LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Sözcü Gazetesinin TV Kanalı Sözcü TV Yakında Yayına Başlıyor! - basin-medya

Medya sektörü birkaç senedir epey hareketli. Flash tv gibi yılların televizyon kanalları kapanırken, her ay en az 1-2 yeni tv kanalıda yayın hayatına başlıyor. Reklam gelirinin büyük bölümü internet servislerine kaymışken tv kanalı kurmak çok akıllıca olmasa da, bu alanda da birilerinin bir şeyler denemesi gerekiyor. Sözcü tv’de öyle bir şey. 2013 yılında da benzer bir iddia vardı fakat gerçek olmamıştı, şimdi tekrar aynı iddia var. Sözcü gazetesinin tv kanalı Sözcü TV kuruluyor ve kanalın Nisan ayında yayına başlayacağı söyleniyor.

Ekonomik kriz yaşadığımız, medya sektörünün getirisinin yerlerde süründüğü bir dönemde yeni bir tv kanalı kurmak ne kadar mantıklı?

.. Sözcü gazetesinin okunma oranına bakılırsa evet mantıklı.

Fakat haber kanalı olacağı için reklam pastasından büyük bir pay alamayacağını düşünürsek, riskli bir adım. Hele ki KRT, TELE 1 gibi alternatifleri varken. Tabi içeriğiyle, adını duyurmuş programcıları ile, yapımcıları ile, belki de farklı yayın akışı ile gençleri de kendine çekerek aradan sıyrılabilirlerse, o zaman farklı.

Sözcü TV Hakkında Bildiklerimiz! 

Şuan için sadece bir iddia var. İddianın sahibi Barış Yarkadaş. TV kanalı kurulacak ama kanalın logosu bilinmiyor, içeriği bilinmiyor, yayın frekansları bilinmiyor. Sadece Nisan ayında yayına başlayacağı söyleniyor.

İddia doğru çıkarsa sürpriz olmaz. Tersi çıkarsa, yine sürpriz olmaz. Zaten bir süredir tv.sozcu.com.tr adresi altında ve Youtube’da Sözcü tv adı ile güncel medya paylaşımları yapılıyordu. Kazançlı olacağını düşünüyorlarsa, tv hayalini gerçeğe dönüştürme kararı almış olabilirler.

İddianın gerçekliğini Mart ayında anlayacağız.. Muhtemelen Nisan ayı yaklaşırken, detaylar paylaşılacak ve bende buradan tüm detayları sizlere aktaracağım. Ama şuan için aktarabileceklerim bunlar.

Yeni tv kanalımız hayırlı olsun.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 4 Şubat 2020 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019