Twitch Abonelik Yenileme Nasıl Kapatılır? Abonelik İptal Etme!

twitch - Twitch Abonelik Yenileme Nasıl Kapatılır? Abonelik İptal Etme!

Oyun odaklı canlı görüntü akış platformu Twitch’de takip ettiğiniz bir yayıncının kanalına aylık abone oldunuz ve sonrasında aboneliğinizi iptal etmek yada otomatik yenilemesini kapatmak istediniz! Fakat nasıl? nereden yapılır? Aboneliği erkenden iptal edersem ne olur? Bilemiyorsunuz! Buyurun, hemen merakınızı giderelim ve abonelik yenileme iptalini nasıl yapacağınızı, abonelik yenilemeyi erken kapadığınızda da ne olacağını öğrenelim.

>> Twitch Paylaşım Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitch Abonelik İptal ve Otomatik Yenileme Kapatma? 

Twitch üzerinde ücret ödeyerek bir kanala abone olduk ve şimdi bu aboneliği iptal etmek yada aboneliğin otomatik yenilenmesini durdurmak istiyoruz. Ne yapacağız?

Twitch aboneliğini Twitch.com üstünden yaptıysanız doğal olarak Twitch.com web sitesine gidecek, hesabınıza giriş yapacak ve sağ üst profil menüsünden Abonelikler seçeneğine tıklayacaksınız.

twitch abonelik yenileme - Twitch Abonelik Yenileme Nasıl Kapatılır? Abonelik İptal Etme!

Abonelikler sayfası karşınızda ise, bu sayfada yer alan yenilemesini iptal edeceğiniz kanalı bulacaksınız ve kanalın sağ tarafındaki dişli simgesinden Aboneliği Yenileme seçeneğine ulaşıp, tıklayacaksınız.

twitch abonelik yenileme2 - Twitch Abonelik Yenileme Nasıl Kapatılır? Abonelik İptal Etme!

Abonelik iptal sayfası karşınıza gelecek. Bu sayfada ise bir sebep seçecek, Aboneliği Yenileme butonuna tıklayacaksınız.

twitch abonelik yenileme3 - Twitch Abonelik Yenileme Nasıl Kapatılır? Abonelik İptal Etme!

“Abonelik Artık Yenilenmiyor” yazılı bilgi notunu görüyorsanız, artık aboneliğinizi iptal ettiniz demektir.

twitch abonelik yenileme4 - Twitch Abonelik Yenileme Nasıl Kapatılır? Abonelik İptal Etme!

Bir daha siz istemezseniz ilgili kanala ödeme yapılmayacak, aboneliğiniz yenilenmeyecek.

Abonelik Yenileme İptal, Abonelik İptal Midir? 

  • Evet.

İlgili kanala bir kez ücret ödeyip abone olduysanız, ücret iadesi alamazsınız ve bu nedenle ilgili abonelik 1 ay boyunca devam eder. Bu nedenle abonelik iptal etmek istiyorsanız, abonelik yenilemeyi kapatmanız gerekmektedir. Abonelik yenilemeyi kapatırsanız, güncel abonelik başlangıç tarihinden 1 ay sonra ücretli aboneliğiniz sona erer.

Diyelim ki ilgili kanala 1 Eylül 2020 tarihinde ilk defa ücretli 1 aylık abonelik yaptınız, abonelik yenileme tarihiniz de 1 Ekim olsun.. Siz abonelik yenilemeyi 3 Eylül’de yada 10 Eylül’de kapatsanız dahi kanal aboneliğiniz 1 Ekim tarihine kadar devam eder ve sonrasında yenileme yapılmadığında abonelik otomatik olarak sona erer.

Peki Erken Abonelik Yenileme İptalinde Neler Olur?

Diyelim ki ilgili kanala 1 Eylül 2020 tarihinde ilk defa ücretli 1 aylık abonelik yaptınız, abonelik yenileme tarihiniz de 1 Ekim.. Siz abonelik yenilemeyi 3 Eylül’de yada 10 Eylül’de kapatsanız dahi kanal aboneliğiniz 1 Ekim tarihine kadar devam edeceğinden, ilgili kanala ait abonelik avantajlarından yararlanmaya devam edersiniz. 1 Ekim tarihinde yenileme yapmadığınızda da abonelik avantajları sona erer.

Konuyla alakalı sorularınız yada eklemek istedikleriniz olursa, yorum formundan yazabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner