90’lar Temalı Gençlik Dizisi “That ’90s Show”!

90'lar Temalı Gençlik Dizisi "That '90s Show"!

Bir zamanların popüler gençlik komedi dizisi That ’70s Show, 90’lı yıllarda geçen spinoff’u That 90s Show ile devam ediyor.. Daha önce dizinin 80’li yıllarını canlandıran fakat farklı oyuncuların yer aldığı bir versiyonu daha yayınlanmış fakat o versiyon fazla uzun ömürlü olamamıştı. Ancak bu yeni versiyonun Netflix tarafından sipariş edilmiş olması, yeni dizinin yapımcılığını orijinal versiyonda imzası olan Marcy Carsey ile Tom Werner’ın üstleniyor olması ve oyuncu kadrosunda orijinal diziden tanıdığımız (Kurtwood Smith, Debra Jo Rupp, Ashton Kutcher, Mila Kunis gibi) isimlerin olması, That ’90s Show’un uzun ömürlü bir dizi olacağı hissini uyandırıyor.

>> “That ’90s Show” İkinci Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

İkinci Sezon Onaylandı: That 90s Show, ikinci sezon için Netflix’den onay aldı. Haber, Twitter’da Netflix hesabından paylaşılan tweetle’de doğrulanmış oldu.

İkinci sezon, birinci sezonun 1 yıl sonrasında (1996 senesinde) geçecek ve bölüm sayısı ilk sezona göre 6 bölüm daha fazla (16 bölüm) olacak. Fakat yeni sezon bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor. (Benim tahminim Haziran – Ağustos yaz sezonu olacağı yönünde.) Bekleyip göreceğiz.

Bilmeyenler için That ’70s Show!

1998 senesinde Fox tv’de başlayan, toplam 8 sezon süren ve bir çoğumuzun onu Netflix sayesinde keşfettiği That ’70s Show, Amerika’nın Wisconsin eyaletinde yaratılan bir kasabada bir grup gencin 17 Mayıs 1976’dan 31 Aralık 1979’a kadar yaşadığı olayları anlatır. Dizinin oyuncu kadrosu, şuan halen popüler yapımlarda rol alan başarılı oyuncuları barındırmaktadır. Hatta bunların bazıları bu dizi ile televizyon dünyasına adım atıp, sonrasında hızla yükselmişlerdir.

Dizinin toplam 200 bölümünü izlediğinizde şu isimler bizi karşılar; Kurtwood Smith, Debra Jo Rupp, Laura Prepon, Ashton Kutcher, Mila Kunis, Topher Grace, Wilmer Valderrama, Don Stark, Amy Adams, Seth Green, Luke Wilson, Bruce Willis, Eliza Dushku, Brooke Shields, Jessica Simpson, Lindsay Lohan, Melissa Joan Hart, Mitch Pileggi ve kısa süre önce hayata veda eden Betty White.

Dizinin tüm bölümlerini gözünü ayırmadan izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki; bu dizi benim en sevdiğim ve seneler sonra tekrar tekrar izlemek isteyeceğim komedi dizilerinden biridir. Dizinin sevmediğim yönü, yasaklı madde çağrışımı yapılan sahneleri, dizinin en sevdiğim karakterleri ise Donna, Jackie, Kelso, Fez ve Kitty Forman’dır.

Peki That ’90s Show’un Konusu Ne? 

19 Ocak 2023 itibari ile Netflix’de 10 bölüm halinde yayınlanan yeni dizimiz, Donna ve Eric’in kızları Leia‘nın yaz tatili için halen Wisconsin’de yaşayan büyük anne ve büyük babasının yanına gelmesi ile başlıyor.

Peki neden Leia? Çünkü orijinal dizide Eric Forman sağlam bir Star Wars hayranıdır. Bu durumda kızın adının Leia olması da gayet mantıklı.

