“En Yakın Eczane” Nerede? Bugün “Nöbetçi Eczane” Hangisi?

"En Yakın Eczane" Nerede? Bugün "Nöbetçi Eczane" Hangisi?

Türk Telekom’un hizmete sunduğu Türk Telekom “Eczanen Burada” servisi ile servise kayıtlı en yakın eczanenin bilgilerine anında ulaşılabiliyor. Servisi kullanan Türk Telekom müşterileri üye eczanelerden 2 km.’lik alan içerisinde en yakın olana, akşam saatleri ve hafta sonu/tatil günlerinde ise en yakın nöbetçi eczaneye yönlendiriliyor.

GÜNCELLEME EYLÜL 2018:

Türk Telekom’un 2011 yılında tanıttığım en yakın eczane hizmeti artık bir işe yaramıyor. Bu sebeple alternatiflere yönelmeniz gerekiyor. Alternatifler arasında şuan en iyi seçenekler Google Maps ve Yandex Navigasyon.

Google Maps’de konum açık olduğunda arama kutusuna Nöbetçi Eczane veya En Yakın Eczane yazarak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.
Yandex Navigasyon’da ise yeni güncelleme ile gelen Nöbetçi Eczaneler kategorisi üstünden aradığınız sonuca ulaşabilirsiniz. Fakat Yandex Navigasyon şimdilik 5 şehiri destekliyor; İstanbul, Antalya, Ankara, Bursa ve Kocaeli.

>> Google Play’de Google Maps
>> Appstore’da Google Maps

>> Google Play’de Yandex Navi
>> Appstore’da Yandex Navi

Ayrıca yaşadığınız şehrin veya ilçe belediyesinin resmi web sitesine girerseniz, sitede Nöbetçi Eczaneler yada En Yakın Eczaneler gibi pratik bağlantılar bularak kolayca sonuca ulaşabilirsiniz.

Örneğin İzmir Büyükşehir Belediyesinin web sitesinde hemen sağ taraftaki Hızlı Menü‘den ulaşabildiğiniz Nöbetçi Eczaneler sayfasında İzmir’deki çoğu ilçeye ait Eczane bilgilerini bulabiliyorsunuz.

http://www.izmir.bel.tr/tr/NobetciEczane/27

Servisi kullanan müşterilerden gelen çağrılar gün içerisinde servise üye olan eczanelerden 2 km.’lik alan içerisinde en yakın olana, eğer servise kayıtlı yakın bir eczane sistem tarafından bulunamaz ise nöbetçi eczaneye yönlendiriliyor. Akşam saatlerinde ya da hafta sonu ve tatil günlerinde ise en yakın nöbetçi eczaneye yönlendiriliyor. Yönlendirme yapılan en yakın eczanenin telefonu meşgul ise, bir sonraki en yakın eczaneye veya nöbetçi eczaneye yönlendirme yapılıyor.

Türk Telekom’un 0 800 445 50 50 numaralı Eczanen Burada servisinden tüm Türk Telekom müşterileri ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Ayrıca aşağıdaki bağlantıdan da sorgulama menüsünü kullanarak, size en yakın eczaneleri bulabilirsiniz.

https://ett.turktelekom.com.tr/bohm-misafir-en-yakin-eczane.jsp