Valorant Mobile Geliyor! Valorant Mobile Ne Zaman Yayınlanacak?

riot games valorant ucretsiz indir - Valorant Mobile Geliyor! Valorant Mobile Ne Zaman Yayınlanacak?

2 Haziran 2020 tarihinde PC platformu için yayınlanan oynaması ücretsiz fps oyunu Valorant, henüz birinci yılını kutladığı kısacık süreçte aylık 14 milyon oyuncu sayısına ulaştı. Fakat oyunun sadece PC platformunda olması, daha büyük oyuncu kitlelerine ulaşmasının önündeki bir engeldi. Şahsen çok fazla PC açamayan biri olarak bende oyunu mobil platformda görmeyi çok istiyordum.. Ki beklenen güzel haber, oyunun birinci yılında VALORANT baş yapımcısı Anna Donlon’dan geldi. Valorant, çok yakında mobil cihazlara geliyor!

Peki Valorant Mobile Ne Zaman Yayınlanacak?

Oyunun mobil cihazlara ne zaman geleceği henüz açıklanmış değil fakat geçtiğimiz sene, henüz oyun PC platformunda bile yayınlanmamışken bir Twitter sızıntısı yapılmış, @PlayerIGN nickli kullanıcı oyun dosyaları arasında mobil platforma özel nesneler bulduğunu paylaşmıştı. Bu şu demek oluyor; Valorant mobile en az 1 senedir geliştiriliyordu.

Peki Valorant Mobile’in ne zaman yayınlanacağına dair tahminler var mı?

Evet, var.

Tahminler çok yakın bir tarihi, 2021’in 3. çeyreğini işaret ediyor. Yani Temmuz – Ağustos – Eylül aylarını..

Tabi tahminlerin gerçekleşeceği kesin değil. Eğer bu tahminler tutarsa, en yakın tarihte önce oyunun kapalı betası ile, sınırlı bölgede başlanılır ve 4-5 aylık testler sonrası belki 2021 sonu oyunun mobil sürümü dünya genelinde yayınlanmış olur.

Bu arada League of Legends’ın mobil versiyonu Wild Rift’in Ekim 2019’da duyurulduğunu, aylarca kapalı betada kalıp Aralık 2020 gibi dünya genelinde erişime açıldığını hatırlatmak istiyorum.

İnşallah Valorant Mobile içinde durum aynı olmaz ve oyun en erken tarihte yayınlanır.

Diğer taraftan oyunun konsol sürümü ile alakalı henüz bir duyuru bulunmuyor. Fakat kişisel görüşüm oyunun konsol sürümününde 2022’de yayınlanacağı yönünde. Bakalım tahminlerimiz tutacak mı?

Oyunun beta testleri başladığında ve oyun final sürümü ile yayınlandığında yazımda güncelleme yapacak, oyunun mobil platformlardaki indirme bağlantılarını sizlerle paylaşacağım. Takipte kalın.

Güncelleme: Youtube’da Valorant İnfo isimli bir kanal, Valorant mobile’a ait olduğu tahmin edilen trailer videosu yayınladı.

>> Ücretsiz Taktiksel FPS Oyunu “VALORANT”

– Reklamlar –

adbanner