Steam ve EpicGames için Cyberpunk 2077’de Red Launcher’ı İptal Etmek!

Steam ve EpicGames için Cyberpunk 2077'de Red Launcher'ı İptal Etmek!

Cyberpunk 2077 oyununu Steam yada EpicGames üstünden satın alırsanız, RedLauncher gibi bir derdiniz olur. Aslında uygulamanın bize bir zararı yok ama bir işlevi de olmadığından oyunun açılışında önünüze çıkan bir engel gibidir. Tıpkı Ubisoft oyunları ve GTA serisinde olduğu gibi. Mesela GTA San Andreas’ı başlatırsınız, Microsoft hesabına oturum aç der, GTA5’i başlatırsınız, Rockstar Games Launcher’a giriş yap der.. Cyberpunk 2077’de de oyunu başlattığınızda RedLauncher gelir karşınıza.. Oyunu zaten başlatmışsınız, ama bir daha RedLauncher üstünden Play butonuna basmanız gerekir. Gereksiz işler yani..

Peki RedLauncher’ı Kapatabilir Miyiz?

Eğer oyununuzu GOG değil de, Steam ve EpicGames üstünden satın aldıysanız kapatabilirsiniz. Bunu yaptığınızda belki oyun ilerlemeniz GOG sunucularına yedeklenmez ancak hem bilgisayarınızda, hem de Steam ve EpicGames üstünde bulut yedeklemesi yapıldığından herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Tabi başlangıçta bir kez RedLauncher’dan üye olup hesabınıza giriş yapmanızda yarar var ki, eğer hediye oyun içi öğeler kazandıysanız bunlar oyununuza yansısın.

Peki Bunu Nasıl Yaparız? 

Oyunu Steam üstünden satın aldıysanız;

  • Steam Kütüphanenize gidersiniz,
  • Cyberpunk 2077 oyununun adında sağ tıklar, Özelliklere girersiniz,
  • Karşınıza gelen ilk ekranda, Başlatma Seçenekleri vardır.. Buraya aşağıdaki komutu eklersiniz.
--launcher-skip

Steam ve EpicGames için Cyberpunk 2077'de Red Launcher'ı İptal Etmek!

Oyunu EpicGames üstünden satın aldıysanız;

  • EpicGames Launcher’ı açarsınız,
  • Sol menüde en alttan Ayarlar‘a tıklarsınız,
  • Ayarlar ekranında en alta inerseniz orada elinizdeki oyunları ve Cyberpunk 2077‘yi görürsünüz,
  • Cyberpunk 2077’nin açılır menüsüne tıklar, buradaki Ek Komut Satırı Değişkenleri seçeneğine tik koyup, altındaki kutuya aşağıdaki komutu eklersiniz.
--launcher-skip

Steam ve EpicGames için Cyberpunk 2077'de Red Launcher'ı İptal Etmek!

Her iki Launcher’da da bunu yapmanız, RedLauncher’ı aradan çıkarır. Artık Steam ve EpicGames üstünden oyunu başlatırsanız, doğrudan oyun açılır.

İleride RedLauncher’ı geri kazanmak isterseniz, yine yukarıda paylaştığım yolu izleyip eklediğimiz komutu silmeniz, ilgili kutucukları boş bırakmanız yeterli olacaktır.