Yazıya Yorum Gönder!

Ücretsiz İlan Verilebilecek İnternet Siteleri

Elinizde sıfır, ikinci el ürün yada hizmet var ve bunu internet üzerinden ilan vererek satmak istiyorsunuz. Fakat “ilan ücretsiz olmalı, gerçekten ilgili kişilere ulaşmalı ve en önemlisi satış işleminde kendimi güvende hissetmeliyim” diyorsanız, aşağıda sizler için sıraladığım güvenilir ve popüler ilan satış siteleri mutlaka işinize yarayacaktır.

Ancak baştan belirtmemde yarar var; İlan siteleri güvenilir + popüler olanlar arasından seçilmiştir ve sıralama benim tercihimdir. Yani benim ilk sıraya koyduğum site belki başka birisi için üçüncü sırayı hak ediyor olabilir. Önemli olan sizin kararınız. İnceleyin ve hangisi işinize gelirse ondan faydalanın.

Ücretsizler!

1) Genel ilan: Sahibinden.com

2000 yılında kurulan 15 senelik ücretsiz ilan sitesi. Sadece bir kategoride değil onlarca farklı kategoride ilanlar yayınlayabilirsiniz. Ücretsiz üye olun ve ilanınızı yayınlayın. (Türkiye’deki en dişli rakibi Gittigidiyor. Fakat GG ücretli olduğu için Sahibinden ön plana çıkıyor.)

Müşteri hizmetleri için; 0 850 222 44 44

2) Oto ilan: Araba.com

2003 yılından beri yayında olan otomobil ilan sitesi. Bireysel olarak ücretsiz ilan verebilir, kurumsal olarak araba.com altında ücretli mağaza açabilirsiniz. Kurumsal seçimi oto galeri sahiplerini ilgilendiriyor. Yani kişisel olarak kendi arabanızı satıyorsanız bireysel üyelik açıp aracınızın ilanını ücretsiz verebiliyorsunuz.

Müşteri hizmetleri için; 0 384 214 03 60

3) Oto ilan: Arabam.com

Hepsiburada.com, Kanal D, Dsmart gibi büyük bir şirket topluluğunun sahibi Doğan holding’in ücretsiz otomobil ilan sitesi. Bireysel 1 ilan ücretsiz, bayilik ise ücretli. Yani arabanızı satacaksanız 1 tane otomobil ilanını ücretsiz yayınlayabilir, araç satıldıktan sonra, ilan yayından kalktıktan sonra tekrar 1 ilan daha yayına verebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri için; 0 212 440 34 14

4) Oto ilan: Tasit.com

2009 yılında kurulan ve hızla büyüyen ücretsiz otomobil ilan sitesi. Sitede yayınlanan ilanlar ayrıca partner haber sitelerinde de görünüyor bu sebeple ilan daha fazla kişiye ulaşıyor. Bireysel ilan ücretsiz, kurumsal ilanlar ise ücretli. (Kurumsal paket fiyatları yıllık 600 tl’den başlıyor.)

Müşteri hizmetleri için; 0 216 472 19 72

5) Oto ilan: Hurriyetoto.com

Hürriyet internet grubuna (yani Doğan Holding’e) bağlı ücretsiz otomobil ilan sitesi. Verilen ilanlar hurriyetoto.com’un yanında hurriyet.com.tr’de de görünüyor. (Haber sayfalarında sağ alt kısımda ufak bir tablo içerisinde)

Müşteri hizmetleri için; 0 212 381 31 60

6) Emlak ilan: Emlak.net

2004 yılında kurulan emlak ilan sitesi. Bireysel kullanıcılar 1 adet ilanı ücretsiz yayınlayabiliyor fakat emlakçıların, müteahhitlerin kurumsal üyelik açarak aşağıdaki fiyat tarifesinden ilanlarını yayınlamaları gerekiyor.

7) Emlak: MilliyetEmlak.com

Milliyet gazetecilik ve yayıncılık a.ş.’nin ücretsiz emlak ilan sitesi. Bireysel kullanıcılar 1 adet ilanı ücretsiz yayınlayabiliyor fakat ticari amaçlarda ücret ödemek gerekiyor. Yayına alınan ilanlar hurriyetoto.com’da olduğu gibi burada da milliyet.com.tr’de görünüyor. (Haber sayfalarında sol alt kısımda ufak bir tablo içerisinde)

8) Emlak: HurriyetEmlak.com

Hürriyet internet grubuna (yani Doğan Holding’e) bağlı ücretsiz emlak ilan sitesi. 1 adet bireysel ilan ücretsiz, diğer seçenekler için ise ücret ödenmesi gerekiyor. Verilen ilanlar ise hurriyetoto.com’da olduğu gibi hurriyet.com.tr’de de görünüyor. (Haber sayfalarında sağ alt kısımda ufak bir tablo içerisinde)

Müşteri hizmetleri için; 0 212 381 31 50

9) Eleman ilan: Elemanonline.com.tr

2005 yılından beri yayında olan ücretsiz iş ilanları sitesi. Her ay sınırlı sayıda iş ilanınızı ücretsiz olarak yayınlayabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri için; 0 216 410 66 00 // bilgi@elemanonline.com.tr

10) Host ilan: Hostbul.net

Web sitelerine host sağlayan firmalar için ücretsiz tanıtım sitesi. Host firmanızı firmalar listesine kayıt ederek bu site üzerinden yeni müşteriler bulabilirsiniz.

