Samsung Smart Tv’lerde Uygulama Güncelleme

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme

Önceden bilgisayar yazılımlarını güncellerdik sonra akıllı telefon ve tabletlerin uygulamaları çıktı başımıza, şimdi de akıllı televizyonlar. Samsung akıllı televizyonlarda bildiğiniz gibi bu televizyonlara özel uygulama mağazası ve özel uygulamalar var ve bu uygulamalarında gelişme süreçleri nedeniyle arada bir güncellemeleri yayınlanıyor. Örneğin Tuneİn radyo uygulamasına yeni radyo kanalları ekleniyor yada yanıt vermeyen radyo kanalları düzenleniyor bunun içinde yeni güncellemeleri yüklememiz gerekiyor. Peki bu güncellemelere nereden ulaşıyoruz?

Samsung smart tv’mizin kumandasından içerik yönetimine giriyor ve mağaza karşımızda açıkken ekranın en altındaki Daha fazla uygulama seçeneğini seçiyoruz. (Akıllı kumanda ile seçenekler arasında gezip seçim tuşu ile seçin.)

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme

Karşımıza televizyonumuzda yüklü tüm uygulamalar listesi geliyor. Sağ altta televizyonun dahili hafızasını ve kullanım oranını, sağ üstte uygulama seçeneklerini, üst ortada ise (güncelleme var ise) güncelleme seçeneğini görüyoruz. Eğer güncelleme görünüyorsa akıllı kumanda ile üzerine gelip Uygulama Güncelle seçimi yapıyoruz. (TR karakterlerin eksikliği menü çevirilerinin uzunluğundan kaynaklı olabilir diğer kısımlarda böyle kısaltmalar yok.)

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme

Uygulama Güncelle seçimi yaptığımızda güncellenecek uygulamaların listesi geliyor. Bu listeden istediğimiz uygulamaları seçiyor, sonra sağ tarafta bulunan Güncelle butonu ile güncelleme işlemini başlatıyoruz.

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme

Güncelleme işlemi başladığında uygulama listesinden güncelleme durumunu takip edebiliyoruz. Güncellemesi aktif olan uygulamada (aşağıdaki örnek resimde göreceğiniz gibi) ilerleme durum grafiği görünüyor.

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme

Güncelleme işlemi bu kadar basit.

Not: Güncelleme sırasında televizyonunuzun bozulması gibi bir durum olmaz. En kötü ihtimal uygulama bozulur, uygulama listesinden kaldırıp tekrar kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca uygulama güncellemeleri otomatik olsun isterseniz uygulama listesinde sağ üstteki Seçenekler menüsünden Otomatik Güncellemeyi Açık hale getirebilirsiniz.

Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme Samsung Smart Tv'lerde Uygulama Güncelleme