Counter Strike: Global Offensive Mobile, Android Cihazlara Geliyor!

Counter Strike: Global Offensive Mobile, Android Cihazlara Geliyor!

Başlığı görünce hem şaşırdınız, hem heyecanlandınız eminim. Ama size bir iyi, bir kötü haberim var! Önce iyi haberle başlayalım; Ortada gerçekten oynanabilen bir CS: Go Mobile oyunu var. Beta 0.1 sürümünde olmasına rağmen gayet iyi de yol kat edilmiş.. Fakat kötü haberde şu ki; bu oyun Valve tarafından geliştirilen resmi bir CS: Go oyunu değil, tamamen fan yapımı bir oyun..

>> Botlarla Oynanabilen Mobil Savaş – Aksiyon Oyunları
>> Counter Strike Alternatifi Mobil Oyunlar
>> Android Cihazlar için Botlu Half Life + CS 1.6
>> CS: Go Alternatifi Mobil Oyun “Battle Prime”
>> Zula’nın Mobil Oyunu “Zula Mobile” Ücretsiz İndir!
>> Ücretsiz Call of Duty Oyunu “Call of Duty Mobile”

Fan Yapımı CS: GO Mobile

Oyunumuz Rus bir coder tarafından, Unity oyun motoru ile geliştiriliyor. Aslında yapımcı oyuna başladığında Unreal Engine oyun motorunu kullanmış fakat sonradan daha iyi performans alabilmek için Unity’e geçiş yapmış ve Unity ile geliştirdiği 0.1 sürümünde test amaçlı silah ve haritaları azaltmış. Yani oyunun pek çok şeyi hazır rağmen, yavaş yavaş ilerlemek istediğinden oyunun bu sürümü biraz boş gibi.

Şuan için oyunun boyutu 88 mb ve oyun Google Play’de yer almıyor.

Oyun, rus geliştiricinin resmi VK fan sayfasından, Yandex ve Google Drive linkleri ile paylaşılıyor.

Oyunun 88 mb’lık 0.1 sürümünde arayüz ve oynanış açısından %70-80’lik bir başarı var. Fakat botlar bazen saçmalarken, haritanın bazı konumlarında da boşluğa düşebiliyorsunuz. Yani 0.1 sürüm bir oyun indirirken sorunlar olabileceğini unutmamanız gerekiyor.

CS: Go Mobile İndir!

Oyunu nereden nasıl indiriyoruz?

Oyunumuzu az önce belirttiğim gibi CS: Go Mobile yapımcısının resmi VK sayfasından APK dosyası olarak indiriyor, telefonumuza yüklüyoruz. Ben aşağıda hem doğrudan indirme bağlantısı, hemde VK sayfasının linkini paylaşıyorum ki güncel sürümleri takip edip, en son sürümü indirebilesiniz.

>> CS: GO Mobile İndir

Güncelleme! 11 Nisan 2020 

Oyunun yapımcısı daha önce Unity sürümünü yarım bırakıp Unreal Engine oyun motoruna geçiş yapmıştı, şimdi ise oyunun yapımı için halen yeterli yeteneği olmadığını, kendini biraz daha geliştirdikten sonra oyunu geliştirmeye yeniden başlayacağını duyurdu ve cs: go mobile fan oyunu yalan oldu.

Sonuç olarak elimizde şu seçenekler kaldı; oyunun yarım olan Unity sürümünü oynayacağız, Google Play’deki diğer CS: Go benzeri oyunlara yöneleceğiz yada CS 1.6’yı Xash üzerinden yükleyerek CS 1.6 portunu mobil cihazımızda oynayacağız.

Oyunu oynar ve beğenmezseniz alternatif mobil seçenekler için aşağıdaki yazılarıma göz atabilirsiniz.