TikTok Yapımcılarından Spotify Alternatifi Müzik Uygulaması “Resso”

TikTok Yapımcılarından Spotify Alternatifi Müzik Uygulaması "Resso"

Çin firması ByteDance tarafından geliştirilen ve 2016 yılında piyasaya sunulan TikTok uygulaması büyük bir topluluk tarafından sevilerek kullanılmaya devam ediyor. Güncelde abone sayısının 500 milyonun üzerinde olduğu söylenen uygulama, şimdilerde yeni kardeş uygulaması ile gündeme geliyor. Moon Video inc. tarafından geliştirilen ve beta testleri devam eden Resso isimli müzik uygulaması, Spotify, Apple Music ve Youtube Music gibi online müzik akış servislerini hedef alıyor.

RESSO’da Neler Var?

Uygulama şuan Hindistan ve Endonezya’da beta test aşamasında fakat yeni yılın başlarında birçok ülkede kullanıma açılması muhtemel. Peki Resso hakkında neler biliyoruz?

Bilinenler!

  • Diğerlerinde olduğu gibi 2 farklı hesap türü olacak; reklamlı kısıtlamalı ve reklamsız ücretli premium hesap.
  • Reklamsız hesaplar Spotify’de olduğu gibi müzikleri karışık dinleyecek, indirme yapamayacak ve reklamlarla muhattap olacaklar.
  • Ücretli premium hesaba geçtiğinizde ise yüksek kalite müzik dinleyebilecek, reklam görmeyecek ve şarkıları çevrimdışı dinlemek için indirebileceksiniz.
  • Fakat aylık abonelik ücreti diğerlerinden biraz daha uygun fiyatlı olacak (Tahmini 1.68 Dolar / 10 TL).
  • Hesabınızı Google yada Facebook hesabınızla oluşturacak, arkadaşlarınızı ekleyebilecek, sevdiğiniz müzikleri beğenebilecek, listeler oluşturabilecek ve istediğiniz parçanın altından yorum yazıp başkaları ile sohbet edebileceksiniz.
  • Aile paylaşımı üzerinden 6 kullanıcıya kadar hesabınızı paylaşabileceksiniz.
  • Uygulama Tiktok ile entegre çalışabilecek, Resso içinde (ve belki Resso üzerinden Tiktok’a) arkaplan müzikli, şarkı sözleri yada özel metinler yer alan vibe’lar oluşturabileceksiniz.

TikTok Yapımcılarından Spotify Alternatifi Müzik Uygulaması "Resso"

RESSO Müzik Uygulaması İndir!

Uygulama şuan için Google Play’de sınırlamalı olarak yayınlanıyor ve eğer Hindistan yada Endonezya’da yaşamıyorsanız uygulamayı indirip yükleyemiyorsunuz. Fakat uygulamayı apkcombo gibi sitelerden bundle olarak indirip yükleme şansınız var. Sonrasında vpn ile Hindistan üzerinden bağlanıp uygulamayı deneyebilirsiniz. Ancak beta aşamasında olan uygulamada aradığınız her müziği bulamayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Tabi bu durum uygulama dünya çapında yayınlandığında değişecek ve birçok ülkeden birçok müzik, albüm Resso üzerinden dinlenebilecek.

Uygulamanın Google Play ve Apple Store bağlantılarını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

>> Google Play’de RESSO
>> Apple Store’da RESSO

Resso dünya çapında kullanıma açıldığında yazımda güncelleme yapacağım!