Netflix’den “That ’70s Show” Spinoff Devam Dizisi “That ’90s Show”

netflix that 70s show - Netflix'den "That '70s Show" Spinoff Devam Dizisi "That '90s Show"

Bir zamanların popüler gençlik komedi dizisi That ’70s Show, 90’lı yıllarda geçen yeni bir spinoff versiyonu ile geri dönüyor.. Daha önce dizinin 80’li yıllarını canlandıran fakat farklı oyuncuların yer aldığı bir versiyonu daha yayınlanmış fakat o versiyon fazla uzun ömürlü olamamıştı. Ancak bu yeni versiyonun Netflix tarafından sipariş edilmiş olması, dizinin yapımcılığını orijinal versiyonda imzası olan Marcy Carsey ile Tom Werner’ın üstlenecek olması ve yeni versiyonun oyuncu kadrosunda orijinal diziden tanıdığımız Kurtwood Smith, Debra Jo Rupp, Ashton Kutcher, Mila Kunis gibi isimlerin yer alması That ’90s Show için umutları yeşertiyor.

That ’70s Show!

1998 senesinde Fox tv’de başlayan, toplam 8 sezon süren ve bir çoğumuzun onu Netflix sayesinde keşfettiği That ’70s Show, Amerika’nın Wisconsin eyaletinde yaratılan bir kasabada bir grup gencin 17 Mayıs 1976’dan 31 Aralık 1979’a kadar yaşadığı olayları anlatır. Dizinin oyuncu kadrosu, şuan halen popüler yapımlarda yer alan başarılı oyuncuları barındırmaktadır. Hatta bunların bazıları bu dizi ile televizyon dünyasına adım atıp, sonrasında hızla yükselmişlerdir.

Dizinin toplam 200 bölümünü izlediğinizde şu isimler sizi karşılar; Kurtwood Smith, Debra Jo Rupp, Laura Prepon, Ashton Kutcher, Mila Kunis, Topher Grace, Wilmer Valderrama, Don Stark, Amy Adams, Seth Green, Luke Wilson, Bruce Willis, Eliza Dushku, Brooke Shields, Jessica Simpson, Lindsay Lohan, Melissa Joan Hart, Mitch Pileggi ve kısa süre önce hayata veda eden Betty White.

Dizinin tüm bölümlerini gözünü ayırmadan izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki; bu dizi benim en sevdiğim ve seneler sonra tekrar tekrar izlemek isteyeceğim komedi dizilerinden biridir. Dizinin sevmediğim yönü yasaklı madde çağrışımı yapılan sahneleri, dizinin en sevdiğim karakterleri ise Donna, Jackie, Kelso, Fez ve Kitty Forman’dır.

Peki That ’90s Show Nasıl Olacak? Neyi Anlatacak? 

Bildiğim kadarıyla dizinin çekimleri bu aralar halen devam ediyor olmalı fakat ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz. Şuan için bildiklerimizi ise şu şekilde sizlere aktarabilirim;

Bilgi 1: Dizinin yeni versiyonu orijinal yapım That ’70s Show’a bağlı olacak ve dizide Donna ve Eric yerine onların birlikteliğinden doğan kızlarına odaklanılacak. Bu arada Donna ve Eric’in kızlarının adı Leia Forman olacak. (Neden Leia? Çünkü orijinal dizide Eric Forman karakteri sağlam bir Star Wars hayranıdır. Bu durumda kızın adının Leia olması gayet mantıklı. )

Bilgi 2: Dizi başlangıçta 10 bölümden oluşak ve Haziran – Temmuz aylarında gösterime girecek.. Ancak net değil!

Bilgi 3: Dizide eski kadrodan sadece Kurtwood Smith, Debra Jo Rupp, Laura Prepon, Ashton Kutcher ve Mila Kunis olacak, diğer oyuncular ise sadece konuk oyuncu olarak yer alabilecekler. Bu da net değil!

En son olarak da şöyle bir görsel var internette dolaşan;

that90sshow oyunculari - Netflix'den "That '70s Show" Spinoff Devam Dizisi "That '90s Show"

Bu paylaşımda görülen gençlerin, muhtemel That ’90s Show oyuncuları olduğu söyleniyor ve kendileri That ’90s Show’un İmdb sayfasında da aynı isimlerle işlenmiş olarak görülüyorlar.

Üst sıra, tam ortadaki kızımızın adı Callie Haverda. Dizide Leia Forman karakterini canlandırıyor. Kızımız babasına mı yoksa annesine mi çekmiş bilemiyorum.

Callie’nin solundaki, Mace Coronel. Dizideki adı Jay. Kendisi dizinin film bağımlısı Steven Hyde’ı olabilir.

Callie’nin sağındaki, Ashley Aufderheide. Dizideki adı Gwen. Pembe saçlı ve yırtık kot pantolon giyen küçük ve sinirli bir tip. Yani dizinin Jackie’si Gwen olabilir.

Alt sıraya geçiyoruz..

Sol baştaki, Reyn Doi. Dizideki adı Ozzie. Kendisi bir eşcinsel ve dizide Gwen’in en iyi arkadaşını canlandıracak. Muhtemel Fez karakterimiz Ozzie olabilir.

Reyn’in hemen sağı, Callie’nin tam altı, Maxwell Acee Donovan. Dizideki adı Nate. Gwen’in abisi ve eski bir Dodge minibüsü var. Bu karakter Kelso olabilir ama bu durumda Jackie yerine koyduğumuz Gwen ile sevgili olmaları imkansız.

Son olarak Maxwell’in tam sağı, Samantha Morelos. Dizideki adı Nikki. Zeki, görgülü ve zengin bir ailenin asi kızı. Ayrıca Nate ile sevgililer. Fakat bu karakterde eski dizide kime denk geliyor tam karar veremedim. Belki yeni Jackie’miz Nikki, yeni Kelso’muz Nate olabilir.

Dizi şuan halen çekiliyor, çekimler sırasında ya da dizi yayına girmeden önce bazı değişiklikler olabilir, dizi Netflix tarafından iptal edilebilir. Ancak böyle bir şey olmaz ise sene sonuna kadar diziyi izleyeceğimizi tahmin ediyorum.. Bakalım That ’90s Show nasıl olacak? Orijinal diziden aldığımız tadı alabilecek miyiz? Bekleyip görelim.

Diziyle bağlantılı yeni gelişmeler olduğunda yazıda güncelleme yapacağım!

– Reklamlar –