LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

SGK Sigorta Hizmet Dökümü Sorgulama - internet-siteleri

İnternet üzerinden kolayca sigorta hizmet dökümünüzü sorgulatabileceğinizi biliyor muydunuz? Muhtemelen birçoğunuz bunun mümkün olduğunu veya nereden yapılabileceğini bilmiyordu ve bu nedenle de arama motorlarından buraya geldiniz.. Peki nasıl yapılıyor bu işlem?

Hemen aşağıdaki sayfaya gidiyorsunuz ve kimlik bilgilerinizi girerek (4A veya 4B seçimini de yaparak) sorgulamayı basitçe gerçekleştiriyorsunuz. Ve gerekliyse yazıcı çıktısını da kolayca alabiliyorsunuz.

Güncelleme: Birçok devlet kurumu gibi sgk’da hizmetlerini e-devlet sitesi turkiye.gov.tr altına taşıdı. Bu sebeple hizmet dökümü sorgulamaları için turkiye.gov.tr sitesini kullanmanız gerekiyor.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu

>> Turkiye.gov.tr E-devlet Online İşlemler

Eski pasif edilen bağlantı..

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Yukarıdaki bağlantı SGK‘nın resmi web sitesine ait. Yani korkmanız gereken birşey yok. Açılan sayfadaki forma istenen bilgileri giriyor, sorguyu başlatıyor ve sonrasında da sağ menüden Hizmet Bilgisi başlığına tıklıyorsunuz.

>> Sosyal Güvenlik Kurumu, 5502 Sms Bilgilendirme Hizmeti

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Mart 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019