SET – “Seni Kimler Aldı?”

SET - "Seni Kimler Aldı?"

Kimdirler, nedirler bilmezdim ancak birkaç saat öncesinde adı geçen parçayı ararken rastladım onlara. Sizi bilmem ama bence Sezen Aksu’nun parçasını en iyi onlar seslendirmişler. Koray Avcı versiyonu da güzel fakat akustik sevmediğim için ve biraz profesyonel altyapı aradığımdan onu görmezden geliyorum. Hatta biraz daha ileri gideyim, Sezen Aksu bile kendi şarkısını katletmiş, bu arkadaşlar ona can katmışlar. Tabi zevk meselesi..

Adı SET olan grup 2010 yılında Eskişehir’de kurulmuş, ilk kurulduğunda isimleri Akademik Uyarı imiş, yani üç sene ardından isim değiştirilmiş. Grup üyeleri; Murat Yapıcı (Vokal), Özcan Yapıcı (Gitar, Geri Vokal), Ufuk Bulut (Davul), Durmuş Kızak (Bas Gitar), Burak Ceberut (Keyboard).. Tabi birkaç sene içinde gelenler gidenler olabilir. Şuan için ekip böyle. Ve tabiki SET adı ile albüm çalışmalarına başlamışlar. Yani birkaç sene içerisinde kendilerini daha fazla dinleme, görme şansımız olacak.

Ben başarılı buldum. Parçayı en az 10 kez peş peşe dinledim ve bazen Manga geldi aklıma. Onlarda iyiydi ama sonradan söndüler. Set için dileğim, inşallah albümden sonra başarıları katlanarak devam eder. Sezen Aksu’nun “Seni Kimler Aldı” parçasının SET versiyonunu hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.