Ücretliler!

1) Genel ilan: Gittigidiyor.com

Ebay’ın sahibi olduğu genel ilan sitesi. Türkiye’nin en çok tercih edilenlerinden ve en çok satış getirenlerinden birisi. Defalarca alışveriş yapmışlığım var ve ödeme kısmında hem alıcı hemde satıcı iyi korunuyor. Gittigidiyor ücretsiz değil, satılan ürünlerin fiyatından pay alıyorlar veya satış potansiyelini arttırmak isterseniz size ek olanları ücret karşılığında sunuyorlar. Ama buna değer.

Müşteri hizmetleri için;

https://yardim.gittigidiyor.com/musteri-hizmetleri

Eleman ilan: Kariyer.net

iLab Holding’e bağlı 1999 yılında kurulmuş ücretli iş ilan sitesi. İş arayanlar ilanlara tabiki ücretsiz bakıp başvurabiliyor fakat ilan yayınlamak için kurumsal üye olmak ve ücret karşılığında ilanları yayınlamak gerekiyor.

Müşteri hizmetleri için; 0216 468 76 00

Eleman ilan: Yenibiris.com

Doğan Holding’e bağlı 2000 yılında kurulmuş ücretli iş ilan sitesi. Kariyer.net’deki koşullar burası için de geçerli. Yani ilan vermek için ücretli kurumsal üyelik şart.

Müşteri hizmetleri için; 0212 251 88 84

Eleman ilan: Secretcv.com

2000 yılında kurulan ücretli kurumsal iş ilan sitesi. Bilinirlik ve tercih edilirlikte Kariyer.net ve Yenibiris.com’dan sonra geliyor.

Müşteri hizmetleri için; 0216 302 49 32

Eleman ilan: Eleman.net

2005 yılından beri yayında olan ücretli kurumsal iş ilanları sitesi. Kariyer.net ve Yenibiris.com varken çok fazla tercih edilmiyor ama siz bilirsiniz.

Müşteri hizmetleri için;

https://www.eleman.net/iletisim.php

Şimdilik bu kadar..

Benim bulabildiğim güvenilir ücretsiz ve ücretli ilan siteleri bunlar. Tabiki internette çok fazla ilan sitesi var fakat pek çoğunun ziyaretçi trafiği az ve satıcı güvenliği alt seviyelerde. Eğer unuttuğum büyük çaplı ücretsiz veya ücretli ilan siteleri varsa konu altından yorum olarak bizimle paylaşın ve bende inceleyip yazı içerisinde diğer okurlar ile paylayaşım.

Not: Bu yazı 27 Ocak 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Yazıyı okuduğunuz tarihte listelenen sitelerden bazıları ücretli hizmete başlamış yada yayın hayatına son vermiş olabilir.

>> Güvenilir Online Ev Dekorasyon Alışveriş Siteleri
>> Güvenilir Online Alışveriş Siteleri
>> Online Çiçek Sipariş Edilebilen İnternet Siteleri
>> İndirim Kupon Kodları Kullanarak Tasarruf Etmenin Yolları
>> Alışveriş Yaparken Tasarruf Etmek İsteyenlere İpuçları

Yazıyı beğendiyseniz Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare


Bu yazı 27 Ocak 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  emlak ilanları 19 Mayıs 2015, 20:57

  emlakindex.com adresini de eklemek lazım

  Erhan öztuna 04 Kasım 2015, 22:55

  sınırsız sayıda ücretsiz ilan verilebilen diğer bir ilan sitesi de ilanset.com. Vitrinde ilanınızın yayınlanması dahi ücretsizdir. İlanset.com da ilan vermek için ilanset.com/ucretsiz-ilan-ver.htm linkinden ilan verme sayfasına ulaşabilirsiniz.

  hostcema 05 Aralık 2015, 18:30

  merhaba gecen bir site gordum ucretsiz ve kulanimi,da cok basit guzel bir site hemde ucretsiz cok katagoriye sahip.
  vaaybe.com

  Ali delice 07 Mart 2016, 23:00

  Merhaba, bence yeni çıkan ilankrali.com en iyi seri ilan sitesi, emlak, otomobil, iş ilanı, çok basit ve ücretsiz

  Mustafa 17 Aralık 2016, 08:32

  İlansitesiburada adresli bir ücretsiZ ilan sitesi var. Kullanımı çok kolay

  ozan 27 Temmuz 2017, 16:40

  kralilan.com gibisi varmı

  otosat.com 18 Mart 2019, 23:29

  Ücretsiz Oto İlan Sitesi
  otosat.com

  Özlem 27 Mart 2019, 10:34

  kralilan.com emlakçı olarak ilan veriyoruz geri dönüşleri de artmaya başladı. Bireysel kullanıcılar ücretsiz ilan verme noktasında daha şanslı yıllık 3 ilan ücretsiz. 3 ten sonrası her ilan için ise sembolik bir ücret alıyorlar.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019