LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Call Of Duty Benzeri Ücretsiz FPS Oyunu "İronsight" - oyun-indir

Call of Duty serisini çok severim fakat bildiğiniz üzere COD serisinin iki kötü özelliği var; 1- COD oyunları hep pahalı oluyor, 2- Harita çeşitliliği az olduğundan ve ek haritalarda dlc halinde ücretli satıldığından ağız tadıyla COD oynamak çok zor. Bu sebeple hep bir arayış içindeyiz, COD oyunlarına en yakın oyunlar için.. 2018 senesinde bu tarz bir oyun, Black Squad‘ı paylaşmıştım sizlerle ve şimdi bir başka alternatif buldum. Yeni alternatifimizin adı İronsight ve oynaması ücretsiz.

>> Call of Duty Mobile Benzeri Oyun “Battle Prime”
>> Call of Duty’nin Mobil Oyunu “Call of Duty Mobile”

Oyunun geliştiricisi Almanya merkezli Aeria Games.

Oyunun kapalı beta yayımlandığı yıl 2017. Fakat oyun Steam üzerinde yer almadığından ve henüz halen Açık Beta sürecinde olduğundan çok fazla bileni, oynayanı yok.

Ancak oyun, beta sürecinin bitmesi ile birlikte Steam üzerinden de oynanabilecek. Hatta oyuna ait Steam sayfası şimdiden aktif edilmiş durumda. Oyunu indiremiyoruz fakat istek listemize ekleyebiliyoruz.

>> Steam’de İronsight

Yani bekleyeceksiniz yada beta sürüme dahil olacaksınız.

Açık Beta’ya Nasıl Katılırız?

Yukarıda belirttiğim gibi ya bekleyeceksiniz yada açık betaya katılacaksınız. Eğer açık betaya katılmak size uyuyorsa, oyunun web sitesi üzerinden oyunu indirip, bilgisayarınızda çevrimiçi rakipler yada yapay zeka botlarla oynamaya hemen başlayabilirsiniz. Key felan gerekmiyor, davetiye kodu gerekmiyor..

Oyunu indirmek için şu yolu izliyorsunuz;

  • İronsight web sitesine gidin.
  • Ekranda yer alan Play Now butonuna tıklayın ve karşınıza açılan üyelik formunda Need an account? Sign up now! seçeneğinden siteye ücretsiz kayıt olun.
  • Kayıt işlemi bittikten sonra ise sisteme giriş yaparak tekrar Play Now butonuna tıklayarak IronsightDownloader_US.exe isimli oyun istemcisini bilgisayarınıza çekin.
  • İstemci masaüstünüze indiyse, tıklayın ve çalıştırın.
  • İstemci ekrana açıldıysa Next butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatın.
  • Toplam 5 gb’lık oyun kurulum dosyalarının bilgisayarınıza indirilmesini ve kurulumun tamamlanmasını bekleyin.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra ise masaüstünüzde oluşacak İronsight kısayolu üzerinden oyunu çalıştırın.

Not: Beta arayüzde karşınıza bir başlatıcı ekran gelir. Bu ekranda sol alttan oyun dilini (Türkçe) ve çevrimiçi oynayacağınız sunucuyu (Europe) seçer, ardından sağ tarafta yer alan sarı renkli Play simgesine tıklayarak oyuna girersiniz. Sonrasında diğer oyunlardan bildiğiniz klasik oyun ekranı ile ayarlamaları yapar, silah, karakter seçer, botlarla yada çevrimiçi rakiplerle oynayacağınız bir maç başlatırsınız.

Oyun Steam üzerinde yayımlandığında ise; Steam oyun kataloğundan oyunu bulunp, kütüphanenize ekleyin, bilgisayarınıza yükleyin ve oynamaya başlayın.

Oyuna dair kısa bir tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

İronsight Neler Vaat Ediyor? 

İronsight, ilk başta arayüzü ile biraz itici gelse de içinde barındırdığı silahlar, modlar, haritalar ve oynanış stili sayesinde harika bir COD deneyimi sunuyor. Silahlar ve silahların vuruş hissiyatı çok iyi. Haritalar ise COD oyuncularına epey tanıdık gelecektir eminim.

Fakat beta sürümde oynamaya başlayan ve uzmanlaşan arkadaşların karşısına çıkmadan önce botlar ile oynayarak oyunu detaylıca keşfetmeniz gerekiyor.

Oyun, grafik olarak yeterli ve sistemi fazla yormuyor.

Oyunu bilgisayarınızda oynayabilmeniz için gereken sistem; 

Minimum:
– Windows 7 işletim sistemi,
– Intel Core2 Duo E7500 işlemci,
– 4 GB RAM,
– NVIDIA GeForce 9600 GT ekran kartı,
– DirectX 9.0c desteği,
– Aktif internet bağlantısı,
– 8 gb boş disk alanı.

Önerilen: 
– Windows 7 işletim sistemi,
– Intel Core i5 işlemci,
– 8 GB RAM,
– NVIDIA GeForce GTX 650 ekran kartı,
– DirectX 9.0c desteği,
– Aktif internet bağlantısı,
– 10 gb boş disk alanı.

Oyunda oynayabileceğiniz haritalar; 

Titan, Cloud9, Mart, Oceanfront, Dam, Outpost, Island, Airport, Ironwork, Downtown, Cruise ve Biolab.

Oyunda oynayabileceğiniz modlar; 

PVP TeamDeathmatch, PVP Search and Destroy, PVP Secure Point, PVP Resource Takeover, PVE Tutorial, PVE EMP, PVE AI TeamDeathmatch ve Ranking Battle.

Oyunda kullanabileceğiniz silahlar; 

DESERT EAGLE, KARD, SPAS-12, COMBAT CROSSBOW, EMP LAUNCHER, AR-57, MP9, P90 TR, PDR-C, PP-2000, VECTOR, TAR-21, AK-47, FAMAS G2, M4 ACC-M, MSBS 556B, SCAR-H, MG3, MK-46, PKP, ULTIMAX 100, BLASER R93, CF-X50, DSR-1, PSG-1, BIÇAK, BALTA, MAYINLAR, DRONELAR, EL BOMBALARI.

Botlu oynanışta harita seçemiyorsunuz fakat online mücadelelere girmeden önce botlarla kendinizi geliştirme şansına sahip oluyorsunuz.

Oyuna dair şimdilik paylaşabileceklerim bunlar. Fakat oyuna bundan sonra gelecek tüm güncellemeler ve yeniliklerin takipçisi olacak, yazımda güncellemeler yapacağım. Oyun ile alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 13 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019