Sözcü Gazetesinin TV Kanalı Sözcü TV! SZC TV Frekans Bilgileri!

Sözcü Gazetesinin TV Kanalı Sözcü TV! SZC TV Frekans Bilgileri!

Medya sektörü birkaç senedir epey hareketli. Reklam gelirinin büyük bölümü internet servislerine kaymışken tv kanalı kurmak çok akıllıca olmasa da, bu alanda da birilerinin bir şeyler denemesi gerekiyor. Sözcü tv’de öyle bir şey. Sözcü gazetesinin tv kanalı Sözcü TV kuruluyor ve kanalın yakında yayına başlayacağı söyleniyor.

Güncelleme: Sözcü tv, uzun zamandır logo değişikliği için RTÜK onayı bekliyordu ve beklenen onay nihayet geldi. Hali hazırda Sivas SRT TV adı ile test yayınları yapan kanal, SZC TV logosu için onay aldı. Kanal şuan SZC TV adı ve logosu ile test yayınlarına başladı.

Sözcü TV’yi İzleyebileceğiniz platformlar! 

Türksat uydusu; 11837 Dikey/V 30000
Digitürk; 60. kanal
Dsmart; 93. kanal
Kablo TV; 76. kanal
Tivibu; 69. kanal
Turkcell TV+; 69. Kanal

Web sitesi; www.szctv.com.tr

Ekonomik kriz yaşadığımız, medya sektörünün getirisinin yerlerde süründüğü bir dönemde yeni bir tv kanalı kurmak ne kadar mantıklı?

.. Sözcü gazetesinin okunma oranına bakılırsa evet mantıklı.

Fakat haber kanalı olacağı için reklam pastasından büyük bir pay alamayacağını düşünürsek, riskli bir adım. Hele ki KRT, TELE 1 gibi alternatifleri varken. Tabi içeriğiyle, adını duyurmuş programcıları ile, yapımcıları ile, belki de farklı yayın akışı ile gençleri de kendine çekerek aradan sıyrılabilirlerse, o zaman farklı.

Yeni tv kanalımız hayırlı olsun.