LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Counter Strike: Global Offensive Mobile, Android Cihazlara Geliyor! - google-play

Başlığı görünce hem şaşırdınız, hem heyecanlandınız eminim. Ama size bir iyi, bir kötü haberim var! Önce iyi haberle başlayalım; Ortada gerçekten oynanabilen bir CS: Go Mobile oyunu var. Beta 0.1 sürümünde olmasına rağmen gayet iyi de yol kat edilmiş.. Fakat kötü haberde şu ki; bu oyun Valve tarafından geliştirilen resmi bir CS: Go oyunu değil, tamamen fan yapımı bir oyun..

Fan Yapımı CS: GO Mobile v0.1

Oyunumuz Rus bir coder tarafından, Unity oyun motoru ile geliştiriliyor. Aslında yapımcı oyuna başladığında Unreal Engine oyun motorunu kullanmış fakat sonradan daha iyi performans alabilmek için Unity’e geçiş yapmış ve Unity ile geliştirdiği 0.1 sürümünde test amaçlı silah ve haritaları azaltmış. Yani oyunun pek çok şeyi hazır rağmen, yavaş yavaş ilerlemek istediğinden oyunun bu sürümü biraz boş gibi.

Şuan için oyunun boyutu 88 mb ve oyun Google Play’de yer almıyor.

Oyun, rus geliştiricinin resmi VK fan sayfasından, Yandex ve Google Drive linkleri ile paylaşılıyor.

Oyunun 88 mb’lık 0.1 sürümünde arayüz ve oynanış açısından %70-80’lik bir başarı var. Fakat botlar bazen saçmalarken, haritanın bazı konumlarında da boşluğa düşebiliyorsunuz. Yani 0.1 sürüm bir oyun indirirken sorunlar olabileceğini unutmamanız gerekiyor.

CS: Go Mobile İndir!

Oyunu nereden nasıl indiriyoruz?

Oyunumuzu az önce belirttiğim gibi CS: Go Mobile yapımcısının resmi VK sayfasından APK dosyası olarak indiriyor, telefonumuza yüklüyoruz. Ben aşağıda hem doğrudan indirme bağlantısı, hemde VK sayfasının linkini paylaşıyorum ki güncel sürümleri takip edip, en son sürümü indirebilesiniz.

>> CS: GO Mobile Unity Sürümü

>> CS: GO Mobile VK Sayfası

Güncelleme! 5 Ocak 2020 

Oyunun yapımcısı tekrar karar değiştirerek Unity’den Unreal Engine oyun motoruna geri dönüş yaptı ve oyununu UE arayüzü ve 0.5 beta sürümü ile vk sayfasından paylaştı. 500 mb’lık oyun, mevcut hali ile Unity sürümüne göre baya kötü fakat geliştirici Unity ile bu işin kalkamayacağını anladığından UE’ye geri döndüğünü söylüyor. İnşallah UE versiyonunda final sürümü görmek nasip olur.

Oyunun beta sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirip, Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

>> CS: GO Mobile UE Sürümü

Oyunda Neler Var?

Oyunun Unity sürümünde 1 adet harita (Dust) ve birkaç adet silah var. Ve oyunu botlarla da oynayabiliyorsunuz.

Oyunun UE sürümünde ise CS: Go’dan bildiğimiz birkaç harita ve birkaç adet silah var. Fakat oyunu botlarla oynayamıyorsunuz. Ayrıca 0.5 sürümünde ateş ederken yada sağa sola dönerken ekran kaymaları olabiliyor.

CS: GO Mobile Yasal Mı? Değil Mi?

Oyunun 0.1 beta sürüm Apk dosyası şuan için tertemiz, hiçbir izin istemiyor. Fakat Valve açısından merak ediyorsanız; CS: GO Mobile yasal bir oyun değil. Bu nedenle Google Play’e gelme ihtimali de çok düşük. Belki oyunun adını, arayüzünü biraz değiştirirlerse farklı bir isimle yayımlayabilirler ama bu haliyle Valve ile papaz olma ihtimalleri yüksek.

Tabi burada tek suçlu fan yapımcılar değil, resmi oyun yapımcılarının da büyük suçu var.. Dünya çapında milyonlarca oyuncusu olan bir oyun nasıl olur da resmi olarak mobil platformlara gelmez?

Ki elimizde harika bir Call of Duty: Mobile örneği varken, CS: GO Mobile’in yapılamıyor olması gibi bir durum asla olamaz.

Ama ne yapalım? Orijinali yoksa, fan yapımını oynarız.

Oyunu oynar ve beğenmezseniz alternatif mobil seçenekler için aşağıdaki yazıma göz atabilirsiniz.

>> Counter Strike Alternatifi Mobil Oyunlar

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 16 Aralık 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019