Tarayıcı Anasayfa Temizleme Yazılımı “AdwCleaner”

Tarayıcı Anasayfa Temizleme Yazılımı "AdwCleaner"

Eğer bilgisayarınızda, sebebini anlamadığınız reklamlar görünmeye, tarayıcı açılış sayfası da garip reklamlar tarafından işgal edilmeye başladıysa ücretsiz bir yazılım olan AdwCleaner’ı kullanmanızı öneririm. Kurulum bile istemeyen bu yazılım işini gayet başarılı gerçekleştirecek ve sizleri bu tür yapışkan reklam uygulamarından kurtaracaktır. Denemelerimde üç web tarayıcısına birden yerleşen nationzoom isimli yapışkanı başarıyla temizledi ve bilgisayarın demirbaşlarından biri olmayı başardı.

>> AdwCleaner İndir

Kullanım gayet kolay. Yazılımı açıyorsunuz ve Tara butonu ile taramayı başlatıyorsunuz. Tarama tamamlandığında sonuçlar alt kısımda sekme sekme beliriyor ve sekmeler arasında gezerek çıkan sonuçlara göz atıyorsunuz. Sonuçlar arasında gözünüze yanlış gelen birşeyler varsa tikli bırakıyor, güvendiğiniz uygulamalar varsa onlarında tikini kaldırıyor son işlem olarak Temizle butonuna basıyorsunuz.

Tarayıcı Anasayfa Temizleme Yazılımı "AdwCleaner"

Öneriler!

1. Yazılımı kullanmadan önce Denetim masası altından Program ekle kaldır’a göz atmanızı öneririm. Genellikle yapışken reklam uygulamaları ücretsiz programlar kurarken gözümüzden kaçan bir tik onayı ile bilgisayara yerleşirler ve program ekle kaldırı kullanarak onlardan kurtulabiliriz.

2. Yapışkan reklam tarayıcı anasayfa ayarlarını değiştirmenize rağmen tekrar geri geliyorsa regedit kayıtlarını değiştirmeniz gerekebilir. Bu da teknik bilgi gerektirdiğinden yukarıdaki tarzda yazılımlara mecbur kalabilirsiniz.

3. Yapışkan reklam her tarayıcı başlatmanız yada her yeni sekme açmanızda bir web sayfası açıyorsa tarayıcınızın kısayolunu yenilemeyi deneyin. Bazı yapışkanlar uygulama kısayollarına kendilerini ekler ve bu sayede uygulamayı çalıştırdığınızda istediklerini gerçekleştirirler.

4. Yapışkan reklam yerine bir arama çubuğu ile boğuşuyorsanız öncelikle tarayıcı eklenti ayarlarına bakmanızı öneririm. Büyük ihtimalle yapışkan arama çubuğunu tarayıcı eklentileri arasında bulacak ve kaldırabileceksiniz.

5. Yukarıdaki öneriler işinize yaramıyor ve üstüne üstlük paylaştığım yazılımda işinizi görmüyorsa Malwarebytes Anti-Malware isimli ücretsiz yazılımı veya Ccleaner isimli yazılımı kullanın. Adı geçen uygulamada AdwCleaner gibi işini gayet başarıyla gerçekleştiren bir yazılım.