LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Seunghan Song'dan Cam Görünümlü Telefon Projesi - cep-telefonu-teknoloji-haber

Seunghan Song, şuan göreceğiniz cihaz haricinde pek çok farklı telefon projesinin tasarımcısı ve bu telefondan sonra en dikkat çekici projesi ise görme engelli insanlar için tasarladığı, içeriği dokunarak hissedilebilen model. O modelide bu yazımdan hemen sonra bu bağlantıdan bulup inceleyebilirsiniz, ama önce cam görünümlü, hava temalı telefona bir göz atalım..

Telefon cam gibi tasarlanmış fakat “bir proje” olduğu için hayata geçip geçmediğini, hayata geçtiyse de diğer telefonlarda olan tüm özellikleri içinde barındırabiliyor mu bilemiyorum.

Telefon sadece cam özelliğiyle kalmıyor birde “hava tema” olayı var. Telefonunuz otomatik olarak o günkü hava durumunu tespit ediyor ve hava durumuna göre tema değiştiriyor. Mesela hava yağmurlu ise telefon yağmurlu bir görünüme, hava karlı ise karlı bir görünüme (sise daha çok benziyor) ve hava günlük güneşlik ise aydınlık bir görünüme bürünüyor.. Mesaj (sms) yazmak içinde ekrana nefes üflemeniz yeterli, nefesinizi üflediğinizde telefon otomatik olarak mesaj yazma moduna geçiyor.

Telefon satışa sunuldumu diyecek olursanız; internette az bi araştırdım fakat telefonun üretime geçip satıldığına dair bir bilgi bulamadım. Belki önümüzdeki 10-20 yıla gerçek olur..

Sizleri telefonun resimleriyle başbaşa bırakıyorum.

Güneşli hava ve yağmurlu hava görünümü;

Seunghan Song'dan Cam Görünümlü Telefon Projesi - cep-telefonu-teknoloji-haberSeunghan Song'dan Cam Görünümlü Telefon Projesi - cep-telefonu-teknoloji-haber

Karlı hava ve arama modundaki görünüm;

Seunghan Song'dan Cam Görünümlü Telefon Projesi - cep-telefonu-teknoloji-haberSeunghan Song'dan Cam Görünümlü Telefon Projesi - cep-telefonu-teknoloji-haber

Ve mesaj yazma modundaki görünüm;

Seunghan Song'dan Cam Görünümlü Telefon Projesi - cep-telefonu-teknoloji-haber

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 24 Mart 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


    dogmaz 03 Ocak 2012, 13:39

    bu tlf turkıyede var mı varsa nerde ve ne kadara ve model ısmı ne acaba araştırıcam da cevaplar sanız sevınırım tsk

    admin 03 Ocak 2012, 16:21

    @dogmaz; Yazıdaki telefonun şuan için Türkiye’yi bırakın Dünya genelinde satıldığını sanmıyorum eğer satış varsada fiyatı 3 Bin Lira civarıdır.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019