LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Windows 10, Nvidia Driver Yükleme Sorunu ve Çözümü - windows-destek

Önce sorunu tam olarak paylaşayım, ondan sonra aynı sorunu yaşıyorsanız ilaç olacak çözüme geçelim. Windows 10’da Nvidia ekran kartı sürücüsünü kurmaya çalışıyorsunuz veya güncel sürüm çıkmış yüklemesini bekliyorsunuz ama ilk birkaç dakika içinde “Nvidia kurulum programı devam edemiyor.. Sistemin yeniden başlatılması gerekiyor.. Sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyin..” hata ekranı ile karşılaşıyorsunuz.

Sorununuz buysa, muhtemel çözümünüzde hemen aşağıda mevcut. Çünkü aynı sorunu denediğim tüm yöntemler arasından bir tek bu yöntem ile çözebildim.. İlaç yönteme geçmeden önce denediğim birkaç yöntemi de paylaşayım belki onlarıda denemek istersiniz ama işinize yaramayabilirler.

Denediğim yöntemlerden biri: Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcı sürücülerini kaldırıp, bilgisayarı yeniden başlatıp, driverı kurmayı denedim. İşe yaramadı.

Denediğim yöntemlerden bir diğeri: DDU isimli görüntü driverı kaldırma yazılımını kurarak, bilgisayar güvenli modda iken Nvidia driverlarını kaldırıp, sonrasında tekrar kurmayı denedim. İşe yaramadı.

Denediğim diğerleri: Farklı ve eski Nvidia driverlarını kurmayı denedim, uyumluluk modlarını denedim, aygıt yöneticisinden el ile konum belirterek kurulumu denedim.. İşe yaramadı.

Çözüm CCLEANER oldu!

Çok garip ama işe yaradı. CCleaner Free versiyonu kurdum, Kayıt defteri sekmesinde Sorunlar için tarama başlattım ve her seferinde sorunları çöz, tekrar tara yaparak yaklaşık 4-5 tarama sonucunda sorunsuz bir kayıt defterine kavuştum.

Windows 10, Nvidia Driver Yükleme Sorunu ve Çözümü - windows-destek

Artık sorun için tarama yaptığımda hiç sorun bulunmuyordu. Hemen Nvidia driver kurulumuna yöneldim ve sürekli hata veren kurulum başarı ile tamamlandı. (Tabi güncel son sürüm Nvidia driverını kurdum bakalım bundan sonra aynı sorun tekrar edecek mi?)

Güncel Nvidia sürücüsü için bu sayfaya bakabilirsiniz.

CCLEANER alternatifi olarak İOBİT yazılımını da kullanabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 7 Ekim 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  Lordiz 16 Aralık 2018, 20:09

  @enes; Iobit ile deneme yaptınız mı? Ayrıca Windows sürümü için en güncel sürümde misiniz? Ben bir daha aynı sorunu hiç yaşamadım.

  Enes 17 Aralık 2018, 00:56

  Benim anlamadiğim intelde de guncelleme var oda olmuyoe kafayi yicem onun da güncellemesi var yapilmiyor kendi sutesinden vs denedim yok ddu ile inteli kaldircam dicem korkuyorum geri yukliyemem diye lobit ile denemedim birde onla deniyim windows en son surumde

  Enes 17 Aralık 2018, 00:58

  Hatta sistemi geri yükleme yap diyorum yine olmuyor surucu ile alakali seyleri yüklemiyor çildiricam

  enes 17 Aralık 2018, 01:18

  şuan Iobit ıle deneme yapıyorum umaarım olur.leptop saçma sekılde sıstem gerı yukeleme de yapmıyor umarım bu olur yoksa kafayı yicem

  Thankslol 11 Mart 2019, 20:42

  çok teşekkürler sorunum zannediyorum ki çözüldü birazdan detaylı bilgi yazacağım :)

  alperen 25 Nisan 2020, 02:09

  aynı hatayı alıyordum şimdi tekrar deneme yapıyorum sonucunu birazdan yazacağım

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020