Gerilimli Cadı Dizisi Chilling Adventures of Sabrina Netflix’de!

Gerilimli Cadı Dizisi Chilling Adventures of Sabrina Netflix'de!

30 yaş ve üstü olanlar Genç Cadı Sabrina‘yı iyi bilirler. Bir zamanların favori dizilerinden birisiydi. Dizi sit-com olduğundan olaylar hep aynı evin içinde gelişir, bazen okuldan sahnelerde görürdük. Ama hiç sıkmayan, bunaltmayan, eğlenceli bir diziydi. Tam 7 sezon yayınlandı, ilk sezon 1996 yılında başladı ve 2003’e kadar devam etti. Ancak dizinin geçmişi bu kadar yakın tarihli değil, 1962 yılına kadar uzanıyordu. Aslında Sabrina, 1962 yılında yayınlanmaya başlayan bir çizgi romandı. Sonradan hem dizisi, hem sinema filmi çekildi. Şimdi ise yepyeni bir başlangıç yapıyoruz!

>> CAOS 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Sabrina, Netflix için yeniden çekiliyor. Yeni uyarlamanın adı; Chilling Adventures of Sabrina.

Chilling Adventures of Sabrina, genç cadı Sabrina’nın korku ve büyü dolu maceralarını karanlık ve esrarengiz bir tonda anlatıyor. Rosemary’nin Bebeği ve The Exorcist gibi kült yapımların ekseninde ilerleyen uyarlama dizide, Sabrina bir taraftan kendisini, ailesini ve insanlığı tehdit eden kötücül varlıklara karşı savaşırken, bir taraftan da yarı insan yarı cadı olarak bir denge yakalamaya çalışıyor.

Yani bizim bildiğimiz sit-com’dan uzak, orijinal çizgi romanına daha yakın bir seri!

Tahmin edeceğiniz gibi kadroda değişiyor tabi ki.. Başrolde Melissa Joan Hart’ı göremiyoruz. Bizim tanıdığımız Salem ve tatlış halalar da yok.

Yeni Sabrina’mız 18 yaşındaki sempatik oyuncu Kiernan Shipka. Mad Men dizisini izlemiş olanlar onu muhtemelen tanıyor olacaklar. Mad Men’de Sally Draper karakterini canlandırıyordu ve o dizi 7 sezon sürdü. Netflix dizileri genelde kısa sürüyor ama belki de Kiernan uğurlu gelir ve Chilling Adventures of Sabrina’da 5-6 sezon sürer..?

Halalardan Zelda Spellman’ı ise Miranda Otto, Hilda Spellman’ı Lucy Davis canlandırıyor. Her iki oyuncununda geçmişi bakılmaya, araştırmaya değer.

Dizi kadrosu için açıklanan diğer isimler ise şöyle; Ross Lynch, Michelle Gomez, Chance Perdomo, Jaz Sinclair, Richard Coyle, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Abigail Cowen, Lachlan Watson, Bronson Pinchot and Gavin Leatherwood.

Dizi Netflix üzerinden yayınlandı; Chilling Adventures of Sabrina

DİKKAT! Dizi gerçekten korku öğeleri, kan ve şiddet içermektedir.

Bakalım Netflix’in yeni dizisi nasıl olacak?

Salem Karşınızda!

Dizinin yayına girmesine çok az bir zaman kalmışken, yepyeni bir video yayınlandı. Bu videoda Salem ile tanışıyoruz.

Gerilimli Cadı Dizisi Chilling Adventures of Sabrina Netflix'de!

SABRINA SPELLMAN (Kiernan Shipka): Yarı cadı yarı insan olan Sabrina, bir yandan büyücü olarak başladığı karanlık eğitimini sürdürürken, bir yandan da lise ikinci sınıf öğrencisi olduğu Baxter Lisesi’ndeki normal hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Akıllı, şefkatli, sorumsuzluk derecesinde cesur ve güçlü bir genç kadın olan Sabrina, insanların dünyasıyla onları tehdit eden karanlık güçler arasında duruyor.

