Call Of Duty Benzeri Ücretsiz FPS Oyunu “İronsight”

ironsight - Call Of Duty Benzeri Ücretsiz FPS Oyunu "İronsight"

Call of Duty serisini çok severim fakat bildiğiniz üzere COD serisinin iki kötü özelliği var; 1- COD oyunları hep pahalı oluyor, 2- Harita çeşitliliği az olduğundan ve ek haritalarda dlc halinde ücretli satıldığından ağız tadıyla COD oynamak çok zor. Bu sebeple hep bir arayış içindeyiz, COD oyunlarına en yakın oyunlar için.. 2018 senesinde bu tarz bir oyun, Black Squad‘ı paylaşmıştım sizlerle ve şimdi bir başka alternatif buldum. Yeni alternatifimizin adı İronsight.

>> Call of Duty Mobile Benzeri Oyun “Battle Prime”
>> Call of Duty’nin Mobil Oyunu “Call of Duty Mobile”

Oynaması Ücretsiz İronsight

Oyunun geliştiricisi Almanya merkezli Aeria Games.

Oyunun kapalı beta yayımlandığı yıl 2017.

Oyun 18 Aralık 2019 itibari ile de Steam üzerinden erişime açılmış durumda.. Oyunu kütüphanenize ekliyor, 6 GB bir indirme yaptıktan sonra oyunu oynamaya başlıyorsunuz.

>> Steam’de İronsight

Oyunda bir sürü harita, bir sürü mod ve botlarla oynama desteği mevcut. Call of Duty oyunları kadar iyi olmasa da onların kalitesine çok yakın ve eğlenceli bir oyun İronsight. Tabi bunu deneyerek görmeniz, tecrübe etmeniz gerekiyor.

Link yukarıda. İndirin ve görün.

Oyuna dair kısa tanıtım videosunu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

İronsight Neler Vaat Ediyor? 

İronsight, ilk başta arayüzü ile biraz itici gelse de içinde barındırdığı silahlar, modlar, haritalar ve oynanış stili sayesinde harika bir COD deneyimi sunuyor. Silahlar ve silahların vuruş hissiyatı çok iyi. Haritalar ise COD oyuncularına epey tanıdık gelecektir eminim.

Oyun, grafik olarak yeterli ve sistemi fazla yormuyor.

Oyunu bilgisayarınızda oynayabilmeniz için gereken sistem; 

Minimum:
– Windows 7 işletim sistemi,
– Intel Core2 Duo E7500 işlemci,
– 4 GB RAM,
– NVIDIA GeForce 9600 GT ekran kartı,
– DirectX 9.0c desteği,
– Aktif internet bağlantısı,
– 8 gb boş disk alanı.

Önerilen: 
– Windows 7 işletim sistemi,
– Intel Core i5 işlemci,
– 8 GB RAM,
– NVIDIA GeForce GTX 650 ekran kartı,
– DirectX 9.0c desteği,
– Aktif internet bağlantısı,
– 10 gb boş disk alanı.

Oyunda oynayabileceğiniz haritalar; 

Titan, Cloud9, Mart, Oceanfront, Dam, Outpost, Island, Airport, Ironwork, Downtown, Cruise ve Biolab.

Oyunda oynayabileceğiniz modlar; 

PVP TeamDeathmatch, PVP Search and Destroy, PVP Secure Point, PVP Resource Takeover, PVE Tutorial, PVE EMP, PVE AI TeamDeathmatch ve Ranking Battle.

Oyunda kullanabileceğiniz silahlar; 

DESERT EAGLE, KARD, SPAS-12, COMBAT CROSSBOW, EMP LAUNCHER, AR-57, MP9, P90 TR, PDR-C, PP-2000, VECTOR, TAR-21, AK-47, FAMAS G2, M4 ACC-M, MSBS 556B, SCAR-H, MG3, MK-46, PKP, ULTIMAX 100, BLASER R93, CF-X50, DSR-1, PSG-1, BIÇAK, BALTA, MAYINLAR, DRONELAR, EL BOMBALARI.

Botlu oynanışta harita seçemiyorsunuz fakat online mücadelelere girmeden önce botlarla kendinizi geliştirme şansına sahip oluyorsunuz.

Oyuna dair şimdilik paylaşabileceklerim bunlar. Fakat oyuna bundan sonra gelecek tüm güncellemeler ve yeniliklerin takipçisi olacak, yazımda güncellemeler yapacağım. Oyun ile alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

– Reklamlar –