

Lol oynamak için ücretsiz Lol istemcisini indirip, bilgisayarınıza kurmanız ve ücretsiz bir hesap açmanız gerekiyor. Ardından Türkçe antremanlar ve tanıtım videoları sayesinde oyunu kısa sürede çözecek, ısınacak, günde 3-4 saat oynamadan duramayacaksınız.

>> League Of Legends İndir

Lol oynanışı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir;

Ve konuyla alakalı daha fazla yazı için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

>> Telefon ve Tablet Bilgisayarda Lol yada Dota2 Oynamak
>> League Of Legends Duvar Kağıtları ve Ekran Koruyucuları
>> Whatsapp’a LOL Çıkartmaları Yüklemek!
>> Youtuber’ların En Çok Oynadığı 20 Kurtarıcı Oyun