Epin Satış Sitesi “Epin.com.tr” Tüketiciyi Mağdur Ediyor!

Epin Satış Sitesi "Epin.com.tr" Tüketiciyi Mağdur Ediyor!

Blogumu takip edenler çok iyi bilirler, genellikle yeni çıkan mobil ve bilgisayar oyunlarını, oyun modlarını ya da “nasıl yapılır?” başlıklı sorunların çözümlerini paylaşırım burada. Ve blogumu takip edenlerin bilmediği şey, tanıttığım çoğu oyunu tanıtmadan önce denediğim, uzun bir süre oynadığım ve bunun doğalında da çoğu oyuna para harcadığımdır. Oyunları genelde Steam ve Epic Games üstünden satın alırım, özel bir kampanya indirim varsa da oyun veya Steam cüzdan kodlarını epin satış siteleri üstünden satın alır, sonrasında oyunları ilgili oyun platformu üstünden aktif ederim.

Yani anlayacağınız, bir süredir Steam cüzdan kodlarını ön ödemeli kartların kampanyaları ile alıyor, Steam cüzdan kodlarını kimden temin edildiğine bakmıyordum. Ta ki düne kadar..

Tosla, Akbank’ın ön ödemeli banka kartı.. Tosla’nın her ay oyun severler için tekrarladığı kampanyaları var, Steam ve Epic Games’de bu kampanyalara dahil. Tosla üstünden Steam Epin alıyorsunuz, %20’lik bir iade yapıyorlar kartınıza. Oyunların 500 – 1000 TL’leri bulduğu bir ortamda gayet cazip bir kampanya.

Her ay parça parça epin’ler alır, tek tek platforma ekler, en sonunda da oyunu indirimde yakalayıp kat kat ucuza satın alırsınız.

Benzer şeyi Nays, Paycell, Fups, İninal, Vodafone Pay, Enpara, Papara gibi ön ödemeli kartlarda yapıyor..

Sırf kolayıma geldiği ve Nays limitine takıldığım için bu seferlik Tosla üstünden 2 adet epin satın aldım 21 Ocak tarihinde.. Ve bu pinleri satarken normal Steam satış fiyatının üstüne kar ekliyorlar. 50 TL’lik Steam cüzdan kodunu alıyorsanız 55 TL ödüyorsunuz. Adam sizin %20 iadenizin birazına el koyuyor..

Önce bir sms geldi;

Merhaba, Tosla ile satın almış olduğunuz ürünler birkaç dakika içerisinde tarafınıza iletilecektir. >> Saygılarımızla, epin.com.tr Teşekkürler..

Sonra bir sms geldi;

Merhaba, Tosla ile satın almış olduğunuz 20 TL Steam Cüzdan Kodu : Z2JRX-F5EK6-…. >> Saygılarımızla, epin.com.tr Teşekkürler…

Ama ben iki epin almıştım? İlk satın alım ortada yok..

1 saat bekledim olmadı, 2 saat bekledim olmadı..

Tosla’ya yazdım; “Bizi ilgilendirmiyor, Epin.com.tr ile iletişime geçin!” dediler.

Epin.com.tr’ye gittim, siteleri açılmıyor..

Twitter sayfası, İnstagram sayfası, Facebook sayfasına ulaştım, mail attım.. İlgilenen yok.

Epin.com.tr‘de saatler geçirdikten sonra canlı sohbetten Merve adında birisine ulaşabildim, benden dekont istedi.

Tosla’ya geri ulaştım dekontu zor zar aldım.. Bu sefer yine Epin.com.tr‘de kimseler yok.

Saat gece yarısı oldu, ben indirimde oyun alacağım da, indireceğim de, deneyeceğim de, beğenirsem yazı yazacak ya da video çekeceğim?..

Neyse gece yarısı Asya adında bir çalışana denk geldim. Stoklarımızda ürün yok, ne zaman temin edersek o zaman size ileteceğiz dedi. Zaman sordum, zaman veremiyorlar.

Epin Satış Sitesi "Epin.com.tr" Tüketiciyi Mağdur Ediyor!