HARVEY KINKLE (Ross Lynch): Bu karanlık hikayenin beyaz atlı prensi olan Harvey, Sabrina’nın erkek arkadaşı. Bir madencinin oğlu olan Harvey, hem bir ideal erkek hem de bir hayalci. Sabrina ile kendisini ayırmak isteyen karanlık güçlerden ise tamamen habersiz.

HILDA SPELLMAN (Lucy Davis): Sabrina’nın cadı halalarından biri olan Hilda, kardeşi Zelda’ya göre daha korumacı. Anaç doğası ve sıcak mizah anlayışıyla cadılığının korkutan yanlarını gizliyor. Ailesinin düşmanlarına karşı kin kavanozları mayalamak konusunda iyi olduğu kadar Baxter Lisesi öğrencileri için aşk iksirleri hazırlama konusunda da usta.

ZELDA SPELLMAN (Miranda Otto): Zelda, Sabrina’nın cadı halalarından daha katı olanı. Gururlu ve tutucu bir cadı olan Zelda için dünyadaki en büyük onur, Church of the Night kilise cemaatinden biri olarak Karanlık Lord’a hizmet etmek. Hilda ile kabil ve habil gibi olan Zelda, ailenin disiplincisi ve Sabrina konusunda son derece korumacı.

MARY WARDWELL / MADAM SATAN (Michelle Gomez): Sabrina’nın lisedeki favori öğretmeni ve akıl hocası. Bayan Wardwell, Şeytan’ın hizmetçisi MADAM SATAN tarafından ele geçirildiğinde tutkulu ve kurnaz bir manipülatöre dönüşüyor ve Sabrina’yı Path of Night’a çekmek için durmadan etkilemeye çalışıyor.

AMBROSE SPELLMAN (Chance Perdomo): Sabrina’nın İngiliz büyücü kuzeni Ambrose, Cadılar Konseyi tarafından ev hapsine mahkum edildiği için cenaze evinde Spellman ailesinin kadınlarıyla yaşıyor. Hazırcevap, muzip ve panseksüel olan Ambrose Sabrina’nın suç ortaklarından biri ve her zaman haylazlık için her zaman hazır durumda.

FATHER BLACKWOOD (Richard Coyle): Church of the Night kilisesinin baş rahibi ve Academy of Unseen Arts okulunun dekanı. Acımasız ve hırslı biri olan Blackwood, kendisini Sabrina ve cadılar konseyiyle doğrudan bir çatışmaya sokacak, korkunç ve karanlık planlar gizliyor.

SABRINA’NIN ARKADAŞLARI, ROSALIND WALKER (Jaz Sinclair), & SUSIE PUTNAM (Lachlan Watson): Greendale Bakanı’nın kızı olan atılgan, güçlü ve lafını esirgemeyen Rosalind, Sabrina’nın lisedeki en iyi arkadaşı. Susie Putnam da Sabrina’nın Baxter Lisesi’ndeki başka bir arkadaşı, aynı zamanda da okulun yeni WICCA kulübünün kurucusu. Okulda kendisiyle dalga geçilmesine rağmen cesur ve optimist bir karakter olan Susie, kasabanın dışında, korkunç bir doğaüstü tehditle karşı karşıya olduğu bir çiftlikte yaşıyor.

NICHOLAS SCRATCH (Gavin Leatherwood): Academy of Unseen Arts’ın genç ve yakışıklı büyücülerinden olan Nicholas, yeni öğrenci Sabrina Spellman ile arkadaş oluyor. Sabrina’nın babasının öğretilerinin yardımcısı olan Nicholas ile Sabrina arasında tanıştıkları anda bir çekim doğuyor.

GARİP KIZ KARDEŞLER; AGATHA (Adeline Rudolph), PRUDENCE (Tati Gabrielle), DORCAS (Abigail Cowen): Yarı-ölümlü olduğu için Sabrina’yı küçümseyen, Academy of Unseen Arts’ın güçlü ve esrarengiz üçlüsü Garip Kız Kardeşler.