Telsiz Kullanım Ücreti için Toplam Borç Sorgulama

Telsiz Kullanım Ücreti için Toplam Borç Sorgulama

Son birkaç yıldır başımıza bela olan ve Btk’nın kesesine aktarılan “sorma ver” vergisi yani “telsiz kullanım ücreti” hepimizi deli ediyor fakat elimiz bağlı ödüyoruz. Ne zaman biter, ne zaman kurtuluruz bu “sorma ver” haraçlarından belli değil ama sevgili devletimiz sayesinde artık böyle de bir borcumuz var. Şimdi bu gereksiz borç için faydalı bir bilgi paylaşıcam ve bu bilgi sayesinde toplam borcunuzu her daim kontrol edebileceksiniz.

Adınıza kayıtlı kaç adet gsm numarası olduğunu e-devlet sitesi turkiye.gov.tr‘den sorgulayabilirsiniz. Detaylar için diğer yazıma göz atabilirsiniz.
>> Adıma Kayıtlı Numara Sorgulama (E-devlet)

Güncel Telsiz Kullanım Ücreti 2024 itibari ile aylık 14,94 TL oldu.

Borcumuzu Nasıl Sorgularız?

Diyelim 3-5 aydır hattınıza TL yüklemediniz ve şimdi yükleyeceksiniz fakat bu paranın ne kadarı borç için kesilecek merak ediyorsunuz;

Türk Telekom Avea için; Telsiz yazıp 5555’e ücretsiz kısa mesaj gönderin. (Yada *122#) Toplam borç bilgisi içeren sms telefonunuza gelsin.

Turkcell için; Telefon numara çeviriciden *100# yazıp ardından arama tuşuna basın. Ekrana gelen menüde Cevapla seçtikten sonra açılan kısa mesaj ekranına 4 yazıp gönderin.

Vodafone için; KOLAYBAKIYE yazıp 7000’a sms gönderin. Ayrıca yorum yazarı arkadaşların katkılarına veya Vodafone.com.tr telsiz ücreti bilgi sayfasına göz atabilirsiniz.

Yorum yazarı Emrah’ın katkısı:

vodafone de yıldız 7000 kare sonra 1 sonra 4 yazarak öğrenebilirsiniz

Bahar Can’ın katkısı: 

Vodafone için *7000# yazıp ara tuşuna basın ekranda yönlendirici bir mesaj çıkıyor seçeneklere gore sorgulama yapabilirsiniz.

http://www.avea.com.tr/web/Hakkimizda/DuyurularDokumanlar/Duyurular/TelsizKullanimUcreti 
http://www.turkcell.com.tr/yardim/hattiniz/hazirkart/telsiz-kullanim-ucreti 
http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/telsiz-kullanim-ucreti.php