Satın alacağım oyun 600 TL’den 200 TL’ye inmiş, benim 50 TL Steam cüzdan bakiyem Epin.com.tr‘nin beceriksizliğinden ortalarda yok.

Diyelim ki indirimler bitti, oyunun fiyatı zamlandı. Ondan sonra 50 TL Steam kodunu bana ulaştırsalar neye yarar?

Neden kar etmeye çalışırken şimdi fazladan 50 TL daha ödeyeyim??

Mecbur bekledim..

Aradan 1 gün geçti. Tarih 22 Ocak.. Saat akşam 17:22.

Baktım hala gelen giden, arayan soran yok. Tekrar Epin.com.tr‘ye girdim ve Steam Epinlerini sattıkları sayfaya gittim. Ne yazıyor?

Steam Cüzdan Kodu 50 TL; Stok Durumu: Var.

Epin Satış Sitesi "Epin.com.tr" Tüketiciyi Mağdur Ediyor!

Sohbete tıkladım, 10 dakika bekledim ve destek2 adıyla bir çalışanı yakaladım. Direk dekontumu gönderip sordum; “Epin kodum ne zaman iletilecek?” Yine aldığım cevap; “Stoklar güncelleniyor.”

Epin Satış Sitesi "Epin.com.tr" Tüketiciyi Mağdur Ediyor!

Ellerinde ürün yok fakat her yerde stoğu olmayan şeyi satıyorlar.

Bu site, Hepsiburada, Teknosa, Tosla, Papara, UPT, Fastpay, QNB Finansbank, Payfix, İninal, Param, Payme gibi büyük e-ticaret şirketleri ve bankalar ile çalışıyor. Banka ya da e-ticaret sitesi ürünü satıyor, fakat takibini yapmıyor. Ürün elinize geçmediyse “beni ilgilendirmez, Epin.com.tr ile görüş” diyorlar.

Sitede bir sürü ürün ve kod var. Steam cüzdan kodu, Apple store itunes bakiyesi, Google Play kodu, TOD kodu, Exxen kodu, Xbox game pass kodu, Istegelsin alışveriş kodu, Razer Gold kodu, Twitch hediye kartı, Amazon hediye kartı, PS, Origin, Nintendo hediye kartları vs..

Ya 50 TL değil de 500 – 1000 TL’lik bir satın alım yapmış olsak ve alacağımız şey onlar kodu gönderene kadar tükense veya zamlansa?

Diğer taraftan, Steam cüzdan kodunu neden alıyoruz? Oyun satın almak için. Oyunların indirim sürelerini, indirim oranlarını biliyorsunuz. Bazı oyunlar 24 saatliğine %95 indirim bile görebiliyor.

Şimdi Epin.com.tr‘den Steam epin satın aldığınızı düşünün, ellerinde olmayan ürünü satmışlar.. İndirim bitmiş ve hem oyunu alamamışsınız, hem de parasını ödediğiniz şeyi almak için saatlerce canlı sohbetlerde geziyorsunuz!!

Epin.com.tr sizce güvenilir mi?

Lütfen dikkatli olun, e-ticaret alışverişi yaparken önce ürünü satan şirketi iyice araştırın. Ben Epin.com.tr‘yi araştırmadım, mağdur oldum. Stokta ürün yoksa satılmaz ama satmışlar. Satıyorsan ne yapıp edip bulacaksın, zamanın önemli olduğu durumlarda da gerekirse zarar edecek, müşteriyi mağdur etmeyeceksin. Ama umurlarında değil.

Öyleyken, böyle.

Sizlere oyun tanıtımı yazısı yazacakken, böyle bir tecrübemi paylaşmak zorunda kalıyorum ve hala kodum gelmiş değil. Bakalım indirim bitmeden oyunu satın alabilecek miyim ya da 50 TL Steam cüzdan kodumu verecekler mi?

SON DURUM; Nihayet 21 Ocak’ta satın aldığım Steam cüzdan bakiyesini 24 Ocak’ta gönderdiler. Yani 4 gün sürdü stok bulmaları. Eğer işiniz acil ise, bu detayı göz önünde bulundurmanızı öneririm.