Alışveriş Yaparken Tasarruf Etmek İsteyenlere İpuçları

Alışveriş Yaparken Tasarruf Etmek İsteyenlere İpuçları

Çok fazla para kazanmıyorsanız veya benzin ve yiyeceklerin artan fiyatları sizi sarsıyorsa, market alışverişlerinde tasarruf etmenin yollarını arıyor olabilirsiniz. Ekonomik durumunuzun sıkışık olduğu zamanlarda ihtiyaç ve lüks arasındaki farkı gerçek anlamda düşünmeye başlamanız önemlidir.

Aynı zamanda, borçlarınızdan kurtulmak veya emeklilik döneminiz için daha fazla para biriktirmek için de harcama alışkanlıklarınızı düzenlemeyi tercih edebilirsiniz. Yiyecek giderlerinizden tasarruf etmenin en kolay yollarından biri marketlerde harcadığınız tutarı azaltmaktır. Aşağıdaki fikirler birden çok unsuru bir arada değerlendirmek üzere kullandığınız zamanı harcamak zorunda kalmadan size yardımcı olacaktır. Dışarıda yemek yemek zorunda olduğunuz bir durumda kalırsanız, tasarruf etmenize yardımcı olmaları için bu ipuçlarını denemek isteyebilirsiniz.

1. Market Alışverişlerinizden İndirimli Ürünler Satın Alarak Tasarruf Edin

Market alışverişlerinde para biriktirmenin en kolay yollarından biri her hafta indirime giren ürünler satın almaktır. Bazı ürünleri sık kullanacağınızı biliyorsanız, bunları stoklayın. Örneğin, pek çok et ürününü en az üç ay boyunca güvenli bir şekilde buzlukta bekletebilirsiniz. Kağıt ürünlerinin ve diğer ürünlerin çok daha uzun bir raf ömrü vardır. Satın aldığınız ürünlerin miktarını dikkatli bir şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz, ancak her hafta indirimde olanları satın alarak, ciddi biçimde tasarruf edebilirsiniz.

2. İnternetten Alışveriş Yaparak Tasarruf Edin

İndirim Kuponları sayesinde gerçek anlamda tasarruf edebilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, indirimde olan ürünleri uygun kuponlar ile birleştirmektir. Bunu nasıl yapabileceğiniz hakkında harika bir tavsiye almak için indirimkodlarim.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede dominos kampanyalarından tutun, hepsiburada indirimlerine varana kadar birbirinden farklı yüzlerce mağazada mevcut fırsatları bir arada bulabilirsiniz. Dikkatli olursanız ve sadece ihtiyaç duyduğunuz şeyler satın alırsanız, internetten alışveriş yaparak biraz daha kâra geçebilirsiniz.

3. Fiyat Kataloğu Kullanarak Alışverişlerinizden Tasarruf Edin

Bir fiyat kataloğu, indirimleri ve bir ürünün olası en düşük fiyatını takip ederek market alışverişlerinizden tasarruf etmenize yardımcı olur, böylece stok yapmak için en iyi zamanı bilebilirsiniz. Aynı zamanda, indirimler düzenli zamanlarda yapılır, bu sayede bir ürünün ne zaman yeniden indirime gireceğini tahmin edebilirsiniz. Bir defter ya da klasör kullanarak kendi fiyat kataloğunuzu yapabilirsiniz. Bir sayfanın üstüne bir ürünün adını yazın. Daha sonra fiyatını ve onu bulabileceğiniz marketi not edin. Fiyatı birim başına fiyat yerine kilo başına fiyat olarak yazın. Bu aslında ne kadar tasarruf ettiğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır. Bir sayfaya başladığınız zaman, haftalık alışveriş döngülerinize bakın ve indirimde olan ürünleri ve her bir ürünün maliyetini not edin. Bunu herhangi bir marketteki en düşük fiyatı görmek üzere üyelik gerektiren indirim mağazalarındaki fiyatlar ile kıyaslamak üzere kullanabilirsiniz.

4. Alışveriş Listesi Düzenleyerek Alışverişlerinizden Tasarruf Edin

Yanınızda bir alışveriş listesi varsa, market alışverişlerinizden oldukça fazla tasarruf edebilirsiniz. Listeye bağlı kalmanız ve içindeki her şeyi satın aldığınızdan emin olmanız önemlidir. Bu, ürünleri hızlı karar alarak satın almanızı ve bir ürünü unuttuğunuz için markete yeniden gitmenizi önleyecektir. Unuttuğunuz bir şeyi almak üzere markete gitmek genellikle ihtiyaç duymadığınız pek çok şey satın almanız anlamına gelir. Bir liste, hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenize gerçek anlamda yardımcı olabilir.

5. Menülerinizi Planlayarak Alışverişlerinizden Tasarruf Edin

Haftalık ya da aylık menülerinizi önceden planlarsanız, indirimlerden ve toplu alışveriş fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bu aynı zamanda aşırı yemenizi de önleyecektir. Bir günde benzeri yemekleri pişirebileceğinizi ve diğerlerini daha sonrası için dondurabileceğinizi de görebilirsiniz. Bu size canınızın yemek pişirmek istemediği günlerde yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, menülerinizi haftalık market alışverişlerinize göre de şekillendirebilirsiniz, bu sayede marketlerin indirimli fiyatlarından tam anlamıyla yararlanabilirsiniz.

6. Markaları Değiştirerek Alışverişlerinizden Tasarruf Edin

Mağazaların kendi markalarına geçerek veya indirimde olan bir markanın ürünlerini tercih ederek oldukça fazla tasarruf edebilirsiniz. Marketlerin kendi markalarının kalitesi sizi şaşırtabilir. Pek çok ürünün ünlü markalar ile aynı üretim tesislerinde üretildiğini ve paketlendiğini fark etmeniz önemlidir. (Bunun için ürünün üretim yerine bakmanız yeterli) Marketlerin yüksek reklam maliyetleri yoktur ve bu tasarrufu size aktarırlar.

Daha fazla alışveriş tüyosu ve tavsiyesi için diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

>> İnternet Üzerinden Online Alışverişte Nelere Dikkat Etmeli?
>> ETİD’den Güvenli İnternet Alışverişi Uyarısı
>> Güvenilir Online Alışveriş Siteleri
>> Güvenilir Online Ev Dekorasyon Alışveriş Siteleri
>> Online Çiçek Sipariş Edilebilen İnternet Siteleri