Google+ Sayfanıza Yönetici Atama

Google+ Sayfanıza Yönetici Atama

Google+’da açtığınız bir sayfaya sizden başka birini veya birilerini daha yönetici yapmak ve onlarında sayfadan paylaşımlar yapmasını istiyorsanız aşağıdaki resimlere bakarak kısa sürede bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Google+ Kapanıyor: Google+ hizmeti Nisan 2019 tarihinde kapanıyor, fakat diğer yandan kurumsal sayfalar açık kalıyor. Bu sebeple Google + kapandıktan sonra aşağıdaki anlatımın bir bölümü yada tamamı geçersiz hale gelebilir. Konuyla alakalı yardıma ihtiyacınız olursa lütfen konu altından yorum yazın.

Aşağıdaki anlatım 2012 yılına aittir. Daha sonrasında Google+’da yapılan değişiklikler sebebi ile şuan işinize yaramıyor olabilir. Çünkü 2017 yılındaki geçerli sistemde Google+’da Topluluk sayfası yada Koleksiyon oluşturmanız gerekiyor. Topluluk sayfası oluşturursanız topluluk sayfasına geçip sol 3 nokta menüsünden Üyeleri Yönet seçeneğine tıklayarak üyelerden yönetici atamalısınız. Eğer Koleksiyon sayfası oluşturursanız koleksiyon sayfasına yönetici atayamazsınız. (Şuan için öyle)

>> Google+’da Koleksiyon ve Topluluk Sayfası Oluşturma
>> Google+’da Marka Sayfası Oluşturma

Eğer kendinize ait tescili yapılmış, sabit işletmesi olan bir markanız varsa, Google+’da marka sayfası oluşturabilir ve bu bağlantıdan marka sayfanıza ulaşıp, sol açılır menüden Kullanıcıları Yönet seçeneğine tıklayarak sayfanıza sahip, yönetici, iletişim yöneticisi atayabilirsiniz.

Güncelliğini Yitirmiş Anlatım:

Sayfanıza yönetici atamak için iki yol var birincisinde yönetici atanacak sayfa açıkken sağ üstteki aşağı ok‘a basıp Yöneticiler bağlantısına tıklıyor ve açılan sayfadan yönetici olarak atayacağınız kişinin mail adresini girerek o kişiyi sayfanıza yönetici olarak davet ediyorsunuz yada ikinci yol olarak (birden fazla sayfanız varsa) aynı aşağı ok’a basıp Tüm Google + Sayfalarınız bağlantısına tıklıyor ve karşınıza çıkan sayfalardan hangisine yönetici atayacaksanız onun üzerine mouse imleci ile gelip Yöneticiler bağlantısının belirmesini sağlıyor ve bağlantı üzerinden ayarlara geçiyorsunuz.

Google+ Sayfanıza Yönetici Atama

Google+ Sayfanıza Yönetici Atama

Yöneticiler sayfasına ulaştığınızda aşağıda görüldüğü gibi mevcut yöneticileri görebilecek, yeni yöneticileri mail adreslerinden davet edebilecek, mevcut yöneticilerden istediğinizi silebilecek veya sayfanızı yöneticilerden birine tamamen devredebileceksiniz.

Google+ Sayfanıza Yönetici Atama

Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum olarak gönderebilirsiniz.