LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme - sinema

Önceden bilgisayar yazılımlarını güncellerdik sonra akıllı telefon ve tabletlerin uygulamaları çıktı başımıza, şimdi de akıllı televizyonlar. Samsung akıllı televizyonlarda bildiğiniz gibi bu televizyonlara özel uygulama mağazası ve özel uygulamalar var ve bu uygulamalarında gelişme süreçleri nedeniyle arada bir güncellemeleri yayınlanıyor. Örneğin Tuneİn radyo uygulamasına yeni radyo kanalları ekleniyor yada yanıt vermeyen radyo kanalları düzenleniyor bunun içinde yeni güncellemeleri yüklememiz gerekiyor. Peki bu güncellemelere nereden ulaşıyoruz?

Samsung smart tv’mizin kumandasından içerik yönetimine giriyor ve mağaza karşımızda açıkken ekranın en altındaki Daha fazla uygulama seçeneğini seçiyoruz. (Akıllı kumanda ile seçenekler arasında gezip seçim tuşu ile seçin.)

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme - sinema

Karşımıza televizyonumuzda yüklü tüm uygulamalar listesi geliyor. Sağ altta televizyonun dahili hafızasını ve kullanım oranını, sağ üstte uygulama seçeneklerini, üst ortada ise (güncelleme var ise) güncelleme seçeneğini görüyoruz. Eğer güncelleme görünüyorsa akıllı kumanda ile üzerine gelip Uygulama Güncelle seçimi yapıyoruz. (TR karakterlerin eksikliği menü çevirilerinin uzunluğundan kaynaklı olabilir diğer kısımlarda böyle kısaltmalar yok.)

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme - sinema

Uygulama Güncelle seçimi yaptığımızda güncellenecek uygulamaların listesi geliyor. Bu listeden istediğimiz uygulamaları seçiyor, sonra sağ tarafta bulunan Güncelle butonu ile güncelleme işlemini başlatıyoruz.

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme - sinema

Güncelleme işlemi başladığında uygulama listesinden güncelleme durumunu takip edebiliyoruz. Güncellemesi aktif olan uygulamada (aşağıdaki örnek resimde göreceğiniz gibi) ilerleme durum grafiği görünüyor.

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme - sinema

Güncelleme işlemi bu kadar basit.

Not: Güncelleme sırasında televizyonunuzun bozulması gibi bir durum olmaz. En kötü ihtimal uygulama bozulur, uygulama listesinden kaldırıp tekrar kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca uygulama güncellemeleri otomatik olsun isterseniz uygulama listesinde sağ üstteki Seçenekler menüsünden Otomatik Güncellemeyi Açık hale getirebilirsiniz.

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme - sinema Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme - sinema

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 31 Ocak 2014 tarihinde yayımlanmıştır.


  İslam 25 Aralık 2016, 18:35

  Meraba lar benim samsung smart tv de öyle güncelleme butonu yok heralde bulamadım lütfen yardım

  Lordiz 25 Aralık 2016, 20:25

  @İslam; Merhaba. Tizen’in son güncellemelerinden sonra değişiklik oldu mu bilemiyorum ancak normalde “Daha fazla uygulama” seçeneği ile genel uygulama listesine gidip, üst menüden güncelleme seçeneğine ulaşabiliyordunuz.

  sedat_yamak 07 Ağustos 2017, 17:24

  Samsung smart youtube yok

  Lordiz 10 Ağustos 2017, 20:26

  @sedat_yamak; Normalde olması gerekir ama sildiyseniz Samsung Apps uygulaması üstünden aratıp kurmanız gerekebilir. Tabi televizyonunuz eski model ise desteklenmiyor da olabilir.

  Raif 31 Ekim 2017, 12:55

  Samsung tv de google nasıl güncelleme nasıl yapılır

  Lordiz 31 Ekim 2017, 22:17

  @Raif; Google derken Android tv mi?

  mert 20 Ekim 2019, 17:02

  samsung smart hub google chrome güncelleyemiyorum
  yardım eder misiniz?

  Lordiz 20 Ekim 2019, 21:04

  @mert; Merhaba. Smart Hub artık kullanılmıyor diye hatırlıyorum. Chrome ise bende olmadığından bilemiyorum. Yeni model Android smart tv’niz varsa önce televizyon yazılımının güncellemesi olup olmadığına bakın. Sonra Google Chrome’u kaldırıp yeniden yükleyin.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019