Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) Mobile, Android Cihazlara Geliyor!

csgo mobile - Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) Mobile, Android Cihazlara Geliyor!

Başlığı görünce hem şaşırdınız, hem heyecanlandınız eminim. Ama size bir iyi, bir kötü haberim var! Önce iyi haberle başlayalım; Ortada gerçekten oynanabilen bir CS: Go Mobile oyunu var. Beta 1.5 sürümünde olmasına rağmen gayet iyi de yol kat edilmiş.. Fakat kötü haberde şu ki; bu oyun Valve tarafından geliştirilen resmi bir CS: Go oyunu değil, tamamen fan yapımı bir oyun..

>> Counter Strike Uyarlaması “Brutal Strike”
>> CS: GO Uyarlaması “Global Offensive Mobile”

GÜNCELLEME: UE4 CS:GO MOBİL!

Bu yazımı Aralık 2019 tarihinde yayınladığımda ilk tanıttığım fan yapımı CS Mobil’den çok umutluydum, fakat o oyun yarım kaldı. Araya 1 senelik boşluk girdi ve şimdi başka bir alternatifimiz oldu. Çinli bir oyun yapımcısı CS:GO’nun mobil fan sürümünü (hem de Unreal Engine 4 oyun motoru ile) geliştirmeyi başardı.

Eğer yeni yapım CS:GO Mobile ile ilgileniyorsanız, demo oynanış videosunu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilir ve onun altındaki bağlantıdan da oyunun 1.5 gb’lık apk dosyasını indirebilirsiniz.


Sürüm 1.9!

https://fex.net/s/63vytcn

Sürüm 1.9.2!

https://fex.net/s/n6nbymy

Sürüm 1.9.5!

https://fex.net/s/knkpsoo

Sürüm 2.0!

https://fex.net/s/kxtxba3

Fan Yapımı CS: GO Mobile

Oyunumuz Rus bir coder tarafından, Unity oyun motoru ile geliştiriliyor. Aslında yapımcı oyuna başladığında Unreal Engine oyun motorunu kullanmış fakat sonradan daha iyi performans alabilmek için Unity’e geçiş yapmış ve Unity ile geliştirdiği 0.1 sürümünde test amaçlı silah ve haritaları azaltmış. Yani oyunun pek çok şeyi hazır rağmen, yavaş yavaş ilerlemek istediğinden oyunun bu sürümü biraz boş gibi.

Şuan için oyunun boyutu 88 mb ve oyun Google Play’de yer almıyor.

Oyun, rus geliştiricinin resmi VK fan sayfasından, Yandex ve Google Drive linkleri ile paylaşılıyor.

Oyunun 88 mb’lık 0.1 sürümünde arayüz ve oynanış açısından %70-80’lik bir başarı var. Fakat botlar bazen saçmalarken, haritanın bazı konumlarında da boşluğa düşebiliyorsunuz. Yani 0.1 sürüm bir oyun indirirken sorunlar olabileceğini unutmamanız gerekiyor.

CS: Go Mobile İndir!

Oyunu nereden nasıl indiriyoruz?

Oyunumuzu az önce belirttiğim gibi CS: Go Mobile yapımcısının resmi VK sayfasından APK dosyası olarak indiriyor, telefonumuza yüklüyoruz. Ben aşağıda hem doğrudan indirme bağlantısı, hemde VK sayfasının linkini paylaşıyorum ki güncel sürümleri takip edip, en son sürümü indirebilesiniz.

>> CS: GO Mobile İndir

Güncelleme! 11 Nisan 2020 

Oyunun yapımcısı daha önce Unity sürümünü yarım bırakıp Unreal Engine oyun motoruna geçiş yapmıştı, şimdi ise oyunun yapımı için halen yeterli yeteneği olmadığını, kendini biraz daha geliştirdikten sonra oyunu geliştirmeye yeniden başlayacağını duyurdu ve cs: go mobile fan oyunu yalan oldu.

Güncelleme! 11 Mart 2021

Yeni bir alternatif CS: Go mobile yayınlandı. Oyun henüz çok erken erişimde fakat internetsiz botlarla oynanabiliyor olması diğer alternatiflerine göre ek bir ayrıcalık sunuyor. Oyuna göz atmak için aşağıdaki bağlantıdan indirip yükleyebilirsiniz.

>> CS: GO Beta

Alternatif mobil oyunlar için aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz.

>> Botlarla Oynanabilen Mobil Savaş – Aksiyon Oyunları
>> Counter Strike Alternatifi Mobil Oyunlar
>> Android Cihazlar için Botlu Half Life + CS 1.6
>> CS: Go Alternatifi Mobil Oyun “Battle Prime”
>> Zula’nın Mobil Oyunu “Zula Mobile” Ücretsiz İndir!
>> Ücretsiz Call of Duty Oyunu “Call of Duty Mobile”

– Reklamlar –