Türkiye’nin İlk İnternet Tabanlı Televizyon Kanalı “Ben TV”

Türkiye'nin İlk İnternet Tabanlı Televizyon Kanalı "Ben TV"

Artık İzmirli’nin, İzmir’i ve Türkiye’yi dünyaya tanıtacak, internet üzerinden yüksek kalitede kesintisiz yayınlar yapan bir televizyon kanalı var. İzmir’de kurulan ve bir süredir test yayınları yapan tam donanımlı internet tabanlı televizyon kanalı Ben Tv 16 Nisan (2012) ‘da test sürecini tamamladı ve normal yayınlarına başladı.

Sadece internet üzerinden, www.kanalben.com adresinden izlenebilen televizyon kanalı 7/24 kesintisiz, zengin içerikli yayınlar sunacak. İsteyen herkes (internet bağlantınız kaliteli ise) kanalben.com adresine giriş yaparak kanalın anlık yayınlarını ve geçmiş kaçırdığı yayınları internet üzerinden izleyebilecek. Yakın zamanda Apple ve Android cihazlar için uygulamalarınıda bulabileceğimiz yeni tv kanalımızın önce İzmir’e sonra tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dilerim.

İnternet tabanlı televizyon kanalımız Ben Tv, Erol Yaraş öncülüğünde kuruldu. Ben TV’yi yayın hayatına katan medya dünyasının yakından tanıdığı isim Erol Yaraş, yeni tv kanalı için ise şunları söyledi; “Ben TV’nin Türkiye’nin “ilk internet tabanlı” televizyonu. Mevcut televizyon kanalları, video siteleri ya da normal televizyonların internet uzantıları idi.

Ancak Ben TV televizyon mantığının, internet üzerinden yayın hayatına girmiş şekli ve normal televizyonlardan çok farklı. Ben TV sayesinde artık herkes, dünyanın her yerinden hem İzmir’i, hem Türkiye’yi takip edebilecek, EXPO sürecinde İzmir’in neler yaptığını rahatlıkla öğrenebilecek, İzmir ve Türkiye hakkında sağlıklı bilgilerle donanarak, ortak hedefe yönelik daha sağlıklı çalışmalar yapabilecek.”

PEKİ EROL YARAŞ KİMDİR? 

1951 Ankara doğumlu, evli bir çocuk babası, eski bir gazetecidir. Gazeteciliğe 1980 yılında Yeni Asır’da başlamış, Londrada yabancı dil eğitimi görmüş, yurda dönüşünden sonra bir süre daha Yeni Asır’da çalışmış ardından İzmir Hürriyet Haber Ajansı, Turizm Gazetesi, Gözlem gazetesi ve İzmir yerel kanalı Yeni Tv’de çalışmıştır. En son 2009 yılı sonuna kadar Ege Tv’de icra kurulu başkanlığı görevini üstlenen gazeteci 2009 yılı sonlarına doğru kendi isteği ile kanaldan istifa etmiş ve yakın tarih 6 Nisan 2012’de de 32 yıldır üyesi olduğu İzmir Gazeteciler Cemiyetindeki üyeliğini sonlandırarak tüm deneyimi ve birikimi ile kendi televizyon kanalı Ben Tv’yi kurmuştur.

Kanal Ben Web Adresi:

http://www.kanalben.com

Kanal Ben İletişim:
Akdeniz Caddesi No:5 Akdeniz iş hanı K:3/306 Pasaport / İZMİR
Telefon    :     +90 232 441 59 59
Faks        :     +90 232 464 79 67
E-Posta   :     info@kanalben.com