“That ’90s Show” İkinci Sezonu Ne Zaman Başlayacak?!

“That ’90s Show” İkinci Sezonu Ne Zaman Başlayacak?!

Orijinali, 1998 yılında ABD’de gösterilmeye başlanan, Wisconsin eyaletindeki kurgusal bir yer olan Point Place kasabasındaki bir grup gencin 17 Mayıs 1976’dan 31 Aralık 1979’a kadar yaşadığı olayları kurgulayan komedi dizisi That ’70s Show’un devam serisi That 90s Show, ertelendi. Peki neden böyle oldu? İkinci sezon ne zaman yayınlanacak?

Yapım Ekibi Grevde!

Dizinin ilk sezonu, orijinal yapım That 70s Show yazarlarının elinden çıkmış ve ilk seriyi aratmayacak kalitede bir dizi izlemiş, ikinci sezonu beklemeye koyulmuştuk. Tam günleri, ayları sayarken, güvenilir kaynaklardan yayılan bir haber ile ikinci sezonun ertelendiğini öğrendik.

Evet, Netflix ve dizi yapım ekibi para konusunda anlaşmazlığa düşmüş ve ikinci sezonun yapımı duraklatılmıştı. Şuanki ortamda anlaşmazlık devam ediyor, Netflix nedense sorunu çözmeye pek gönüllü görünmüyor. Ve bu böyle devam ederse, ikinci sezonun gelişi en erken 2024 yazına kayacak gibi görünüyor.

Yazıyı yayınladığımda Ağustos ayının 19’undaydık ve konuyla alakalı henüz yapıcı bir gelişme olmamıştı. Diyelim ki anlaşma sağlandı ve ikinci sezonun çekimlerine tekrar başlandı, çekimlerin tamamlanmasına kadar en az altı ay gibi bir süre var diyebiliriz. Yani en erken 2024 Mayıs – Haziran ayları.. Diyelim ki anlaşma daha geç oldu, 2024 son çeyreği..

Peki Hiç Anlaşma Sağlanamazsa?

Ya dizi bir sezon olarak kalacak ve iptal edilecek ya da dizi başka bir platforma geçerek fakat epey bir gecikme ile ikinci sezondan devam edecek..

İkinci sezon, ilk sezondan farklı olarak 10 değil, toplam 16 bölüm olacak ve ilk 8 bölüm, ikinci 8 bölüm, tıpkı diğer popüler Netflix dizileri gibi birkaç ay ara ile yayınlanacak.

İkinci sezonda muhtemelen That 70s Show’dan çok az tanıdık yüz göreceğiz ve ilk sezonda büyük babası ve büyük annesinin yanına tatile gelen Leia, yine yeni bir yaz tatili macerası ile karşımızda olacak.

Diliyorum ki, en erken zamanda anlaşma sağlansın ve That 90s Show kaldığı yerden devam etsin.

Konuyla alakalı yeni bir gelişme olur ve yeni sezonun yayım tarihine dair bir bilgi paylaşılırsa yazımda güncelleme yapacağım. Takipte kalın!

>> 90’lar Temalı Gençlik Dizisi “That ’90s Show”!

https://www.netflix.com/tr/title/81288370