Twitter X’de Özel Mesaj ile Gelen Videolar Nasıl İndirilir?

Twitter X'de Özel Mesaj ile Gelen Videolar Nasıl İndirilir?

Muhtemelen çok az kişinin ihtiyaç duyacağı bir şey ama bazen böyle şeyler olabiliyor.. Twitter’da özelden size gönderilen videoyu saklamak için, başkasına atmak için yada bir hukuki olayda kullanmak için Twitter üzerinden indirip, diske kaydetmeniz gerekebiliyor. Ama bakıyorsunuz ki Twitter’da sadece izleme seçeneği var, indirme seçeneği yok. Peki videoyu nasıl indireceksiniz? 

Aslında gayet basit fakat bilmeyen için hiçte öyle değil. Twitter’da özelden gelen videoyu indirmek için;

  • Öncelikle mobil platformdan normal bir bilgisayara geçmeniz gerekiyor.
  • Sonrasında Chrome web tarayıcısını kullanıyor, bu tarayıcıya aşağıdaki eklentiyi kuruyorsunuz.

Eklentinin ismi; Stream Video Downloader

Eklentiyi kurduysanız ve aktif ettiyseniz şimdi yapmanız gereken bir tek şey kalıyor; Twitter’a giriş yapıyor ve ekrana indirmek istediğiniz videonun yer aldığı özel mesajı açıyorsunuz. Doğru ekranı açtığınız an Steam Video Downloader videoyu buluyor ve Chrome eklentimizin butonuna tıklayarak videoyu bilgisayarımıza indiriyoruz.

Twitter X'de Özel Mesaj ile Gelen Videolar Nasıl İndirilir?

Güncelleme | Nisan 2020: Stream Video Downloader eklentisi şuan için çalışmıyor bu yüzden alternatif eklentilere yönelmemiz gerekiyor. Benim tavsiyem IDM ve Video Download Helper. Tabi bu eklentiyi kurarken birde Video DownloadHelper Companion App yazılımını yüklemeniz gerekiyor. Sonrasında videolar C:\Users\KullanıcıAdı\dwhelper klasörüne iniyor.

Yeni alternatif eklentimizi aşağıdaki bağlantılardan Chrome yada Firefox internet tarayıcınıza yükleyip, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

>> Chrome için Video Download Helper

>> Firefox için Video Download Helper

Sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.