Leia, büyükanne ve büyükbabası Red ve Kitty’yi ziyarete geldiğinde, aradığı arkadaşlar ve macerayı hemen yan evde buluyor. Gwen ve sevimli kardeşi Nate. . Aslında kısa süre için tatile gelen Leia, aradığı arkadaşlığı bulunca, ailesini yaz boyunca burada kalabilmek için ikna etmeye çalışıyor ve başarılı oluyor. Bu arada Red Forman’ın bodrum katı, yeni bir nesilin eline geçiyor, her ne kadar Red Forman bu işten memnun olmasa da..

That 90s Show’un ilk sezonunda Kurtwood Smith, Debra Jo Rupp, Callie Haverda, Ashley Aufderheide, Mace Coronel, Maxwell Donovan, Reyn Doi ve Sam Morelos karşılıyor bizleri. Ayrıca Point Place’e yaratıcılar Bonnie ve Terry Turner (bu kez kızları Lindsey Turner ile birlikte), dizi sorumlusu/sorumlu yapımcı Gregg Mettler ve yönetici yapımcılar Marcy Carsey ve Tom Werner da geri dönüyor.

That 70s Show’dan tanıyıp sevdiğimiz Topher Grace (Eric), Mila Kunis (Jackie), Ashton Kutcher (Michael), Laura Prepon (Donna) ve Wilmer Valderrama’da (Fez), sadece özel konuk olarak kısa kısa dahil oluyorlar. Yani onları devamlı göremiyoruz.

Yeni Serinin Maceracılarını Merak Edenler İçin İşte O İsimler! 

90'lar Temalı Gençlik Dizisi "That '90s Show"!

Mace Coronel, Callie Haverda, Ashley Aufderheide, Reyn Doi, Maxwell Acee Donovan ve Samantha Morelos.. Artık bodrum kat onlara emanet. Peki kim hangi rolü üstleniyor?

Üst sıra, tam ortadaki kızımızın adı Callie Haverda. Dizide Leia Forman karakterini canlandırıyor. Eric Forman ve Donna’nın kızları. Kızımız, babasına mı yoksa annesine mi çekmiş bilemiyorum. Annesinin güzelliği, babasının saflığı ikisi bir arada.

Callie’nin solundaki, Mace Coronel. Dizideki adı Jay Kelso. Yani Michael Kelso ve Jackey’nin oğulları. Tipik bir Kelso.

Callie’nin sağındaki, Ashley Aufderheide. Dizideki adı Gwen. Leia’nın kankası olmaya aday. Bence yeni serinin dişi Steven Hyde’ı olabilir. Çünkü karakteri Donna ve Jackey’e benzemiyor.

Alt sıraya geçiyoruz..

Sol baştaki, Reyn Doi. Dizideki adı Ozzie. Kendisi bir eşcinsel ve dizide Gwen’in en iyi arkadaşını canlandırıyor. Muhtemelen yeni sevimli Fez’imiz Ozzie.

Reyn’in hemen sağı, Callie’nin tam altı, Maxwell Acee Donovan. Dizideki adı Nate. Gwen’in abisi ve eski bir Dodge minibüsü var. Bu karakter, şapşallığı ile bana Michael Kelso’yu hatırlatıyor. Jay Kelso’da çapkınlığı ve yakışıklılığı ile babasını hatırlatıyor? Bu durumda yeni dizide iki tane Michael Kelso var diyebiliriz.

Son olarak Maxwell’in tam sağı, Samantha Morelos.. Dizideki adı Nikki. Zeki, görgülü ve zengin bir ailenin asi kızı. Ayrıca Nate ile sevgililer. Eski diziden kimi hatırlatıyor derseniz, Donna ve Jackey’in bir karması diyebilirim.

Ama en iyisi oturup izlemek. Dizi şuan Netflix’de yayında!

Bakalım 90’ları 70’ler kadar sevebilecek miyiz? İyi seyirler..

https://www.netflix.com/tr/title/81288370

Diziyle bağlantılı yeni gelişmeler olduğunda yazıda güncelleme yapacağım!