Ücretsiz Web Filtreleme (İnternet Sitesi Yasaklama) Yazılımı

Ücretsiz Web Filtreleme (İnternet Sitesi Yasaklama) Yazılımı

Daha önce paylaştığım ücretsiz yazılımlar (nedense) daha sonradan paralı sürüme geçtiklerinden tekrardan araştırma yapma ve yeni bir filtre yazılımı bulmak farz oldu. Ve araştırmalar, denemeler sonunda hem Türkçe, hemde kullanımı basit bir yazılım bulabildim. Yazılım Konya belediyesi desteği ile Selçuk üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilmiş. 2011 yılından beri yayında olan ve güncellemeleri de ücretsiz alan yazılım gayet iyi performans sergiliyor.

Bilgisayarlar için Ücretsiz Ebeveyn Kontrol Programı “Family Safety”

Yazılımı kurduktan sonra hemen bir mail adresi ve şifre kaydediyorsunuz ki sizden başkası yazılıma müdahale edemesin. Ayrıca birgün şifrenizi unutursanız temiznet sunucularından şifre sıfırlayabiliyorsunuz.

Daha sonrasında tarayıcılarda test yapıyorsunuz. Tehlikeli içeriği engelleme başarısı %70-80. Bu sebeple engelli siteler listesini kullanmanızda yarar var. Çünkü WordPress.com, Tumblr.com, Google görseller gibi sitelerdeki +18 içerikleri yakalayamıyor. Hatta filtre yazılımı olan siteleride zararlı görüp engelleme gibi ufak tefek hataları mevcut. Ama bunlara rağmen yazılımın ayarlarını kendinize göre yaparsanız gayet rahat edersiniz.

Yazılıma dair merak edilen birkaç sorunun cevabı:

– TEMİZNET Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Crome’da çalışmaktadır.

– TEMİZNET Programı ile kullanıcıların Internet ve Bilgisayar kullanım sürelerini sizin ayarlayabileceğiniz ve belirleyebileceğiniz bir tasarım ve özellik getirmiştir. Bu özellik sayesinde hangi kullanıcının hangi saatlerde Interneti veya Bilgisayarı kullanabileceğini sadece siz ayarlayabilirsiniz.

– TEMİZNET Kurulu olan bir Bilgisayarda internetten indirilecek dosya ve diğer materyalleri engelleyebilirsiniz.

– TEMİZNET Programı yönetici kişininde dilediği siteyi yasaklayıp dilediği siteyide serbest bırakması için bir alan ayırmıştır.

Uyarılar:

Yazılımı kapattığınızda internete bağlanma sorunu yaşarsanız bilgisayarı yeniden başlatın. Yazılımı beğenmez ve kaldırmak isterseniz yazılımın ayarlarından Uninstall seçeneğini kullanın, eğer tkaldir.exe bulunamadı hatası verirse; Görev yöneticisinden Yassak.exe modulü için görev sonlandırıp daha sonra Program files klasöründeki Temiznet klasörünü tümden silin. Ve tabi Görev yöneticisi > başlatıcı sekmesinden de temiznet’i devre dışı bırakın.

Temiznet yazılımını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

>> TEMİZNET İNDİR

Ücretsiz Web Filtreleme (İnternet Sitesi Yasaklama) Yazılımı

Ücretsiz Web Filtreleme (İnternet Sitesi Yasaklama) Yazılımı