Riot Games’in Oynaması Ücretsiz Taktiksel FPS Oyunu “VALORANT”

Riot Games'in Oynaması Ücretsiz Taktiksel FPS Oyunu "VALORANT"

Riot Games, League of Legends’ın 10. yılı etkinliklerinde 5 yeni oyun, 1 dizi ve 1 belgesel duyurdu! Oynanış tarzı ve grafikleri ile Fortnite, Team Fortress ve Overwatch’ı hatırlatan karakter tabanlı fps oyunu Project A, işte o yeni oyunlardan birisi idi. Project A, geçici bir kod adıydı ve sonradan duyuruldu ki, bu oyunun adı Valorant‘mış. İşte o oyun Valorant, 2020 yılı Haziran ayı itibari ile global erişime açıldı!

>> Valorant Mobile Geliyor!
>> LOL Mobil Oyunu “League of Legends: Wild Rift”
>> LOL Belgeseli “League Of Legends Origins”

Valorant Hakkında Neler Biliyoruz?

GÜNCELLEME: 
Riot Games, heyecanla beklenen 5’e 5, birinci şahıs, taktiksel nişancı oyunu VALORANT’ı tam sürüm olarak yayımladı. Artık dünyanın dört bir yanındaki oyuncular, www.PlayVALORANT.com adresinden VALORANT hesabı oluşturup oyunu bilgisayarlarına ücretsiz bir şekilde indirerek hemen oynamaya başlayabiliyorlar.

VALORANT ekibinin daha önce açıkladığı üzere, oyunun resmi çıkışıyla birlikte yeni oyun içerikleri, yeni oyun modu, yeni ajan ve haritalar da oyun severlerle buluşuyor. Riot Games ayrıca artan oyuncu taleplerini karşılayabilmek için yakın dönem yol haritasında yeni oyun sunucuları eklemeyi ve böylelikle VALORANT özelinde gecikmeleri azaltmayı da öncelikleri arasına aldı. Yeni VALORANT sunucuları, Atlanta, Dallas, Londra, Madrid ve Varşova’da yer alacak.

Oyunu aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://playvalorant.com/tr-tr/

Valorant Pay2Win Bir Oyun Mu?

Hayır. Valorant geliştiricileri Valorant’ın hiçbir zaman Pay2Win olmayacağını söylüyorlar. Yani herkes yeteneği ile kazanacak.

Valorant’da Pratik Modu Olacak Mı?

Şuan için Valorant’da pratik modu olmayacak. Ancak Rainbow Six Siege’deki Terörist Avı moduna benzeyen Alıştırma modunda botlar ile Spike kurma ve Spike İmha eğitimleri yapabilecek, oyunun işleyişini ve silahları yine bu alıştırma modunda öğrenebileceksiniz.

Valorant Botlarla Oynanabilecek Mi?

Valorant, yukarıda belirttiğim gibi Alıştırma modu altında botlarla oynanabilecek. Oyunu botlarla oynamak için izlemeniz gereken yol şu olacak; Oyna > Alıştırma > Spike Yerleştirme veya Spike İmhası > Poligona Gir.. Sonrasında üst tabeladaki hedef noktasına ateş ederek alıştırmaya başlayacaksınız.

Spike Yerleştirme görevinde hedef bölgeye gider, 4 tuşu ile spike’ı kurar ve size saldıran 3 bot hedefini yok edersiniz.

Spike İmhası görevinde Spike kurulu bölgeye gider, sizi bekleyen 3 bot hedefi yok edip, spike’ı imha edersiniz.

Valorant Sistem Gereksinimleri Nedir?

VALORANT, dünya çapında herkesin rekabet edebilmesi amacıyla pek çok farklı PC donanımında çalışabilmesi için optimize edildi.

En Düşük Donanım Özellikleri – 30 FPS:
CPU: Intel Core 2 Duo E8400
GPU: Intel HD 4000

Önerilen Özellikler – 60 FPS:
CPU: Intel i3-4150
GPU: Geforce GT 730

Yüksek Donanım Özellikleri – 144+ FPS:
CPU: Intel Core i5-4460 3.2GHz
GPU: GTX 1050 Ti

PC donanım önerisi:
– Windows 7/8/10 64-bit
– 4GB RAM
– 1GB of VRAM

Konuyla alakalı gelişmeler oldukça yazımı güncelleyeceğim!

Daha fazla yeni oyun için aşağıdaki yazılarıma göz atabilirsiniz.

>> Taktiksel Savaş – Aksiyon Oyunu CALİBER!
>> Blitz Engine Oyun Motoru ile Geliştirilen “Battle Prime”
>> Zula’nın Mobil Oyunu “Zula Mobile”
>> Türk Yapımı Mmofps Oyunu “TACTİC FORCE”