Ücretsiz Son Sürüm Winamp İndir!.. Winamp??

Ücretsiz Son Sürüm Winamp İndir!.. Winamp??

Yıl olmuş 2019, Winamp mı kaldı? dediğinizi duyar gibiyim. Tabi bu yazıya Google üzerinden gelmiyorsanız.. Google’dan gelenler mevzuyu zaten biliyorlar, Winamp yenilenerek geri dönmeye hazırlanıyor! Aslında o hiç gitmemişti ve Winamp forumlarında indirmelere açık tutuluyordu fakat hiç güncelleme almıyor, kimse yüzüne bakmıyordu.. Tam AOL, Winamp’ı tarihe gömmeye karar verdiğinde ise, Radionomy tarafından satın alındı ve büyük bir sessizlik oldu. 

Winamp’ın AOL‘dan Radionomy‘e satışı 2014 yılında gerçekleşti ve aradan 4 yıl geçti! O kadar sene hiçbir gelişme olmadı! Spotify, Deezer, Apple Music vb. online müzik servisleri parayı tırlarla taşırken, Winamp kenardan sessizce izledi.

Ta ki Ekim 2018 tarihine kadar! Önce Winamp’ın 2019 yılında yenilenerek döneceği söylendi, ardından güncel sürümün internete sızdığı haberleri üzerine Winamp acilen güncel bir sürüm olarak Winamp.com üzerinden indirmelere açıldı.

Şuan Winamp.com‘a girerseniz Winamp’ın en güncel sürümü Winamp 5.8‘i bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Fakat uygulama arayüzünde hiçbir değişiklik göremeyeceksiniz. Çünkü 5.8 güncellemesinde sadece düzeltmeler, geliştirmeler var.. Asıl yenilik ve değişim, 2019 senesinde olacak!

Tahminler ise şu yönde;

Winamp, Spotify gibi online müzik dinleyebileceğimiz ve müzik satın alabileceğimiz bir uygulamaya dönüşecek?!..Mantıklı.

Tahminler tutacak mı? 2019 senesinde göreceğiz ama o zamana kadar eski Winamp ile yola devam edeceğiz. Winamp’ın en güncel ama pek de değişmeyen 5.8 sürümünü hemen aşağıdaki bağlantıdan indirip, yükleyebilirsiniz.

>> Winamp Son Sürüm İndir

Ve Winamp hakkında duyurulardan anında haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıda sayfanın altında yer alan forma mail adresinizi girebilirsiniz.

https://www.winamp.com/

Dipnot: Winamp’ın ilk yayınlandığı tarih 1997! ve şuan 18 yaşında olan arkadaşların çoğu 2000 doğumlu! Ne kadar garip öyle değil mi? 21 yaşında bir yazılım ve eğer Radionomy başarılı olabilirse, genç arkadaşlarımızın çoğu Winamp’ı ilk defa kullanmaya başlayacaklar.

Winamp için dahili temalara..

Winamp açıkken CTRL + P tuşlarına bastıktan sonra karşınıza açılan Preferences penceresinde sol menüde Skins’e tıklayarak ve dahili renk seçeneklerine de Modern Skins altında yer alan Color Themes sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Eğer Winamp’a harici temalar yüklemek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıya göz atabilir;

>> Ücretsiz Winamp Temaları ve Winamp Türk Bayrağı Teması

İndireceğiniz zip’li dosyaları C:\Program Files\Winamp\Skins klasörüne göndererek kurulumlarını gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında da Preferences > Skins > Tema adı.. Veya Winamp üzerinde sağ tık > Skins > Tema adı.. şeklinde temayı aktif edebilirsiniz.

Not: Winamp’ın henüz mobil uygulaması yok fakat 2019 senesi içinde mobil sürümlerinin de yayınlanacağı söyleniyor. Eğer mobil Winamp ücretsiz olarak gelirse, birçok medya oynatıcısının pabucunu dama atacaktır.

Not2: Winamp’ın güncel sürümünde Türkçe dil desteği yok fakat eski sürümlerin dil dosyalarını bulup yüklerseniz, eski bir sürüm Winamp yüklerseniz yada 2019 yılını beklerseniz Winamp’ı Türkçe arayüz ile kullanma şansınız olacaktır.