TYT TÜRK Yayında! TYT TÜRK Güncel Uydu Frekansı!

tytturk turksat frekansi dsmart digiturk - TYT TÜRK Yayında! TYT TÜRK Güncel Uydu Frekansı!

Son dönemde tv sektörü çok hareketli. Bir yandan yeni kanallar (Dmax, Haber Global, EkoTürk, Woman tv, KRT tv) yayına başlıyor, diğer yandan kaliteli gördüğümüz kanallar (Sony Channel, Sony Mutfak, Fil tv) yayınlarına son veriyor. Bu hareketlilik içinde şimdi yeni bir tv kanalı daha kuruluyor, bu kanalın adı; TYT Türk.. TYT Türk’ün açılımı ise Türkiye’nin Yeni Televizyonu.

12034 Dikey/V 27500 frekansından yayına başlayacak kanalın 5 Ağustos 2019 tarihinde yayına başlaması planlanıyor. Başlangıçta SD yayın yapacak olan kanal, bir süre sonra tüm platformlarda HD yayın yapacak. Bu sebeple şimdilik sadece SD yayın frekansını biliyor, Digitürk, Teledünya, Tivibu, Kablo tv, Turkcell Tv+ gibi platformlardaki yayın bilgilerini bilemiyoruz.

TYTTÜRK yayına başladığı gibi maddi sorunlar yaşamaya başladı ve bu nedenle kanal kısa süre içinde Türksat uydusundan ayrılmak zorunda kaldı. Ki zaten 18 Aralık gibi de web sitesindeki yayın hariç tüm yayınlar kesilmiş idi. Fakat yinede kanal yönetiminin ne karar vereceği, kanalın geleceğinin ne olacağı henüz bilinmiyor. Konuyla alakalı gelişme olursa yazımda güncelleme yapacağım.

TYT Türk, yayına başladığında genel içerikte yayın yapacak ve ulusal yayın yapan diğer kanallara kaliteli bir alternatif olacak. Kanalda haber, spor, belgesel, magazin, yemek tarifleri, dizi, film, teknoloji, yani ne ararsanız olacak.

Kanalın tanıtım videosunu, yayın bilgilerini, internet sitesi ve sosyal medya sayfalarının bağlantılarını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Türksat Frekansı: 12034 Dikey/V 27500
Dsmart: Açıklanmadı
Digitürk: Açıklanmadı
Teledünya: Açıklanmadı
Kablo Tv: Açıklanmadı
Turkcell TV+: Açıklanmadı

Web Sitesi: http://tytturk.com/
Twitter Hesabı: http://www.twitter.com/tytturk
Facebook Hesabı: https://www.facebook.com/TYT-TÜRK-1781454435210972/
İnstagram Hesabı: http://www.instagram.com/tytturk

– Reklamlar –

adbanner